Vincentas Callebaut plaukiančių stadionų vizija „Oceaniums"
Vincento Callebaut plaukiančių stadionų vizija „Oceaniums"
Vincentas Callebaut plaukiančių stadionų vizija „Oceaniums"
Vincento Callebaut plaukiančių stadionų vizija „Oceaniums"
  1. Structum.lt
  2. Architektūra
  3. Ateities stadionų vizija – bioklimatiniai statiniai ant vandens

Ateities stadionų vizija – bioklimatiniai statiniai ant vandens


Užuot nuolat stačius naujus stadionus kiekvienam naujam Pasaulio čempionatui ir olimpinėms žaidynėms, belgų architektas Vincentas Callebaut siūlo statyti kultūros ir sporto centrus, pritaikytus plaukti jūroje – „Oceaniums”.

Šie mažai anglies dioksido į aplinką išskiriantys bendruomenės centrai, pusiau laivai, pusiau stadionai, galėtų plaukti atsinaujinančios energijos dėka, naudojant saulės energiją ir vyraujančių vėjų stiprumą, taip pat šaltas Labradoro vandenyno sroves ir šiltą Golfo srovę.

Pasak V. Callebaut, vandenynų stadionai būtų pagaminti tik iš tvarių ir perdirbtų medžiagų, tokių kaip mediena, perdirbtas aliuminis, dumbliai ir plastiko atliekos iš 7-ojo žemyno (tai – 7 milijonai metrinių tonų atliekų, sudarančių salą Ramiojo vandenyno šiaurėje).

Oceaniums plaukiantys stadionai ant vandens

Architektūriniu požiūriu šių plūduriuojančių stadionų organinės geometrijos įkvėptos biomorfizmo, optimizuotos jų struktūros – bionikos, o jų ekosistemos gyvavimo ciklas – biomimikrijos.

„Pastatai, primenantys koralinius rifus, banginių šeimos gyvūnų skeletus ir kitus vandens biologinės įvairovės organizmus, veiktų kaip prieglobstis vandenynų floros ir faunos klestėjimui“, – sako idėjos autorius.

Architekto Vincento Callebaut tikslas – šių laikų ekonominius ir tvarumo iššūkius paversti galimybe išrasti naują sporto ekologiją, pagrįstą žiedine ekonomika. Apdovanotas „Žaliosios planetos architektų“ 50-uke, jis projektuoja ir stato galvodamas apie ateitį.

Biomimetiniai ir energiją gaminantys pastatai, vertikalūs miškai, taršą šalinantys bokštai ir laivai, plūduriuojantys miestai ir vandenynų grąžtai bei vertikalios maisto fermos. Nuolat metantis iššūkį įprastoms idėjoms ir peržengiantis architektūrines ribas, V. Callebaut žinomas dėl savo ekologinių vizijų, kurios pranoksta žmogaus vaizduotę, jo pažangiausios idėjos suteikia vilties dėl geresnės ateities.bio


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

Estijos statybos bendrovė žengia į Lietuvą

Trečia pagal dydį Estijos statybos bendrovė „Mapri Ehitus“ įsigijo 72 proc. Lietuvos statybos bendrovės „Bauschmidt“ akcijų. Statybos bendrovė, iki šiol…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų