Anykščiai siekia tapti vienu pagrindinių šalies kurortų


Konkurse „Išmanusis miestas 8“ dalyvaujanti Anykščių rajono savivaldybė siekia atnaujinti dar vieną Anykščių teritoriją. Šios užduoties ketina imtis architektas Dovydas Sirvydis.

 

„Anykščiai – tai miestas, esantis saugomoje Anykščių regioninio parko teritorijoje su nemaža dalimi kultūros paveldo objektų, gamtos ir urbanistinių paminklų. Tai – kurortinė teritorija. Pagrindinis miesto strateginis tikslas, prie kurio norėčiau prisidėti ir aš, – tapti vienu iš pagrindinių Lietuvos kurortų. Pasirinkta teritorija atrodė asmeniškai man pati patraukliausia ir įdomiausia. Iš vienos sklypo pusės miškingas upės slėnis su išraiškingu reljefu, o kitoje – rami gyvenamoji aplinka. Šis įdomus gamtos ir architektūros santykis mane labiausiai ir sudomino“, – teigia D. Sirvydis.

Galvodamas, kokie bus ateities mestai, architektas teigė, kad tai yra sunku prognozuoti, tačiau išreiškė savo viltis. „Tolimoji ateitis gali pakrypti į bet kurią pusę, o mes galime tik spėti ir nurodyti norimą kryptį. Tačiau norėčiau manyti, kad tai bus žalias, gyvas, „sustainabilus“ ir inovatyvus miestas. Būtent šiais aspektais dažniausiai vadovaujuosi savo kūryboje. Labai svarbu, kad architektūra „kalbėtųsi“ su aplinka. Projektuodami „sustainabilų“, žalią ir inovatyvų miestą, pageriname gyvenimo kokybę. Miestas tampa visavertis“, – kalbėjo D. Sirvydis.

Anot jo, išmanieji miestai turi turėti puikiai išvystytą transporto ir viešųjų erdvių infrastruktūrą.

„Tai „sveikas“ miestas, kuriame yra santykinai mažas triukšmo ir užterštumo lygis, funkcionaliai suplanuotos įvairių veiklų zonos, papildančios viena kitą. Miestas, kuriame tiek vietinis gyventojas, tiek miesto svečias jaučiasi patogiai ir saugiai. Tai galimybių miestas, kuris leidžia susikaupti darbui, kurti, tobulėti. Taip pat tradicijas saugantis miestas, puoselėjantis savo istoriją, paveldą, kurdamas išskirtinę tik šiam miestui būdingą tapatybę, telkiančią bendruomenes gyventi, kurti ir išsaugoti išskirtinį miesto veidą. Žalias, inovatyvus ir tvarus miestas. Tokiu miestu Anykščiai ne tik siekia, bet ir gali tapti“, – teigė jis.

D. Sirvydis atkleidė, kas jį įkvepia kurti: „Pastaruoju metu pradėjau daugiau domėtis Le Corbusier, Alvaro Alto, Kengo Kumos ir japoniška architektūra. Ypač sužavėjo Kengo Kuma. Architektas Kengo Kuma naudoja įvairias medžiagas, kad sukurtų ryšį su vietiniu kontekstu ir esamu projektu. Konstrukcinės sistemos, medžiagos ir įvairios formos yra eksponuojamos ir naudojamos architektūrinei koncepcijai, kuri suteikia architektūrinę vertę kiekvienam jo projektuotam pastatui. Šis architektas naudoja daug įvairių tvarių, darnių medžiagų kaip esminį komponentą, kuris gali pakeisti architektūrinę išraišką ar idėją nuo pat projektavimo etapų pradžios“, – teigė architektas.

 

Daugiau informacijos apie konkursą ir registraciją rasite čia.

ismanusis miestas


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

Paskutinės naujienos

Pilininko namas: tautos tapatybės takais

Šiais metais duris sostinėje atvėrusiame Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinyje – Pilininko name įspūdingai sujungiama istorija ir dabartis. Tikimasi, kad vertingas istorinis…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų