Chameleoniško fasado trauka


AMANO YOSHIHIRO,

architektas

Fasadas, įsiliejantis į vidaus apdailą

Devynių aukštų pastate įrengta daugybė atskirų sekcijų, kurios gali būti naudojamos ir kaip biurai, ir kaip parduotuvės. Išskyrus stiklinį pirmąjį aukštą, visi aukštai slepiasi po dvisluoksniu fasadu, kurį sudaro perforuota metalinė išorinė dalis ir skaidraus stiklo vidinė dalis.

Tokijuje įsikūrusios įmonės „Amano Design Office“ architektai briaunotą aliumininę formą projektavo pasitelkdami kompiuterius, vėliau pridėjo gelėtų raštų, taip fasadui suteikdami „minkštumo“.  Už metalinių plokščių įrengtas apšvietimas užprogramuotas keisti spalvą. Atsižvelgiant į metų laiką, kaitaliojasi raudoni, mėlyni ir žali atspalviai.

„Fasadas įsilieja į vidaus apdailą, tad atkrinta rūpesčiai dėl langų puošimo ir dengimo – nereikia kabinti žaliuzių ar užuolaidų“, – priduria architektai.

Iššūkis – pritraukti klientų

Į architektus kreipusis statybos bendrovė buvo įsigijusi ilgai trokštamą sklypą Ginzoje ir čia planavo statyti komercinės paskirties / biurų pastatą. Pastatas stovi Ginza-1-chome Gaslight gatvėje, kurią nuo Ginzos Centrinės gatvės skiria vos viena gatvė. Jis stūkso už Mizuho banko ir bendrovės „Pola“ pastatų Centrinėje gatvėje. Čia tvyranti atmosfera gerokai skiriasi nuo įstabiosios Centrinės gatvės, sklypas driekiasi tuščioje gatvėje, kuri dažnai matyti pro galingus Centrinės gatvės pastatus.

Architektai gavo iššūkį – pritraukti į tokią gatvę kaip įmanoma daugiau žmonių. Klientas pageidavo įstabaus reginio, o projektuotojai troško, kad praeivių akyse pastatas išsiskirtų kaip „šiek tiek kitoniškas“, trauktų juos užsukti vidun.

Kadangi aplinkinis peizažas paprasčiausiai kelia neviltį, atrodė beprasmiška, kad į jį atsivertų langai. Todėl buvo pritaikyta dviguba konstrukcija, susidedanti iš stiklo uždangų ir grafiniu būdu apdoroto perforuoto aliuminio. Naudojant du sluoksnius, sumažinama oro kondicionavimo apkrova ir supaprastėja langų valymas.

„Netaisyklingą fasado dizainą lėmė siekis jį kurti vengiant standartinių formų ir priartėti prie natūralių formų. Mūsų nuomone, gerai išplėtota atsitiktinė forma labiau pasiteisina. Tai, kad pastatą daugiausia supa modernistinė architektūra, išsiskirianti horizontaliomis, vertikaliomis ir geometrinėmis linijomis, suteikia jam kitoniškumo, jis itin traukia dėmesį ir yra patrauklus kaip komercinis pastatas. Abstraktūs gėlėti raštai sušvelnina bendrą fasado vaizdą, kuris kitaip taptų pernelyg aštrus“, – kalba pastato kūrėjai.

Atskiros perforuotos aliuminio plokštės yra netaisyklingų formų, su netaisyklingais kampais, tačiau visos tinka standartiniam dydžiui, o tai leidžia pasiekti puikią medžiagos išeigą. Siekiant išvengti nerangumo įspūdžio, buvo būtina visiškai lengva konstrukcija, tad itin didelis dėmesys skirtas jos elementams.

Spalvotas viršutinis šviesos diodų (LED) apšvietimas, įrengtas tarp dviejų sluoksnių, džiugina praeivių akis pagal metų laiką kintančiomis programomis. Į būsimų nuomininkų sąrašą jau įrašytas grožio salonas, estetikos salonas, tad lūkesčiai materializuojasi.  

 


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

Paskutinės naujienos

Sveikai ir patogiai per visą Kuršių neriją

Lapkritį Neringos miesto savivaldybė pranešė tapusi pirmąja šalies savivaldybe – Europos dviratininkų federacijos tinklo „EuroVelo 10“ nare. Naują impulsą dviračių turizmo plėtrai…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų