Baigta statyti gamykla Kaune, atitinkanti aukščiausius „LEED Gold“ standartus


UAB „Continental Automotive Lithuania“ baigė pirmąjį plėtros etapą: gerokai prasiplėte Kaune esančios automobilių elektronikos komponentų gamyklos, atitinkančios aukščiausius automobilių pramonės pastatų standartus, plotas. Statybos darbus atliko bendrovė „Merko statyba“.

 

„Dėkoju visai Kauno gamyklos komandai ir mūsų rangovams. Pirmasis projekto etapas įvykdytas puikiai – pasiekti visi užsibrėžti tikslai ir sukurti tvirti pagrindai tolimesnei plėtrai. Nepaisant pandemijos ir sutrikusios tiekimo grandinės, projektas baigtas laiku. Šiuo metu ruošiamės tolimesniems antrojo plėtros etapo žingsniams”, – sakė Shayan Ali, UAB „Continental Automotive Lithuania“ generalinis direktorius.

 

Continental gamykla

 

Po pirmojo plėtros etapo gamybos zona buvo išplėsta 5000 kv. metrų, o papildomos biuro patalpos – 1600 kv. metrų. Naujoji gamybos zona pilnu pajėgumu pradės dirbti jau 2023 metais. Produktų, gaminamų Kauno gamykloje, portfolio nesikeis – pagrindinis dėmesys ir toliau bus nukreiptas į saugumo, komforto ir autonominio vairavimo funkcijų detales automobiliams. Kaune pagamintų elektronikos komponentų bus galima rasti naujausiuose automobilių modeliuose.

„Vertiname mums parodytą pasitikėjimą ir džiaugiamės darniu bendradarbiavimu bei sėkmingai įgyvendintu projektu – nauji statiniai, kaip ir planuota, iškilo per metus. Visi darbai atlikti laikantis sutarto darbų grafiko“, – sakė UAB Merko statyba generalinis direktorius Saulius Putrimas.

 

Dėmesys aplinkai ir tvarumui

UAB „Continental Automatinė Lithuania“ gamyklos pastatas suprojektuotas ir pastatytas siekiant tarptautinio tvarių pastatų „LEED Gold“ standarto, kuris reikalauja išskirtinio dėmesio statybos procesams, aplinkai ir tvarumui.  Projektuojant ir statant šį statinį naudotas jau ne viename UAB Merko statyba projekte taikytas pastato informacinis modeliavimas (angl. Building Information Management – BIM). Ši metodika padeda užtikrinti darbų kokybę, sumažinti veiklos rizikas, taupyti išteklius bei užkirsti kelią klaidoms. „Continental Automotive Lithuania“ pastato projektas gavo „Lietuvos BIM projektai 2022“ apdovanojimą gamybinių pastatų kategorijoje.

Naujas statinys – tai ir puikus dėmesio darbuotojų patogumui bei jų sveikatai pavyzdys. Gamyklos veiklos parametrų ir energijos valdymo sistemų kontrolė yra automatizuota, įdiegti išmanieji, aplinkai draugiški inžineriniai sprendimai. Jie užtikrina pastatų klimato kontrolę bei efektyvesnį energijos naudojimą. Pastatuose pritaikyti išmanūs vidaus apšvietimo sprendimai – šviesos srauto intensyvumas reguliuojamas ir valdomas nuotoliniu būdu, parenkant darbuotojams optimalią šviesą.

Patalpose sudaromos sveikos mikroklimato sąlygos – griežtai kontroliuojama temperatūra, drėgmė ir dulkėtumas. Gamybos zonos grindys padengtos konduktyvine epoksidine danga, kuri nekaupia statinio krūvio, yra atspari trinčiai ir skysčiams.

 

Continental gamykla

 

Iššūkis: statybos šalia preciziškos gamybos

Kaip teigė S. Putrimas, šios statybos buvo ir vienas sudėtingesnių UAB Merko statyba komandos iššūkių. Priežastis – reikėjo pastatyti naują statinį ir sujungti jį su kitu, kuriame jau veikia „Continental“ gamykla ir kurioje gaminami automobilių elektronikos komponentai. Tokios įrangos gamybos procesas yra itin preciziškas ir jautrus išorinėms vibracijoms. Taigi, reikėjo šalia statyti pastatą nesukeliant beveik jokių vibracijų. Natūraliai kilo klausimas – ar tai įmanoma? Norint į jį atsakyti, pirmiausia reikėjo išsiaiškinti, kokie vibraciniai dažniai jau turi įtakos ir gali pakenkti gamybos procesui.

„Kartu su Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) mokslininkais radome sprendimą. Nustatėme veikiančios gamyklos įrenginių foninį vibracijų dažnį ir sužinojome galimų vibracijų, kurios nesukels pavojaus įrangai, ribas. Taigi teko dirbti griežtai laikantis nustatytų reikalavimų“, – pasakojo UAB Merko statyba vadovas.

Dar vienas laukęs iššūkis – reikėjo praplėsti gamybos salę nesustabdant vykstančios gamybos. Todėl teko įrengti laikiną, sandarią, eksploatacines savybes atitinkančią pertvarą, ir tik tada pradėti demontuoti veikiančios gamyklos pastato sienas, kolonas, langus bei pradėti gamyklų sujungimo darbus.

„Džiaugiamės, kad visus šiuos netradicinius iššūkius pavyko sėkmingai įveikti ir laiku baigti darbus, tuo pačiu nesutrikdant UAB „Continental Automotive Lithuania“ gamyklos darbo“, – sakė S. Putrimas.

 

Nuotr. UAB „Continental Automotive Lithuania“ ir UAB Merko statyba 

Spaudos pranešimas. Redakcija neatsako už jo turinį. Straipsnis viešinamas visuomenės informavimo tikslais.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų