Ateities keliones Roma žada pristatyti jau po 3 metų: rengiamas oro taksi projektas (VIDEO)


Italijos sostinė Roma žada jau po trejų metų pristatyti projektą, kuris ateities sprendimus perkels į dabartį. Amžinuoju miestu tituluojama Roma žada unikaliu būdu spręsti kelių infrastruktūros problemas ir savo gyventojams pasiūlys oro taksi paslaugas.

Šį projektą ketina įgyvendinti Vokietijos bendrovė „Volocopter“, Romos oro uosto operatorius ADR ir transporto infrastruktūros holdingo kompanija „Atlantia“.

Projektas pavadintas „VoloCity“, jame planuojama po trejų metų – 2024-aisiais – keleivius iš Romos Fiumičino oro uosto į miesto centrą vežti nauju elektriniu oro taksi.

Tokia kelionė oru truktų vos 20 minučių, išvengiant transporto spūsčių bei teršalų išmetimo. Planuojama, kad oro taksi priemonė galės išvystyti 110 km/val. greitį.

Tiesa, kol kas toks taksi galės skraidinti tik vieną keleivį, tačiau priemonę visiškai automatizavus, ji galėtų gabenti du keleivius.

Šios ateities kelionės bus draugiškos aplinkai, bet ne piniginei. Skelbiama, kad 20 minučių trunkantis skrydis naujos kartos taksi keleiviams atsieis 140 eurų. Skaičiuojama, kad tokia pati kelionė į Romos centrą paprastu taksi kainuoja 48 eurus, o 32 minučių kelionė traukiniu – 14 eurų.

Unikalus kelionių sprendimas priimtas ne be reikalo. Romą jau ilgą laiką kamuoja ilgos automobilių spūstys, automobilius gadinantys duobėti keliai, o liūdnai pagarsėjusi viešojo transporto sistema pripildyta pasenusiais, dažnai gendančiais autobusais.

„VoloCity“ oro taksi projektas planuojamas ne tik Romoje, bet ir Prancūzijos sostinėje Paryžiuje bei Singapūre.

Bepiločių skraidančių transporto priemonių idėja išplitusi visame pasaulyje. Šiuo metu vystomi bent keli tokie projektai įvairiose šalyse – naują technologiją tobulina Japonija, Pietų Korėja ir kitos valstybės.

Ateities sprendimus darniems miestams kuria ir Lietuvos talentai, dalyvaujantys jau aštuntą kartą vykstančiame nacionaliniame architektūrinių ir urbanistinių idėjų konkurse „Išmanusis miestas VIII“. Sužinoti daugiau apie jį galite ČIA.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų