Asketiškas minimalizmas „Festo“ biure


Leono Garbačausko nuotr.

 

Vokietijos kompanija „Festo“ – viena iš pirmųjų užsienio investuotojų Lietuvoje. Pagrindinė jos veiklos kryptis – pramonės automatizavimo sprendimai. Tarptautinės „Festo“ grupės paslaugų centras Kaune plečiasi ir keliasi į naujas patalpas – dinamiškas verslo pasaulis ir įmonės plėtra padiktavo greitai, moderniai ir patogiai įrengtų biurų poreikį. Asketišką minimalizmą, atitinkantį vokiečių įmonės standartus, UAB „Festo“ biure sukūrė interjero projektavimo studija „CAD Monkeys“.

Vyrauja trispalvė gama, atitinkanti įmonės standartą

UAB „Festo“ persikėlė iš senojo pastato Kauno Partizanų g. į patalpas V. Krėvės prospekte. Naujasis A energinės klasės pastatas yra maždaug tris kartus didesnis nei ankstesnis, jo plotas – beveik 5 tūkst. m2. Šios įmonės vadovus puikiai tenkina pastato infrastruktūra ir strategiškai patogesnė jo vieta. Paslaugų centre dirba finansų, IT, dokumentų tvarkymo, rinkodaros ir inžinerijos specialistai, teikiantys paslaugas grupės įmonėms. Dabar UAB „Festo“ esantis paslaugų centras yra vienintelis toks „Festo” grupėje Europoje. Kaune jame dirba daugiau kaip 300 žmonių. Baigus plėtros etapą, užtruksiantį kelerius metus, jų skaičius dar išaugs.

Biuro interjerą projektavo inovatyvi interjero projektavimo studija „CAD Monkeys“. Projekto užduotis – išsaugant erdvės įspūdį, pastate įsikūrusioms komandoms sukurti minimalistinio stiliaus biuro interjerą su atskiromis patalpomis. Stiklinių pertvarų kontūras patalpas dalija į darbo kabinetus, konferencijų patalpas, laisvalaikio ir virtuvės erdves. Šviesiai pilka grindų danga sujungia skirtingas funkcijas turinčias patalpas. Norint išvengti sterilumo, darbo zonose ir poilsio erdvėse įkomponuoti paveikslai, nuotraukos, grafičiai. Rekonstravus senąjį pastatą, kuriame anksčiau veikė duonos kepykla, architektai jo viduje kai kur palikto atviras betonines kolonas, metalines konstrukcijas ir kitas detales, kurios suteikia interjerui grubumo ir atlieka dekoratyvinių akcentų funkciją. Biure vyrauja trispalvė mėlynos, pilkos ir baltos spalvų gama, atitinkanti vokiečių kapitalo pasaulinės automatizavimo sprendimų milžinės, įmonės „Festo“, standarto koncepciją.

Neofreskos ant sienų

Dauguma klaidingai įsitikinę, kad minimalistinis stilius reiškia tuščias sienas. Iš tikrųjų estetinė funkcija minimalistiniam stiliui visada išlieka svarbi, tiesiog čia siekiama pabrėžti aiškias linijas ir tvarką. Į šį griežto dizaino interjerą žaismo ir gyvybės įnešė unikaliai tapytos sienos ir atsiradusi kitų spalvų dermė. „Projekto tikslas – sukurti patogią darbo aplinką, atitinkančią modernios įmonės veiklą, – kalba interjero projektavimo studijos

„CAD Monkeys“ architektė Gintarė Motuzaitė. – Turėjome laikytis nustatytos sienų, baldų spalvų gamos, švaraus minimalizmo. Toks buvo mūsų kūrybos atspirties taškas projekto pradžioje. Negalėjo atsirasti medžio, ryškios raudonos spalvos. Papildomos spalvos galėjo atsidurti tik laisvalaikio zonoje. Iš tikrųjų būtent jos visam projektui suteikė gyvasties. Grafikos dizainerio Tado Vincaičio-Plūgo sienos dekoras buvo smagus interjerą pagyvinantis sprendimas.“

Užburiančių grafičių menininkas UAB „Festo“ biure taip pat atsižvelgė į įmonės veiklos koncepciją. „Nustatytų spalvų teko laikytis, bet diskusijų metu su užsakovais nusprendėme, kad laisvalaikio zonoje per daug siurrealistiškai atrodys melsvi maisto objektai. Nutarėme, kad spalvų bus, tiesa, jas stipriai „gesinome“, – dėsto T. Vincaitis-Plūgas. – Laisvalaikio zonose, idėjų generavimo erdvėje perteikiau įmonės veiklos detales: bionines technologijas, robotizuotus ir eksperimentinės produkcijos elementus, taip pat specifinius atpažinimo ženklus – laidukus, jungiklius.“

Architektūros studijas baigusio sienų tapybos meistro T. Vincaičio-Plūgo darbų galima pamatyti įvairiose ir netikėčiausiose vietose tiek privačiuose, tiek įmonių interjeruose, tiek ant fasadų įvairiausių miestų viešosiose erdvėse.

Didelės apimties projektas

Pasak architektės G. Motuzaitės, kurios specializacija – interjerų dizainas, tai didelis projektas. Sparčiai besiplečiančios įmonės valdytojams reikėjo gana greitai perkelti darbuotojus į naujus kabinetus, tad kai kuriose erdvėse palikti senieji biuro baldai. Kitose erdvės, pavyzdžiui, konferencijų salėse, mažuosiuose konferencijų kambariuose, laisvalaikio ir virtuvės zonose, jie įrengti nauji. „Nors tiek senieji, tiek naujieji baldai puikiai spalviškai atitiko, be abejonės, mums norėjosi visuose kabinetuose įrengti naujus baldus, kad ir dėl tos priežasties, jog kai kur labai skyrėsi senųjų ir naujųjų įmonės patalpų aukščiai. Kai kurioms erdvėms norėjosi dar geriau pritaikyti baldų proporcijas, kad jos papildomai atliktų pertvarų funkcijas, – kalba interjero dizainerė. – Yra tikimybė, kad ateityje taip ir bus, nes su užsakovu toliau bendradarbiaujame dirbdami su kitais jo plėtros projektais.“

Pertvarų konstrukcijas prireikus galima transformuoti

Rekonstruojamose patalpose reikėjo įrengti šiuolaikinio biuro patalpas, suskirstyti darbuotojų grupes pagal darbo specifiką, įvertinti šiuolaikinio biuro, darbo ir poilsio poreikius. Interjero projektavimo studijos „CAD Monkeys“ architektės pasistengė gerai išspręsti patalpų ir darbo vietų funkciją, įvertinti darbuotojams svarbius patogumą ir ergonomiką. Kabinetus skiria patogios pertvaros, atitinkančios visus biurams taikomus akustinius reikalavimus. UAB „Delminta“ vadovas Arvydas Misiūnas sako, kad modulinės pertvaros – modernaus interjero elementas, leidžiantis kurti funkcionalią, individualius poreikius tenkinančią šiuolaikinę verslo erdvę, kuri privalo turėti galimybę lengvai ir greitai būti transformuojama. UAB „Festo“ biure bendrovė sumontavo prancūzų gamintojo „Hoyez“ modulines pertvarų konstrukcijas, kurias transformuoti galima kaip ir kada norima. „Tiek stiklus, tiek MDP plokštes galima įrengti ir vertikaliai, ir horizontaliai“, – aiškina „Delminta“ vadovas. „Hoyez“ gamina ir ypatingas stiklines pertvaras, kurios savo išvaizda primena berėmes konstrukcijas, tačiau išlaiko reikiamas akustines savybes bei sandarumą ir suteikia puikų estetinį vaizdą. Pagal kliento pageidavimą galima įrengti matinto, tamsinto stiklo pertvaras, o laminuotas stiklas suteiks patalpoms žaismingumo naudojant šilkografijos, šlifavimo metodus ir pan. Šis gamintojas turi didelį sistemų asortimentą pagal aukštį, dizainą, skirtingas akustines savybes. Šių modulinių pertvarų konstrukcinė dalis pagaminta iš aliuminio. Modulius galima pasirinkti pagal bet kurią RAL paletės spalvą. Atsižvelgiant į pasirinktą „Hoyez“ sistemą, pertvaros gali būti montuojamos patalpose nuo 3 iki 6 m aukščio, atitinkamai konstruktyvo plotis yra nuo 5 iki 9,5 cm. Galimi variantai su viengubu, dvigubu stiklu, taip pat aklinu su dviem MDP plokštėmis, į kurių vidų dedama mineralinė vata. Sistemos ne tik lengvai sumontuojamos, bet prireikus ir išmontuojamos, kad, keičiantis pastato šeimininkams, nuomininkams nebūtų vargo plotą suskirstysi pagal savo poreikius. „Festo“ biure pasirinktos šio prancūzų gamintojo pertvaros iš grūdinto 6 mm stiklo storio, jų aukštis – nuo 2 300 iki 3 800 cm.“

Modulinės pertvaros projektuojamos, naudojant sertifikuotą „Hoyez“ programinę įrangą „Konfigura“, kurios dėka išlaikomi visi techniniai parametrai ir išvengiama techninių klaidų.

Pasak „Delminta“ vadovo, jų įmonė objekte naudojo ir belgų gamintojo „Unilin“ sienų apdailą „ClicWall“. „Ji montuojama ant gipso kartono profilių arba klijuojama prie sienų. Tai aukšto slėgio MDF, dengta melamino plėvele, turinti itin didelę spalvų kolekciją. Bet, svarbiausia, – apdailinant sienas, viskas vyksta labai greitai ir jokių šlapių darbų“, – džiaugiasi A. Misiūnas. UAB „Festo“ padaryta „Unilin“ sienų apdaila betono imitacija.

Kiliminė danga išsaugojo estetikos proporcijas

Pagrindinė taisyklė projektuojant atskiras zonas buvo būtinybė įvertinti erdvės paskirtį ir išlaikyti estetikos proporcijas. Erdvės planuotos atsižvelgiant į darbo vietų skaičių, dirbančiųjų poreikius, lankytojų srautą, neignoruojant komforto ir būtinų patalpų poreikio.

Kiliminei dangai užsakovai taip pat taikė įmonės standarto keliamus reikalavimus. Itin svarbu buvo geros akustinės savybės ir spalviškumas.

UAB „Dubingiai“ realizavo grindų dangos ir jų įrengimo užduotis „Festo“ biure. Įmonė buvo pasirinkta dėl lankstumo, gebėjimo skubiai ir tiksliai išpildyti užsakovų poreikius ir įgyvendinti personifikuotus įmonės standarto dizaino sprendimus.

„Festo“ biurui pasirinktos UAB „Dubingiai“ pristatomos olandų gamintojo kiliminės plytelės iš kolekcijos „SONAR/SONARLINES“, sukurtos šiandienos rinkos poreikiams. Jos suteikė interjerui funkcionalumo, erdvei jaukumo, individualumo.

Pasak UAB „Dubingiai“ vadovo Manto Bikausko, „SONAR/SONARLINES“ kiliminės plytelės atitinka aukštus saugumo standartus viešose erdvėse. Plytelių pluoštas – itin patvarus poliamidas, dėl technologinių ypatumų šis pluoštas yra itin atsparus dėvėjimuisi, tepimuisi, yra tvarių, neblunkančių spalvų. Kolekcijos plytelių paviršiaus struktūra – klasikinė kilpinė; biuro patalpose tokios struktūros danga tarnauja ilgai ir patikimai. Įrengtų plytelių dėvėjimosi klasė – 33, skirta itin intensyviam naudojimui visuomeniniuose interjeruose.

Atsižvelgus į užsakovo pageidavimus ir bendrą interjero stilistiką, buvo pasirinkta didesnė dalis pilkų tonų ir kai kurios zonos dryžuotų (pilka / mėlyna) kiliminių plytelių“, – sako M. Bikauskas. Individualus grindų dizainas sukurtas derinant vienspalves bei asimetrinių dryžių 50x50cm plyteles. Neutralių ir praktiškų spalvų, patvaraus pluošto plytelės nereikalauja sudėtingos priežiūros. UAB „Dubingiai“ generalinis direktorius Mantas Bikauskas atkreipia dėmesį, kad kiliminių plytelių grindų danga mažina triukšmo lygį patalpose. Be to, tekstilinės grindys padeda švarinti, gryninti patalpų orą ir tuo gerina darbo aplinkos mikroklimatą.

UAB „Dubingiai“ – bene didžiausią pasirinkimą siūlantys interjero prekių mūsų šalyje rinkos lyderiai, čia visuomet rasite pasiūlymų šiuolaikiniams interjerams.

Architektė G. Motuzaitė sako, kad pradėti ir kito „Festo“ plėtros etapo darbai – naujas įmonės biuras greta esančiame pastate. Tokia plėtra atspindi bendrą paslaugų centrų industrijos augimo tendenciją. Į naująjį biurą „Festo Lietuva“ investavo apie 0,5 mln. eurų, kitam etapui numatoma paskirti dar 0,3 mln. eurų.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų