Anykščiai – ambicingas, tapti kurortu norintis miestas


Rugsėjį jau aštuntą kartą startavo žurnalo „STRUCTUM“ organizuojamas nacionalinis architektūrinių ir urbanistinių idėjų konkursas „Išmanusis miestas VIII“. Jame dalyvaus rekordinis savivaldybių skaičius – aštuonios. O tarp jų – Anykščių rajono savivaldybė.

Anykščiai – tai miestas, esantis saugomoje Anykščių regioninio parko teritorijoje, o nemaža miesto dalis – kultūros paveldo objektas ir urbanistinis paminklas. Anykščiai yra kurortinė teritorija, aktyviai siekianti kurorto statuso. Džiaugiamės ir didžiuojamės gamta mieste, kultūros paveldo objektais, aukščiausia dvibokšte bažnyčia Lietuvoje, kurios viename iš bokštų įrengta apžvalgos aikštelė, viešojo turizmo trasomis, kultūrinio turizmo objektais.

Turime daug kultūrą propaguojančių įstaigų, tokių kaip Anykščių menų inkubatorius-menų studija, Anykščių menų centras, pasaulio anykštėnų kūrybos centras-koplyčia, angelų muziejus, A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus, Anykščių kultūros centras, L. ir S. Didžiulių viešoji biblioteka, kultūrinės edukacinės paskirties Okuličiūtės dvarelis, rašytojos B. Buivydaitės namas-muziejus su didžiuliu kiemu, kuriuose vyksta aukšto lygio kultūriniai renginiai, parodos ir kt.

Didžiausias pokytis mieste – išspręsta Anykščių „miesto vartų“ vizualinė problema. Taip pat baigiamas statyti objektas pagal apleistos teritorijos ir pastatų Tilto gatvėje konversijos projektą.

Architektūrinį konkursą dar 2015 m. laimėjusios UAB „Metro architektūra“ architektai Paulius Kisielis, Julius Biliūnas, Tautvilė Džiugytė, Irma Javtokė ir A. Mačiulis parengė techninį projektą, kuriame įkūnijo pirminę viziją, atnešusią jiems sėkmę – sukurti patrauklią, reprezentacinę viešųjų erdvių ir šiuolaikinės architektūros sintezę, suteikti miesto vartams atpažįstamą charakterį, pabrėžiantį visuomeninę, kultūrinę funkciją.

Anykščių miesto vizija – keisti žmonių gyvenimo būdą, siekiant, kad žmonės būtų sveiki ir laimingi, didžiuotųsi savo miestu, skleistų gerąją žinią apie Anykščius. To sieksime įgyvendindami tokius iššūkius / veiklas:

  • Pagrindinis strateginis tikslas: Anykščiai – Kurortas A.
  • Miesto konversija ir urbanistinis metabolizmas: holistika ir aukšta estetinė kokybė.
  • Upės grąžinimas į miesto gyvenimą per upės prieigų diversifikaciją.
  • Betono infrastruktūros humanizavimas: miesto tiltų žalinimas (žaliųjų erdvių ir parkų įrengimas) ir gyvųjų miesto taškų, skirtų miesto bendruomenės susitikimams, sukūrimas (patraukli, moderni parametrinė architektūra, žalios jaukios erdvės).
  • Centrinės miesto istorinės dalies aktyvinimas, sukuriant gerąjį triukšmą, atkuriant amatininkų kvartalėlius, pritraukiant inovatyvų verslą.
  • Centrinio miesto parko pritaikymas aromaterapijai ir mineralinio vandens biuvetės įrengimas.

Šiandien matome tris problemines teritorijas, kurias būtų galima plėtoti tinkamai suplanavus ir radus pačius geriausius architektūrinius sprendimus, ieškant pačių tinkamiausių toms teritorijoms investicijų formų. To labai tikimasi iš šių metų projekto „Išmanusis miestas VIII“.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų