Birštone atidarė SPA viešbutį specialiai jaunimui: novatoriškas interjeras ir išmanus patalpų valdymas


SPA poilsio ir sveikatingumo paslaugos tampa kasdienybe jaunajai kartai, kuri rūpinasi gera savijauta ir vertina sveiką gyvenimo būdą. Tūkstantmečio kartos (angl. millennials) aplinka nulėmė jos atstovų polinkį į virtualų bendravimą, skaitmenines paslaugas ir pramogas, elektroninę komerciją ir internetinę informaciją. Būtent į tokius poreikius orientuotas vadinamosios millenium kartos atstovams Birštone sukurtas SPA viešbutis, pagrįstas savitarna.

 

SPA poilsio ir sveikatingumo paslaugos tampa kasdienybe jaunajai kartai, kuri rūpinasi gera savijauta ir vertina sveiką gyvenimo būdą. Tūkstantmečio kartos (angl. millennials) aplinka nulėmė jos atstovų polinkį į virtualų bendravimą, skaitmenines paslaugas ir pramogas, elektroninę komerciją ir internetinę informaciją. Būtent į tokius poreikius orientuotas vadinamosios millenium kartos atstovams Birštone sukurtas SPA viešbutis, pagrįstas savitarna.

ESĖ SPA viešbučio savininkai Rūta ir Vytenis Zalagos prieš keletą metų Birštone perėmė šeimos vystytą verslą ir pradėjo planuoti būtiną pastato remontą, kurį pavertė ambicingu projektu, apgalvoję visas smulkmenas ir pagrindine koncepcija pasirinkę drąsius sprendimus bei inovatyvias technologijas.

 

ese spa birstonas

 

Tai vienas iš pirmųjų SPA viešbučių kurortuose, kuris tikslingai dedikuotas jaunajai kartai. Prioritetas – jaunos šeimos su vaikais, kurios turi galimybę čia leisti malonias akimirkas kartu.

„Išsikėlėme tikslą sukurti modernų viešbutį, kuris turėtų savo klientą. Inovatyviai teikiamas paslaugas pasiūlėme su išmaniosiomis technologijomis gerai sutariančiai millenium kartai, kurios poreikius atitinka inovatyvūs sprendimai, integruoti viešbutyje, sukuriantys laisvą, neįpareigojančią aplinką su išskirtinėmis paslaugomis. Viešbutį iš visų pusių supantys kurorto pušynai, matomi pro visų kambarių langus, bei Nemunas daro šią poilsio vietą ypatingą“, – sako viešbučio vadovė R. Zalagė.

ESĖ SPA viešbutyje tūkstantmečio kartos porų, šeimų ir vienišų keliautojų laukia įspūdingai įrengti svečių kambariai, kuriuose galima tiek ilsėtis, tiek ir dirbti, o skaniai pavalgyti kviečia rečiau sutinkamų patiekalų meniu siūlantis gastrobaras, kuriame vaišinama retų skonių kava, ragaujama tik čia arba Londono ar Paryžiaus restoranuose. SPA centre galima mėgautis masažais, ekologiška kosmetika, pramogauti baseine ir pirtyse. Vaikus vilioja kūrybingos žaidimo erdvės viduje ir lauke.

Pasirinktas viešbučio ESĖ pavadinimas – nedviprasmiška nuoroda į būdingą stilistinį laisvumą. Tai garantija, kad ilsėsiesi ir gyvensi neįspraustas į jokius rėmus.

 

ese spa birstonas

 

Pabėgti nuo kasdienybės

Savaitgalio praleidimas SPA ar kitokios atostogos vis labiau tampa būtinybe jaunajai kartai, tačiau iki šiol rinkoje esantys kurortiniai SPA viešbučiai diktavo savo taisykles ir prabangų, blizgantį stilių, svetimą ir nuobodų jaunimui. Viešbučių ir SPA projektų verslo architektų įmonės „E77“ vadovė Eglė Rukšėnaitė, ESĖ SPA viešbučio koncepcijos autorė, sako, kad žodžio „esė“ reikšmė „bandyti“ (angl. essay, pranc. essai) glaudžiai susieta su naujais potyriais ir jausmais, su poilsiu ar atostogomis kitokioje aplinkoje, pabėgimu nuo kasdienybės.

 

ese birstonas baseinas

ese spa birstonas miegamasis

 

„Per pastaruosius penkerius metus pasikeitė vartotojų požiūris į tai, kas yra SPA ar SPA viešbutis. Sveikatingumas ir SPA poilsis tapo kasdienybe, tai nebėra tik prabangos prekė. Sveikatingumo paslaugų vartotojai – jaunoji karta, vertinanti gerą savijautą, sveiką, subalansuotą gyvenimo būdą, atsakingą ir apgalvotą vartojimą bei neblizgią, unikalią ir natūralią kokybę, kuri yra prieinama“, – sako E. Rukšėnaitė.

ESĖ SPA viešbutis skirtas moderniai jaunajai kartai, jo esmė – originalus ir kūrybiškas turinys, daug dėmesio skirta žaismingumui, lengvumui, kūrybiškumui, menui, pagyvinant viešbučio interjerą ir nuotaiką.

 

ese spa birstonas miegamasis

 

Trijų aukštų viešbučio renovacija iškėlė nemažai iššūkių, nes dalis pastato su mansarda buvo senos statybos, o kita jo dalis projektuota ir pristatyta atskirai, todėl patalpų planavimas buvo sudėtingas, trūko reikalingo ploto. Rekonstruojant, pastato fasadas papildytas balkonais, o vertikalios, pušų kamienus atkartojančios medinės detalės sujungė skirtingus pastato tūrius – naują ir seną dalį.

Senojoje viešbučio dalyje restoranas ir svečių kambariai buvo atnaujinti, naujojoje dalyje suformuoti kambariai, įrengtos personalo patalpos. SPA zona liko numatytoje vietoje, tačiau buvo rekonstruota papildant baseinais, pirtimis ir pagalbinėmis patalpomis. Taip pat praplėstas mansardinis aukštas, jame įrengti kambariai su „Velux-Cabrio“ stoglangiais, kurie transformuojami į balkonus – iš jų atsiveria panoraminis vaizdas į Nemuną.

 

Išryškėja ryšys su gamta

Tokio tipo viešbučiui labai svarbu gyvybinga aplinka ir savitumas. Todėl interjerą kūrusiems architektams teko ir labai sudėtinga užduotis – nepasikartoti, pabrėžti originalumą, kurti smagias, net šokiruojančias erdves ir tuo pačiu prisitaikyti prie esamo pastato konstrukcinių galimybių.

Architektai  pasakojo, kad orientuojantis į šeimas ir į tūkstantmečio kartą, kurtas novatoriškas ir harmoningas interjeras, kurio tikslas – nustebinti svečią individualumu bei pabrėžti aplinką, kurioje išryškėja ryšys su gamta. Viešbučio lokacija įpareigojo siekti sveikos konkurencijos tarp ekspresyvaus kolorito ir  natūralios aplinkos.

Viešbučio pirmajame aukšte, restorane ir SPA zonoje įrengti vitrininiai langai, todėl tam, kad neužgožtų gamtos, siekta išlaikyti medžiagiškumo balansą. Čia interjeras nuosaikus, prioritetas skiriamas vaizdams pro langus. Derinamos akmens masės plytelės, betonas, granitas, medžio tekstūros baldai.

 

ese spa birstonas

 

Restorano erdvė suformuota taip, kad senosios kolonos bei sijos įgautų prasmę naujojoje erdvėje ir išliktų galimybė transformuoti privačių zonų erdvę į bendrą patalpą konferencijoms ir renginiams. Rekonstrukcijos metu numatyti papildomi stoglangiai, o luboms sukurti perforuoto metalo elementai atlieka akustinę funkciją ir dengia inžinerines konstrukcijas.

Kompaktiškoje viešbučio SPA zonoje telpa trys pirtys, burbulinė vonia, baseinas su masažinėmis srovėmis ir vaikų baseinas bei poilsio zona. Sienos čia dekoruotos natūralių spalvų akmeniu. Švelnus apšvietimas ir švarios lubos pabrėžia judančio vandens atspindžius ir tampa gyva instaliacija. Išskirtinė aromatinė pirtis turi stiklines sienas – iš jos atsiveria panoraminis vaizdas.

 

Skirtingi kambariai – kiekvienam asmenybės tipui

Drąsus koncepcijos autorių sprendimas – visus svečių kambarius įrengti skirtingus suteikia galimybę rasti kiekvieno svečio asmenybei tinkamą poilsio aplinką. Kambarių interjero išskirtinumą charakterizuoja ryškios spalvos, jomis išskirtos ir dienos šviesos negaunančias erdves. Sukurtos temos – „Kalnai“, „Upė“ , „Zen“ – padiktavo bazines spalvas ir smulkias detales. Kambariuose naudojama kiliminė danga padeda ekspresyviau žaisti su spalvomis ir atskirų plokštumų dėka suformuoti vientisą spalvinį tūrį.

Išskirtiniai dizaino elementai – individualiai kurti šviestuvai,  meninės zonos, galvūgalių charakterizavimas ir sieninių dekoracijų įveiklinimas. Drąsius sprendimus atsisakyti standartų liudija viename mansardos kambaryje įrengta atvira vonia, o kitame – lova įkomponuota kambario viduryje.

 

ese spa birstonas miegamasis

ese spa birstonas miegamasis

ese spa birstonas

 

Sėkmingai įgyvendinti sumanymai vilioja svečius įamžinti prisiminimus ir jais dalintis. Viešbutyje yra daug skirtingų ir charakteringų erdvių, kad kiekvienas rastų savo mėgstamą kampelį, taip pat yra daug ryškių detalių ir paslėptų žinučių. Laiptinėje galima rasti biblioteką, grafiti piešinių ir krėslų, sukurtų iš senų telefonų būdelių. Bendrosiose erdvėse sienų monochrominis koloritas, specialus apšvietimas pritaikytas įvairioms kūrybos išraiškoms. SPA zonoje Ingos Likšaitės austi sieniniai skydai / paveikslai apšviesti ultravioletine šviesa, o restorano erdvėje sukurta skulptūros ir šviesos instaliacija.

Meno instaliacijos ir menininkų improvizacijos, nustebinančios netikėtos detalės įvairiuose kampeliuose, tuo pat metu ir modernios, išlaikančios Lietuvos autentiką, sukuria įdomią atmosferą – jautiesi ne kaip tradiciniame viešbutyje, o jaunatviškuose kurorto namuose.

 

Svečiui patogus išmaniojo viešbučio valdymas

Kuriant ESĖ SPA viešbutį, inovacijos buvo viena iš pagrindinių koncepcijos dalių. Jis skirtas tūkstantmečio kartai, kuri pamėgo nuotoliniu būdu internete mokytis, dirbti, pirkti ir bendrauti. ESĖ SPA viešbutis neturi įprastos registratūros, todėl virtualių sprendimų gerbėjams sukurtas maksimalus komfortas – čia galima vengti gyvo bendravimo su viešbučio personalu.

Naudojantis kompiuteriu ar mobiliuoju telefonu galima internetu rezervuoti kambarį ir įsiregistruoti atvykus, o netrukus, baigus sistemų programavimo darbus, bus galima on-line išsiregistruoti ir atsiskaityti išvykstant.

 

ese spa birstonas miegamasis

 

Viešėdamas ESĖ SPA, svečias gali nuotoliniu būdu internete realiuoju laiku stebėti, koks užimtumas baseine ar pirtyje, ir pasirinkti ramesnį laiką poilsiui.

Atvykusį svečią pasitinka kiekvienai erdvei parinkta muzika ir šiltas apšvietimas, kuriantys nuotaiką. Ne tik išmaniosios programėlės, bet ir išmanieji valdikliai liečiamaisiais ekranais, kurių dizainas sukurtas specialiai šiam projektui, suteikia galimybę pagal norus, nuotaiką ir poreikius valdyti kambario apšvietimą, renkantis apšvietimo scenas, keisti temperatūrą. Vonios patalpos apšvietimas valdomas išmaniaisiais būvio jutikliais – šviesos autonomiškai įsijungia nuo judesio.

 

Automatizuotos funkcijos palengvina personalo darbą

ESĖ SPA viešbučio projekte pastato valdymo sprendimus įgyvendino UAB „Būsto automatika“. Kaip sakė šios bendrovės vadovas Alius Paulionka, viešbutyje sukurtas visas išmaniojo namo valdymo konceptas, visos pastate integruotos išmaniosios sistemos – muzikos, apšvietimo, šildymo, vėsinimo ir projektoriaus ekrano konferencijų salėje valdymas – sujungtos į bendrą pastato valdymo sistemą.

Naudojant specialiai viešbučiams pritaikytą įrangą, pastate automatizuotoms išmaniosioms sistemoms suprojektuotas valdymas JUNG siūlomos KNX pastato valdymo sistemos pagrindu, naudojamas išmaniojo apšvietimo reguliavimo sąsajos protokolas DALI (angl. Digital Addressable Lighting Interface).

Svečiai gali valdyti ne tik savo kambario bei vonios patalpos apšvietimą ir muziką, bet ir rinktis, kokios muzikos klausytis masažo kambariuose.

 

ese spa

 

Išmaniųjų sistemų funkcijos, skirtos personalui, labai palengvina jo darbą. Automatizuoti sprendimai užtikrino viešbučio kambarių valdymą ir jų paruošimą svečiams priregistruoti nuotoliniu būdu bei modernų apšvietimo valdymą būvio jutikliais. Viešbučio darbuotojai, neužeidami į svečių kambarius, nuotoliniu būdu iš vienos darbo vietos nustato termostatus, kad numatytu svečio atvykimo laiku jie įjungtų nustatytą temperatūrą, šildymą ar vėsinimą. Kai svečias išsiregistruoja, išjungiami termostatai, prireikus – visos šviesos. Taip pat be vargo nustatomas ir keičiamas šildymo ar vėsinimo režimas, nuotoliniu būdu stebima bei valdoma grindų šildymo, elektrinių kilimėlių, vonios gyvatukų bei šildomų veidrodžių būklė.

40 kambarių, 4 masažo patalpos, restoranas, konferencijų salė ir vaikų žaidimų kambarys gali būti valdomi suprojektuotais sprendimais kiekvienas kaip atskira sistema arba kaip viena bendra pastato sistema. Personalas vienu mygtuku gali keisti apšvietimo scenas bet kurioje viešbučio, restorano ir SPA zonoje, masažo kambariuose ir svečių kambariuose, iš anksto nustatyti scenų įsijungimo ar jų pasikeitimo laiką arba išjungti ir įjungti iš karto visas šviesas pastate.

 

Išmanūs ir dailūs prietaisai dera interjere

ESĖ SPA viešbučio pastate naudojami JUNG prietaisai ne tik leidžia lengvai valdyti sistemas, bet ir dera prie žaismingo interjero. JUNG dizaino esmę sudaro aiškios formos, harmoningos spalvos ir kokybiškos medžiagos. Šiame viešbutyje visi svečių kambariai skirtingi, todėl prietaisų dizainas pasirinktas pagal kiekvienos erdvės spalvų gamą.

Kaip sakė „JUNG Vilnius“ vadovas Raimundas Skurdenis, projektui pasirinkti kokybiškų medžiagų ir griežtų linijų „LS 990“ jungikliai – klasikinis šios serijos variantas siauru rėmeliu. Vokiškos kokybės prietaisai savo kuklia elegancija dera moderniame interjere, be to, užtikrina platų funkcijų spektrą ir leidžia įgyvendinti sudėtingas architektūrines ir technines idėjas.

 

ese spa birstonas miegamasis

 

Visame pastate automatizuotiems sprendimams įgyvendinti naudojami JUNG būvio jutikliai 3361MWW užtikrina, kad nuo judesio autonomiškai įsijungtų šviesos svečių kambarių voniose ir koridoriuose. Šviesa pagal poreikį kuria daugiau komforto ir leidžia taupyti energiją. Tai paprasta su judesio ir būvio jutikliais, kurie stebi 180° aprėpties lauką. Universalių prietaisų parametrus patogu keisti naudojant išmaniąsias programėles.

KNX DALI valdiklių paskirtis – tikslingai apšviesti patalpas ir derama apšvietimo spalvos temperatūra prisidėti prie žmonių savijautos gerinimo. Naudojant šiuos prietaisus, galima nustatyti apšviestumo lygį ir spalvą pagal savo norą ir keisti spalvos temperatūrą į šiltesnę, mažinant lempos šviesos stiprumą, arba į šaltesnę – didinant šviesos stiprumą. Priderinus spalvos temperatūrą prie patalpos sąlygų, pagerėja suvokimo kokybė. Be to, labai svarbus technologijų teikiamas privalumas – dirbtinę šviesą pritaikyti prie žmogaus bioritmų – teigiamai veikia žmogaus darbingumą ir sveikatą.

Išmanioji valdymo sistema suteikia maksimalų komfortą ir poilsį svečiui, patogumą darbuotojams, ekonomišką bei efektyvų elektros energijos naudojimą viešbučio savininkui, estetiškai dera prie interjero bei puikiai atlieka savo funkciją, nekrisdama į akis.

 

Komfortiškam miegui – išskirtiniai viešbučio lovų čiužiniai

Kiekvieno viešbučio svečiams svarbu sukurti ne tik jaukią, įkvepiančią, maloniam poilsiui pritaikytą atmosferą, bet ir užtikrinti kokybišką miegą, kuriuo galima mėgautis komfortiškoje viešbučio lovoje. Vieną svariausių funkcijų atlieka lovos čiužinys. Todėl įrengiant viešbučio ESĖ svečių kambarius tarp pagrindinių užsakovo reikalavimų lovų čiužiniams neabejotinai buvo jų išskirtinė kokybė.

„Miego centro“ prekės ženklą valdančios UAB „Ekus“ pardavimo vadovas Arūnas Pakamanis pasakojo, kad šiam projektui pasiūlyti ypatingos konstrukcijos ir aukščiausios kokybės čiužiniai viešbučiams.

„Pagrindinis užsakovų reikalavimas buvo išskirtinio komforto viešbučio lovų čiužiniai. Šiam projektui pasiūlėme ypatingo modelio čiužinius, kurių storis – net 30 cm. Būtent tokius gaminius renkasi labiausiai vertinami viešbučiai ir SPA centrai Lietuvoje bei kitose Baltijos šalyse. Tokia lova patogi įvairių miegojimo įpročių svečiams, kurie visų pirma tikisi patogios viešbučio lovos poilsiui“, – sako A. Pakamanis.

 

ese spa birstonas

 

Šiam projektui pagamintų čiužinių konstrukcija taip pat išskirtinė: tiek lovos pagrindus, tiek ir čiužinius galima sujungti tarpusavyje. Taip „Twin“ tipo svečių kambarį galima lengvai transformuoti į „Double“ tipo kambarį, ir atvirkščiai. Likę viešbučio kambariai turi didelius, patogius dvigulius lovų čiužinius.

„Miego centro“ pasiūlyti čiužiniai yra ilgaamžiai ir išsiskiria tvirta konstrukcija. Čiužiniai pagaminti iš aukštos kokybės medžiagų, taip pat naudojami papildomi elementai, turintys įtakos čiužinio stabilumui ir ilgaamžiškumui. Čiužinių šonai specialiai sutvirtinti visu perimetru, siekiant ilgiau išlaikyti jų standumą, kad visą naudojimo laiką jų kraštas neprarastų savo pirminės formos, net ir sėdint ant jo ilgesnį laiką.

„Miego centras“ jau daugiau kaip 10 metų prekiauja ilgametės patirties turinčių įvairių šalių gamintojų čiužiniais ir pataria klientams rinktis komfortiškiausius produktus svečių patogumui ir kokybiškam poilsiui užtikrinti.

Modernius standartus atitinkančio viešbučio konkurencinį pranašumą užtikrina jo unikalumas: viešbutis kurtas ne pagal tradicines taisykles, o stengiantis išgauti kūrybinę išraišką, nekonkuruoti su gamta, gerbti pastato istoriją, ir drąsiai dedikuotas naujos kartos lankytojui su jo naujais standartais ir laisvu požiūriu.

 

OBJEKTO PAVADINIMAS: ESĖ SPA viešbutis

ADRESAS: Algirdo g. 34, Birštonas

VYSTYTOJAI: UAB „SPA ESĖ“

ARCHITEKTŪRA IR INTERJEAS: UAB „Milimetras“, Paulius Mirinavičius, Jurgita Masiukaitė

KONCEPCIJA: UAB „E77“

KAMBARIŲ SKAIČIUS: 40

REKONSTRUKCIJA: 2018–2021 m.

 

ese birstonas

ese birstonas

ese birstonas

ese birstonas

Nuotr.: Gerda Baltrūnaitė


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų