Visuomenei pristatė didžiausio pasaulyje vieno kupolo šiltnamio projektą


Prancūzijos architektūros įmonė „Coldefy“ pasidalino savo naujausiu ambicingu projektu – didžiausio pasaulyje vieno kupolo šiltnamiu. Šis gigantiškas pats eneregija apsirūpinantis statinys, pavadintas „Tropicalia“, yra per 20 tūkst. kv. metrų ploto. Jį planuojama užbaigti statyti 2024 metais Opalo pakrantėje, Prancūzijoje, rašo CNN.

Projektas bus demonstruojamas nuo gegužės 22 iki lapkričio 21 dienos Septynioliktojo Venecijos architektūros bienalėje, kur „Coldefy“ ir tarpdisciplininė nesiekianti pelno organizacija „Zuecca Projects“ deonstruos architektūrinius modelius, eskizus ir vaizdo įrašus, kuriuose bus galima detaliai susipažinti su kupolo architektūra.

Prieš tarptautinę parodą pristatytose vizualizacijose matyti žvilgantis kupolas, besileidžiantis į tankiai apželdintas Prancūzijos kalvas.

„Coldefy“ interneto puslayje statinys pristatomas kaip „harmonijos burbulas“, kuriame bus įrengtas tropinis miškas su įvairia flora ir fana – nuo orchidėjų ir drugelių iki žuvų ir reptilijų. Jis bus inkorporuotas į natūralią aplinką. 35 m aukščio statinys yra iš dalies įkastas į žemę ir įsilieja į kraštovaizdį su papildoma išorine žalumos siena.

Stogas bus padarytas iš supresuotų šilumą kaupiančiųn pagalvių, įmontuotų į aliuminio rėmus – jos yra panašios į paglaves, naudotas „Edeno projekto“ kupolo formos šiltnamiuose, Kornvalyje, Anglijoje. Kupolo vidus bus šildomas iki 28°C temperatūras, siekiant užtikrinti tinkamas sąlygas „prabangiai augmenijai“, rašoma pranešime. Technologija, pavadinta teraotermija, perdirbs pastato šiluminę energiją, šilumos perteklių pumpuojant į supančius pastatus.

Kaip ir dauguma ekspozicijų šiųmetėje Venecijos bienalėje, kurios tema yra „Kaip gyvensime drauge?“, „Tropicalią“, „Coldefy“ įkūrėjas Thomas Coldefy sukūrė, galvodamas apie planetos sveiką klimatą. Th. Coldefy nuomone, duomenys apie klimato pokyčius per dažnai brukami priverstinai ir šis persotinimas reiškia, kad jie greitai tampa „nauju nerimo šaltiniu“. Tačiau „Tropicalia“ turėtų būti stebuklų, taip pat lavinimo vieta, suteikianti galimybę iš arti susipažinti su Žemės ekosistemos trapumu.

Visoje bienalėje turėtų dominuoti aplinkosauginės temos. Pvz., architektų „Helen & Hard“ „Nordic“ paviljonas bus transformuotas į eksperimentinį bendro būsto projektą, kurio tikslas – sumažinti energijos vartojimą ir anglies emisijas. O Taivano paviljone bus pristatyti penki egzistuojantys architektūros projektai, kuriais bus pristatytas besitęsiantis salos dialogas su gamta ir tiriama, kaip 23 milijonai Taivano gyventojų gali darniai gyventi kraštovaizdyje, pasižyminčiame gamtos įvairove.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų