Ateities miesto projektas – mediniai namai prie ežero ir jokių automobilių spūsčių?


Toronto apylinkėse, Ontarijaus ežero pakrantėje 9,5 hektarų erdvėje statomas ateities miesto modelis. Google dukterinės įmonės Sidevalk Labs” paskelbto ateities miesto projekto pirmieji dalyviai skuba pasidalinti savo idėjomis. Panašu, kad ateityje mus sups aukšti mediniai pastatai su dideliais, trikampiais langais, šildomomis kelio dangomis viešosiose erdvėse tam, kad tirpdytų sniegą ir pagal paros laiką besikeičiančios gatvės.  

Bendrovė Sidevalk Labs” nusprendė statyti visus pastatus iš vietinės, atsinaujinančios Kanados medienos. Kanadoje yra didžiausias sertifikuotų miškų, kuriuos galima tvariai auginti, pasiūla”, – savo sprendimą argumentavo komanda.  

Tvari statyba 

Kaip sako bendrovės atstovai taip bus sukurta tvari ir prieinama aplinka, taip pat remiama pramonė. Mediena yra ne tik prieinama statybinė medžiaga, tačiau ir vis labiau populiarėjanti. Vis dėlto, mediniams pastatams yra daugiau apribojimų nei betonui. Tarkim, jų aukštingumas negali viršyti šešių metrų. Taigi, architektams iškeltas nemažas iššūkis.  

Įmonė Called Kuayside” siūlo naudoti laminuotą medieną, kuri yra kelis kartus tvirtesnė už standartinę. Daugiaaukštės medinės konstrukcijos bus sutvirtintos trikampiais langais. Taip pat nuspręsta, kad mediniai pastatai turės nemažas atviras erdves.  

Visi pastatai išaugs šešių metrų aukštyje ant 12 metrų medin kolonų, kurios padės sukurti dengtas kolonadas, panašias į senovės Graikijoje statytus pastatus. Kiekvienoje kaimynystėje bus biurai, parduotuvės, apartamentai. Todėl architektai siūlo naudoti modulines konstrukcijas, kurias būtų galima pritaikyti įvairioms reikmėms.  

 Viešosios erdvės – žmonėms, bendraujantiems be telefonų 

Antras projekto rengėjų tikslas – sukurti viešąją erdvę žmonėms, kurie tarpusavyje nori pabendrauti tiesiogiai, be telefonų. Tai ir sporto aikštynai, būriavimas, plaukiojantys kino teatrai, parkai, kavinės, bibliotekos, žaidimų aikštelės, parduotuvės.  

Siekiama, kad viešosiomis erdvėmis būtų galima naudotis visus metus. Todėl architektai siūlo naudoti specialius, lengvus, skaidrius audeklus, dengiančius erdves nuo sniego. Taip pat montuoti šildomas kelio dangas.  

Viena iš mūsų idėjų yra paskatinti žmones kuo daugiau laiko praleisti bendrosiose erdvėse. Todėl šiame projekte viešoji erdvė skirta prisitaikyti prie klimato. Skaidrūs, judamieji fasadai padės apsaugoti šias erdves nuo vėjo, sniego, lietaus. Tai yra vienas iš kelių elementų, skirtų viešajai erdvei tiek šiltomis, drėgnomis vasaromis, tiek šaltomis žiemomis. Šviesos diodai apšvies erdves naktimis, o grindjuostės, pagamintos iš šildomų modulinių betono blokų išlydys sniego takus”, – išskirtinio interviu metu sakė Rovet AgavalaSidevalk Labs” miestų infrastruktūros vadovas.  

Naujas uždavinys – asmens duomenų apsauga 

Projekte numatytas pėsčiųjų takų plotas didesnis nei automobilių ir viešojo transporto. Šiuo metu bandoma sukurti tokius infrastruktūros sprendinius, kurie leistų keisti gatvių išdėstymą, priklausomai nuo paros laiko ar judėjimo intensyvumo.  

Deja, pažangios technologijos ne visada gali išspręsti visas problemas, tokias kaip būsto prieinamumas, automobilių spūstys, aplinkosauga. Namai, pagrįsti pažangiomis technologijomis ne visada gali apsaugoti jais besinaudojančiųjų asmenų duomenis.  


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų