Butas, keičiantis gyvenimo būdą


Ateities gyvenimo sistema – taip sukurtą prototipą pavadino jo kūrėjai. 80 m2 apartamentai, pagaminti iš surenkamų ir ne vieną paskirtį turinčių elementų. Ar tai modulinis butas? Vargiai, tai greičiau daugiafunkcės erdvės, kurias galima bet kada pritaikyti darbui, laisvalaikiui, sporto salei, vaikų žaidimų kambariams ir t. t.

Sidnėjaus universiteto atstovai sako, kad projektas bus tęsiamas dar trejus metus, o kas kelias dienas bus keičiamos virtuvės ir miegamojo zonų paskirtys, erdvių dydis. Transformuosis ne tik patalpų išdėstymas, bet ir interjeras, paskirtis. Siekiama sukurti kuo daugiau įmanomų šio būsto variacijų ir taip įrodyti prototipo pritaikomumą.

Keista ir paradoksalu, kad tiek statybinių medžiagų, programų ir technologinių inovacijų keitė šią pramonę, o jos sukurto produkto koncepcija per pastarąjį šimtmetį beveik nepakito. Todėl Sidnėjaus universiteto, bendrovės „Lendlease“ ir socialinių partnerių iniciatyva buvo sukurtas 3 mln. JAV dolerių vertės projektas, skirtas daugiafunkciams butams suprojektuoti ir surinkti. Tikimasi, kad finansavimas paskatins inovacijų diegimą ir drastiškai išplės gyvenamojo būsto sampratą.

Sidnėjaus universiteto Dizaino laboratorijos inovacijų direktorius Mathew Aitchisonas sakė, kad ši sistema ilgainiui gali būti pertvarkyta ir pritaikyta kitų paskirčių patalpoms, siekiant geriau atliepti gyventojų poreikius. Tarkime, komercinės patalpos, vakare virstančios restoranu. 

Paklaustas apie gamybos technologiją, specialistas atsako labai lakoniškai: „Butai sublokuoti. Jie pagaminti naudojant pažangiausias gamybos technologijas, dažniausiai pritaikomas automobilių pramonėje. Vietoje betono, statant modulinius elementus, buvo naudojama mediena. Pagrindiniai interjero akcentai – taip pat mediniai.“

„Atsižvelgiant į tai, kad įprastas betonas yra vienas didžiausių pasaulio anglies dvideginio išskyrimo šaltinių statyboje, pasirinkta jį keisti atsinaujinančiais ištekliais, pavyzdžiui, mediena. O tai yra milžiniška transformacija“, – sakė Darylas Pattersonas, „Lendlease“ vadovas.

„Australijoje gyvenimas bute / daugiabutyje dažniausiai vertinamas kaip laikinas. Todėl mes pritaikėme būsto dizainą iš funkcinės perspektyvos. Sukurta aplinka gali padidėti, sumažėti, būti lengvai pritaikoma įvairiose gyvenimo situacijose“, – portalui „Architectureau.com“ pasakojo M. Aitchisonas. Pašnekovas daugiafunkcį butą vadina ateities inovacijų gyvenimo sistema.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų