Užsakovas: UAB „SBA“
Generalinis rangovas: UAB „Veikmės statyba“
Architektas: Algimantas Kančas (UAB Kančo studija)
„Kauno doko“ pastatas atrodo lyg pasistiebęs ant grakščių kolonų – toks sprendimas leidžia neužstoti upės vaizdo ir suteikia pastatui lengvumo pojūtį. Jo išorėje dominuoja natūralios medžiagos ir spalvos. Fasado fragmentų apdailai iš UAB „Exterus“ apdailos medžiagų kolekcijos buvo pasirinkta sendinto vario skarda „Aurubis Nordic Blue Living 3“. Dėl savo natūralumo ir nekintančio žalsvai mėlyno paviršiaus ši medžiaga labiausiai atitiko architekto viziją, pagyvindama bendrą pastato vaizdą. Mediniai elementai įkvėpti senovės laikų laivo linkių, o sendinto vario elementais įrėmintos pastato arkos tarsi atkartoja upės bangas ar primena vėjo įtemptas bures. Šiomis užuominomis siekiama perteikti pastato santykį su upe ir vietos istorija.
„Vienas svarbiausių „Kauno doko“ tikslų buvo sukurti kai ką daugiau ir vertingiau nei dar vieną biurų pastatą. Norėjome išskirtinio, ryškaus, prasmingo ir šioje vietoje derančio architektūrinio sprendimo, kuris įsikomponuotų į judrios gatvės bei nuostabios upės rėminamą erdvę ir garbingai atlaikytų Kauno pilies kaimynystę. Nuo pirmo žodžio radome bendrą kalbą su šviesaus atminimo architektu Algimantu Kanču, kuris ir projektavo verslo centrą“, – pasakoja „Kauno doko“ statybos projekto direktorius Aidas Šuopis.
Kančo studijos architektė Eglė Rutkauskaitė sako, kad nestandartinio projekto pastato architektūrai didžiausios įtakos turėjo jo vieta – upės pakrantė ir urbanistinis kontekstas. Didžiausias įkvėpimo šaltinis – Kauno upių pakrančių istorija ir industrinė architektūra. Pastatas buvo padalytas į tris tūrius, kuriuos sujungia arkos. Išskirtiniam objektui parinkti patikimi inžineriniai sprendimai. Objektas – išskirtinis, todėl ir stogo sprendimas buvo parinktas ypač aukštos kokybės. Parinkta stogo sistema – viena geriausių, egzistuojančių rinkoje. Pastate įrengti trys panoraminiai liftai su energiją tausojančia diržinės pavaros technologija. Didžioji dalis pastato ploto yra skirta biurų nuomai. Antrajame aukšte veiks bendros erdvės – kavinė ir konferencijų centras. Pastato tūris „pakabintas“ ant kolonų, taip atveriant vaizdą į upę, erdvėje po pastatu taip pat telpa automobilių aikštelė.
Artimiausi laukiantys darbai – sėkmingai baigti teritorijos ir krantinės tvarkymo darbus, taip pat – antrasis „Kauno doko“ statybų etapas, kurio metu bus pridėta dar 5 000 m2 prie jau esamų 11 tūkst. Jau pavasarį prie upės drieksis dviračių tako atšaka, įsikurs plūduriuojanti konferencijų salė, apsilankyti kvies architekto Algimanto Kančo vardo skveras. Lauke, prie upės, nuomininkų patogumui įrengtos patogios lauko darbo vietos su sparčiu interneto ryšiu, galimybe dirbti kuriam laikui atsitraukus nuo savo darbo stalo. Atsipūsti galima bus ir susitikus kolegą sužaidus stalo teniso partiją ar pasimankštinus ant bėgimo takelio. Čia pat, automobilių aikštelės aukšto lygyje, jau įrengtos patogios dviračių saugyklos tiems, kas pageidaus atminti į darbą dviračiais, bei persirengimo ir dušo patalpos. Paskutinis ir apibendrinantis akcentas – laukinės lietuviškos pievos salos aplink pastatą.
„Kauno dokas“, kaip ir dauguma šiuo metu realizuojamų aukštos kokybės projektų, yra pritaikytas prie užsakovo lūkesčių. Pasitelkti sprendiniai priderinti prie pastato nuomininkų norų, išlaikant bendrą pastato koncepciją, randant tinkamiausius apšvietimo produktus. Kaip pagrindinis nuomojamų patalpų apšvietimo sprendimas pasitelkta specialiai šiam projektui sukurto profilinio šviestuvo koncepcija. Šiam projektui parinkta aukštus estetinius ir higienos reikalavimus atitinkanti santechnika, įrengta profesionali šildymo ir šaldymo sistema, kuri padės taupyti energijos išteklius.
Modernus verslo centras išskirtinis ir savo vieta – sutvarkyta ir visuomenei atidaryta Neries pakrantė, tikimasi, prisidės prie Kauno upių atsigavimo.