4 mitai, kurie gali pakišti koją renkantis betono gaminius


Betono gaminiai, regis, tokie įprasti produktai ir jų panaudojimo galimybės neturėtų kelti klausimų. Deja, viešojoje erdvėje sklando gana kontroversiškų įsitikinimų, kuriais vadovaujantis daromos esminės klaidos pasirenkant, klojant ir eksploatuojant produktus. Tokiu atveju galutinis rezultatas gali nekelti estetinio pasitenkinimo ir negarantuoti eksploatacijos saugumo.

1 mitas: gaminio aukštis – nesvarbus rodiklis

Neretai galima išgirsti klaidingą nuomonę, kad, renkantis trinkeles, plyteles ar kitus grindinio gaminius, nereikėtų ypatingo dėmesio kreipti į gaminio aukštį, nes tai yra nieko nelemiantis matmuo. Neteisingai tikima, kad privačioms erdvėms kurti pakanka 5 cm aukščio trinkelių.

Iš tiesų gaminio aukštis tiesiogiai lemia tai, kokius krūvius galėtų atlaikyti danga. Dangą gali veikti pėsčiųjų apkrovos (iki 100 kg), lengvųjų automobilių apkrovos (iki 3 t), sunkiojo ir vidutinio transporto apkrovos (apie 20–40 t). Net privačiose erdvėse dangos paskirtis ir apkrova bus skirtinga, pavyzdžiui, automobilio stovėjimo vieta ir grilio zona, takelis apie gėlyną ir požeminė aikštelė.

UAB „Betono mozaika“ klientams rekomenduoja, prieš pradedant aplinkos tvarkymo darbus, aiškiai išskirti zonas ir joms suprojektuoti tinkamas dangas. Pavyzdžiui, reikėtų konkrečiai nuspręsti vietą, kur ketinate statyti transporto priemonę, atsižvelgti į jos svorį, paskirtį. Taip pat apgalvoti vaikščioti skirtų takelių, jungiančių atskiras sklypo dalis, išsidėstymą.

Taigi, atsižvelgiant į numatomą dangos naudojimo paskirtį ir būsimą jų pagrindų stiprį, reikėtų rinktis ir gaminių aukštį. Pėsčiųjų apkrovoms rekomenduojami 5–6 cm aukščio gaminiai, automobilio stovėjimo ar įvažiavimo zonoms privačiose erdvėse, kai lengvojo automobilio apkrovos nėra intensyvios, pakanka 6–8 cm aukščio. Jei grindinys naudojamas mažų krovininių automobilių judėjimui, reikalingi 8–10 cm aukščio gaminiai. Logistikos centruose, kur transporto srautas yra intensyvus, rekomenduojami 10–12 cm aukščio gaminiai, o itin sunkaus transporto judėjimo vietose, pavyzdžiui, krovos kompanijose, uostuose, grindiniui būtini 12–15 cm ir didesnio aukščio gaminiai.

Nuotr.: Svarbu tinkamai parinkti gaminio aukštį planuojant numatomas apkrovas dangai.

2 mitas: užpildai ir siūlės – tik papildomas vargas

Betono trinkelės dėl gaunamo krūvio pradeda minimaliai judėti ir didesne jėga remiasi į šalia esantį gaminį. Taigi kuo didesnė apkrova tenka grindiniui, tuo didesnė apkrova tenka gana didelei gaminių zonai.

Jei tarp gaminių esančios siūlės nėra užpildytos atsijomis ar surištaisiais užpildais, tuomet gaminiai besiremdami vienas į kitą pradeda dėvėtis. Pirmiausia nuskyla gaminių kampai, o pradėjus jiems labiau judėti, grindinys tampa nesaugus ir netinkamas eksploatuoti. Pagrindinė siūlių užpildo paskirtis yra perduoti apkrovas gaminiams ir drenuoti vandenį.

Vienas populiaresnių siūlių užpildymo būdų – atsijomis. Tai ekonomiškas sprendimas, tačiau būtina prisiminti, kad atsijos gana lengvai pasišalina iš siūlės po stipresnio lietaus, sniego, grindinio plovimo aukšto slėgio srove. Tad atsijas nuolat reikia papildyti.

Taip pat atsijos sudaro palankią terpę augti samanoms ir piktžolėms, kurias periodiškai reikia šalinti, kad jų irimo metu susidarančios rūgštys neardytų betono. UAB „Betono mozaika“ siūloma alternatyva – ilgalaikiai siūlių rišikliai, kuriems nereikia nuolatinės priežiūros. Jie padeda išvengti nepageidaujamos augalijos.

3 mitas: spalvoti gaminiai greitai išblunka

Kiekviena danga yra veikiama aplinkos veiksnių: saulės spindulių, kritulių, arti dangos esančių neasfaltuotų privažiavimų, nes su automobilių padangomis atnešamos smulkios smėlio ir žvyro smiltelės ilgainiui gali įsigerti į betono grindinio paviršių.

Tačiau, tinkamai prižiūrint ir plaunant grindinį, dalį teršalų įmanoma pašalinti. Taip pat grindinį galima dengti specialiais impregnantais, apsaugančiais nuo taršos, tačiau šios priemonės sluoksnius būtina reguliariai atnaujinti.

 

Nuotr.: Akivaizdūs spalvos skirtumai tarp nuvalytos ir nenuvalytos trinkelių pusių. 

Labai svarbu, kokiomis priemonėmis ir įrankiais valoma danga. Reikėtų vengti aštrių šepečių, abrazyvių medžiagų, žiemą nenaudoti druskos, rekomenduojama rinktis natūralų smėlį – ekologišką, aplinkai nekenkiančią priemonę.

UAB „Betono mozaika“ gaminiai yra dažomi per visą viršutinį sluoksnį ir, atsižvelgiant į gaminio dydį, sluoksnio storis būna nuo 4 mm. Kad betono gaminių spalva neblunka, bet paviršius užsiteršia smulkiomis dalelėmis, galite lengvai įsitikinti nuskėlę gaminį ir apžiūrėję spalvotą dalį – sluoksnis po užsiteršusia dalimi bus ryškios spalvos.

4 mitas: betono gaminiai neekologiški, kenkia augalijai

Betono gaminių technologijos yra nuolat vystomos ir rinkai siūlomi inovatyvūs produktai, kurie gali padėti kovoti su tarša, mažinti išmetamo CO2 kiekį, netgi atlikti drenavimo funkciją.

UAB „Betono mozaika“ asortimente esantys ekologiški gaminiai gali pakeisti drenavimo sistemas, nes atidengia 9–39 % daugiau ertmių nei kiti esantys rinkoje.

Ažūro gaminiai suteikia galimybę turėti žalesnę aplinką, kuri sukuriama pasirinkus specialius žolės mišinius (pavyzdžiui, „Dotnuva Baltic Sunshine“), bei naudoti drėgmę kaupiančias, bet tūrio nekeičiančias ir į gruntą įmaišomas priemones (granules, plaušą).

 

 

Nuotr.: Nuskeltas gaminys – akivaizdžiai matomas spalvos intensyvumas lyginant su užsiteršusiu produkto paviršiumi.

Taip pat skaitykite: AŽŪRINIAI GAMINIAI – DAR DAUGIAU SPRENDIMŲ ŽALESNEI APLINKAI

RINKĄ PASIEKĖ NAUJI AŽŪRINIAI PRODUKTAI ­­– NUO ŠIOL ŽALIOSIOS ZONOS BUS KITOKIOS 

UAB „Betono mozaika“ nuotr.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų