Atidarytas aukščiausias Europos dangoraižis


Birželį buvo atidarytas aukščiausias dangoraižis Europoje ir 13 aukščiausias pastatas pasaulyje. Rusijoje, Sankt Peterburge pastatytas dangoraižis siekia 462 metrus. Tačiau pastatas įspūdingas ne tik dėl aukščio, bet ir struktūrų, kurios struktūros, siaurėja aplink šerdį ir sukuria kulkos formą.  

Dangoraižį sudaro penki bokštai, susiaurėjantys aplink centrinę apskritimo formos navą. 

„Buvo siekiama sukurti kažką elegantiško, lengvo, užfiksuoti dienos šviesos pokyčius panašiai kaip ir aukso kupoluose atsispindi besileidžianti ir tekanti saulė”, – sakė architektai.   

Vėjo greitis 400 metrų aukštyje Sankt Peterburge gali pasiekti 87 mylių per valandą, todėl buvo būtina sukurti specializuotą struktūrinę sistemą. Pastato šerdį sudaro spyruoklė. Pamatai buvo kasami į 82 metrų žemės gylį.  

Lygus stiklo fasadas yra sudarytas iš 16 500 lenktų stiklo vienetų, kuriuose yra automatinių langinių ir vožtuvų sistema. Tai leidžia efektyviai naudoti energiją.  

360 metrų aukštyje įrengta apžvalgos aikštelė. Planuojama, kad joje bus įkurtas didžiausias Europoje panoraminis restoranas.   

Du trečdalius biuro patalpų šiame centre bus atiduota verslui. Patalpose dirbs 8 000 darbuotojų. Trečdalis komplekso bus perduotas viešosioms erdvėms, įskaitant mokslo ir švietimo centrą, sferinį planetariumą, koncertų salę, amfiteatrą ir keletą aikščių. 

S. Korolev nuotr. 


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų