Butai senos statybos name Klaipėdos senamiestyje rekonstruoti į architektūriškai patrauklius apartamentus


Dar prieš metus Klaipėdos senamiestyje 130 kvadratinių metrų plotą užėmė keli seno planavimo butai. Jų funkcionalumas ir estetinė išvaizda jau seniai nebeatitiko šiuolaikinio gyvenimo ritmo keliamų standartų. Beveik dešimtmetį statybų sektoriuje dirbanti Apdaila.lt (dar kitaip žinoma „Pronex“ vardu) komanda apsiėmė kardinaliai pakeisti šį vaizdą – per vienerius metus nepatrauklūs butai tapo prestižiniais namais, tenkinančiais ypač reiklių šeimininkų poreikius.

1956 metus menančiame name įgyvendinta rekonstrukcija apima kelių butų sujungimą, nereikalingų sienų ir laiptų pašalinimą, lubų atidengimą antrame aukšte. Virš jų atsivėrusi didesnė nei tikėtasi erdvė paskatino suprojektuoti trečiąjį aukštą. Atskirai modeliuojamos 3D erdvės leido klientams pristatyti pirmiausiai virtualius vaizdus. Šiam projektui yra būdingas tam tikrų seniesiems butams priklausiusių atributų išsaugojimas, pavyzdžiui, atidengtos plytos sienoje virto subtiliu, industrinį stilių atkartojančiu dekoro akcentu. Atnaujinti konstrukciniai balkiai tapo interjero dalimi.

Kokybiški sprendimai jaukiems namams

Apdaila.lt direktorius Arnoldas Laurišonis patvirtina, kad dirbant su įvairiais klientais, komandai tenka dažnai išgirsti išskirtinių ir, iš pirmo žvilgsnio, regis, sunkiai įvykdomų reikalavimų bei pageidavimų. Šis projektas Klaipėdos senamiestyje nebuvo išimtis – jame buvo įgyvendinta daugybė preciziškai apgalvotų, komfortą ir kokybišką gyvenimą lemiančių sprendimų. Vienas jų – visiškai nugriauta senoji ir iš naujo pagaminta charakteringa metalinė laiptų konstrukcija, vedanti į antrą aukštą. Iš kokybiško stiklo pagaminti turėklai erdvėms suteikė modernumo pojūtį. Į trečiąjį aukštą veda nauji, mikrocementu dengti laiptai.

A. Laurišonis atkreipia dėmesį, kad projekte buvo panaudotos natūralios medžiagos, tokios kaip medžio masyvas, stiklas, akmuo ir metalas – jos yra vertinamos dėl patvarumo ir kokybės. Funkcionalią estetiką patalpose kuria molio tinko ir mikrocemento apdaila. Parinktose erdvėse sumontuotos stiklo durys vizualiai didina patalpas ir leidžia jose nevaržomai pasiskirstyti šviesai.

Daug dėmesio buvo skirta modernios šildymo, vėdinimo bei kondicionavimo sistemų montavimui ir stogo renovacijai – konstrukcijų sutvirtinimui ir jo apšiltinimui, stoglangių įrengimui.

Objekto metamorfozė pažėrė iššūkių

Apdaila.lt vadovas prisimena, kad parengiamasis projekto etapas buvo ne tik įdomus, bet ir sudėtingas. „Projekto vizija nekėlė abejonių, tačiau senus butus paversti išskirtiniais ir tvariais apartamentais, pasižyminčiais unikaliais ir netradiciniais sprendimais, buvo nemenkas iššūkis. Teko išgriauti praktiškai visą vidų, todėl iššūkių pažėrė logistiniai darbai – statybinių šiukšlių pašalinimas, technikos atsivežimas. Projekto įgyvendinimo metu teko keisti ir konstrukcinius sprendimus, operatyviai viską perplanuoti bei prisitaikyti prie pakitusių sąlygų“, – pasakoja A. Laurišonis.

Pasak pašnekovo, labiausiai nustebino senas konstruktyvas. Pašalinus sienų dangą, atsivėrė unikalus raudonų plytų mūras – jis buvo paliktas kaip originalus šio interjero architektūros elementas. Trečiasis aukštas klientų pageidavimu buvo įrengtas minimalistiškai išlaikant švarų vientisumą su mintimi, kad esant poreikiui ateityje jį būtų galima dekoruoti pagal šeimos narių pageidavimus.

Funkcionalūs baldai ir tekstūrų įvairovė

Interjero baldus projektavo ir gamino „Pracht Vorm“, Olandijos rinkoje dirbanti Lietuvių dizaino studija. „Pagrindinė užduotis buvo sumodeliuoti interjerą taip, kad jis atskleistų visus apartamentų privalumus ir būsimuose namuose sukurtų jaukumą”, – pasakoja projekto koordinatorė Diana Česnulevič.

Integruoti nestandartiniai baldai funkcionaliai užpildo patalpas atspindėdami jaukią atmosferą. Talpi L formos virtuvė ir sala jos viduryje erdvę strategiškai sujungia į harmoningą visumą. Tamsios spalvos spintelių fasadai iš natūralaus ąžuolo faneruotės su giliai išreikšta medžio faktūra ir sendinto žalvario sala kuria unikalų kontrastą, virtuvei suteikiantį gylio bei vizualinio įdomumo. Išnaudojant vietą, po laiptais buvo suformuota talpi spinta.

Vonios kambarys šiuose apartamentuose primena SPA. Molio dekoro fone išryškėjanti Travertino akmens ir medžio faktūros sinergija kviečia žavėtis praktiška elegancija. Estetikos ir funkcionalumo pusiausvyrą erdvėje užtikrina tekstūrose bei spalvų tonuose užkoduotas jaukumas. Šį efektą sustiprina detalių bei linijų tikslumas ir preciziškas jų sujungimas.

„Ypatingas dėmesys vidaus erdvėms rodo pagarbą išlikusiai autentikai ir būsimiems gyventojams. Labai džiaugiamės, kad „nauju dizaino rūbu apvilktas“ apartamentų vidus idealiai tiko šeimininkams, ieškantiems išskirtinių tekstūrų bei medžiagiškumo ir vertinantiems kokybę bei tvarumą“, – pabrėžia D. Česnulevič.

Patalpose buvo integruotas prie aplinkos pokyčių prisitaikantis išmanusis apšvietimas, kurio svarbiausia užduotis – efektyvus energijos vartojimas. Moderni apšvietimo sistema automatiškai reaguoja į natūralios šviesos patalpose pokytį, keičiantis paros metui ar užtraukus užuolaidas, nuleidus žaliuzes.

Jau beveik 10-metį kaupiama patirtis pastatų rekonstrukcijos ir apdailos projektuose padėjo Apdaila.lt profesionalams išvengti nereikalingų trukdžių ir leido klausimus spręsti dar prieš jiems iškylant.

 

OBJEKTAS: Apartamentai Klaipėdos senamiestyje

ARCHITEKTAS: Mantas Petraitis

PROJEKTO DIZAINERĖ: Diana Česnulevič

PROJEKTO VADOVAS: Julius Kupčinskas

NAUJAS PERPLANUOTAS PLOTAS: 151 m²


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

Estijos statybos bendrovė žengia į Lietuvą

Trečia pagal dydį Estijos statybos bendrovė „Mapri Ehitus“ įsigijo 72 proc. Lietuvos statybos bendrovės „Bauschmidt“ akcijų. Statybos bendrovė, iki šiol…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų