Centrinę Gargždų miesto dalį projektuojantys studentai siūlo savo idėjas projektui „Išmanusis miestas VI“


Komanda: Ieva Viržintaitė, Danielė Dikevičiūtė, Aistė Karaliūtė

Komandos vadovai: Dalia Dijokienė, Diana Poškienė, Sigitas Kuncevičius, Audrius Ambrasas

Vilniaus Gedimino technikos universitetas, Architektūra, IV kursas

Planuojant miestus vis dažniau yra atsigręžiama į jau esančius miesto audinius. Todėl miesto centrinių dalių regeneracija šiais laikais tampa vis aktualesne tema. Gargždų situacija nuo pat pradžių patraukė dėmesį, kadangi jau iki konkurso truputį žinojome (buvome susidūrę su chaotišku Gargždų centru, žinojome, kad ir miestiečiams ji nėra patraukli) kad Gargždų centrinė dalis yra chaotiška ir miesto gyventojams nėra patraukli. Įvertinus šias dvi aplinkybes ir priėmus iššūkį prisitaikyti prie esamo miesto audinio, nusprendėme, kad centrinės miesto dalies situacija mums yra tinkamiausia.

Projektą pradėjome nuo urbanistinės miesto analizės: įvertinome miesto istoriją, gamtinį karkasą, užstatymą, socialinius ir demografinius aspektus. Vėliau perėjome prie centrinės miesto dalies koncepcijos. Pagrindinis mūsų koncepcijos siekis yra sukurti multifunkcinę, patrauklią žmonėms centrinę miesto dalį, atsigręžiant į istorinį miesto kontekstą. Kaip pavyzdį pasirinkome ADEPT įmonės projektą ,, The historic new‘‘, kur architektai stengėsi sujungti istorinį miesto audinį su naujai projektuojamu bei sukurti patrauklų viešųjų erdvių tinklą žmonėms.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

Lietuva visiems: Žmonės kuria žmonėms

Minint Tarptautinę neįgaliųjų dieną ir žymint trisdešimtmetį pirmojo aplinkos prieinamumo žmonėms reguliuojančio teisės akto Lietuvoje priėmimą (RSN 154-93), LR Seime…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų