Dangoraižis su spiraliniais langais


JAV architektūrų įmonė  „Studio Gang užsakovams pasiūlė 40 – ies aukštų daugiabučio pastato San Franciske projektą, kurio spirale aukštyn besipinantys langai transformuosis pagal gyventojų poreikius.  

 Rytinėje miesto pakrantėje statomo pastato gyventojai pro savo virtuvės langus matys viso miesto panoramą ir JAV simboliu tapusį įlankos tiltą.  

 Langai nukreipti įvairiomis kryptimis sukurs ekspansyvių vaizdą ir pabrėš šviesos kaitos savybes per dieną. Architektai pasakoja, kad kai kurie langai bus tarpiniai, su stiklo balkonais, o kitose lauko erdvėse – įkurtos terasos. Taip pat terasa bus įkurta ir ant dangoraižio stogo.  

Studio Gang” bokštas užims 280 kvadratinių metrų ir sieks 122 metrų aukštį. Pastate numatytos 392 prabangios rezidencijos. Gyventojai galės naudotis ir tokiais patogumais, kaip privatus valgomasis, klubo poilsio erdvė, sporto klubas, vaikų žaidimų kambarys, gyvūnų kirpykla.  

Po pastatu numatyta 340 vietų automobilių ir dviračių stovėjimo aikštelė, įskaitant elektromobilių įkrovimo aikšteles ir 929 kvadratinių metrų parduotuvėms atiduotos erdvės.  

Čia kuriama kerinti kaimynystė. Išskirtinė, bangą primenanti, novatoriška architektūra sustiprins San Franciską”, – sako pastato užsakovas Karlas Shanonas 

Studio Gang rinkoje dirba jau nuo 1997 metų. Po dviejų dešimtmečių architektų studijos projektai užėmė 252 vietą įspūdingiausios moderniosios architektūros projektų sąraše.  

Vilniaus miesto plėtros departamento vadovas ir vyriausiasis architektas Mindaugas Pakalnis sako, kad dangoraižiai visame pasaulyje yra tarsi galios ir finansinės stiprybės simboliai. 

Dauguma miestų planuodami kraštovaizdį saugo istorines miesto dalis, turi savitus architektūrinius planus, kuriuose yra numatytos „urbanistinės kalvos“, vystoma infrastruktūra, planuojamos automobilių statymo vietos. Dideli pastatai turi savo specifinius poreikius – ar tai būtų interneto tinklai, ar elektros tiekimas, privažiavimas ir kiti poreikiai“, – aiškina M. Pakalnis. 

Lietuvoje šiuo metu verslo centras „Europa“, arba Europos bokštas, yra aukščiausias dangoraižis Baltijos šalyse – jo aukštis 148,3 metro. 34 aukštų, 112 m aukščio „Pilsotas“ Gandrališkėse, Klaipėdoje, yra aukščiausias gyvenamasis pastatas bei antras pagal aukštį pastatas Lietuvoje. Trečias pagal dydį dangoraižis mūsų šalyje – prekybos ir paslaugų centro pastatas „Helios City“ Vilniuje. Šio 27 aukštų namo aukštis yra 96 metrai. 


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų