Bjarke Ingelsas: Tobulybę nuo beprasmybės skiria tik klientas


Jaunųjų architektų dievukas Bjarke Ingelsas sako, kad nesvarbu koks tobulas ir  puikus būtų pastatas, neturėdamas kliento jis tampa nereikšmingu. Per 13 metų, nuo pat įmonės įkūrimo, Danijos firma Bjarke Ingels Group (BIG) užsitarnavo nepriekaištingą reputaciją dėl savo išradingos architektūros. Įmonės įkūrėjas Bjarke Ingels tapo vienu populiariausių architektūros pasaulio kūrėjų. Tačiau greta sėkmės koja kojon eina ir kritika.  

Kai kurie kritikai BIG vadina izoliuota architektūra. Jiems B. Ingelsas atkerta, kad BIG daro poveikį Danijos architektūrai. Architektų studijos darbas kuria proveržį ir atliepia žmonių, kurie nėra patenkinti esamais architektūriniais modeliais, poreikius.  

Neseniai Bjarke Ingelsą kalbino ispanų žurnalistas Anatksu Zabalbeascoa. Pokalbio metu, biuro vadovas neslėpė, kad didžiausios informacinių technologijų kompanijos (IT), kaip ir bet kuris kitas klientas daro poveikį miestų planavimui.  

IT gigantų poveikis miestų planavimui  

Kaip pasakoja pašnekovas, vertindami architektūrą, turime būti pasiruošę priimti ir toleruoti keistenybes. Mes neturime domėtis grožio apibrėžimu apie proporcijas, o būti pasiruošę nustebti. Viskas gali būti sumažinta iki architektūrinio simbolio, bet net tobulybei reikia kliento. Todėl lygiai tie patys dėsniai galioja ir kalbant apie tokių IT gigantų kaip Google ofisų įkūrimas Londone ir Manhetene.  

Bjarke Ingelsas kritikams neleidžia net atsipūsti. Žurnalistui jis atvirauja, kad didžiausias dabartinės architektūros turtas – technologijos ir dizainas. Todėl architektūra vis labiau turi atsisukti į bendruomenių viziją, tai reiškia, kad ateityje dangoraižius keis jauki ir žemi pastatai. Architektų kompanijos vadovas siūlo iš naujo pertvarkyti mūsų erdves, mūsų įmones, ir galiausiai miestus.   

Geriausių architektūros ir urbanistikos projektų laukia apdovanojimai 

Aplinkos ministerija kasmet teikia apdovanojimus už geriausius urbanistikos ir architektūros kūrinius. Šiandien (rugpjūčio 20 dieną) paskelbta apie priimamos šiųmečių apdovanojimų kandidatūros. Apdovanojimai, kuriuos sudaro LR aplinkos ministro pasirašyti diplomai ir įsteigti prizai, skiriami Lietuvos architektams – kūrinių autoriams ar bendraautorių grupėms už: 

  • geriausią urbanistikos kūrinį (įgyvendintą ar įgyvendinamą projektą). Neįgyvendinti ar iš dalies įgyvendinti projektai vertinami tik tuomet, kai nurodomas teritorijos planavimo organizatorius; 

  • geriausią architektūros kūrinį (pastatą ar kitą statinį), įgyvendintą per paskutinius kalendorinius metus (2017 sausio 1 d. – 2017 m. sausio 31 d. 

Užpildytas nustatytos formos paraiškas Aplinkos ministerijai galima pateikti raštu tiesiogiai, siunčiant paštu (A. Jakšto g. 4, LT-01105 Vilnius), pasirašius elektroniniu parašu arba skenuotas paraiškų kopijas atsiųsti el. paštu info@am.lt. Paraiškas būtina pateikti iki š. m. rugsėjo 21 d. Daugiau informacijos čia. 


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų