Geras gyvenimas bei solidi karjera laukia tik Vilniuje arba Kaune. Tokia mintis prigijo pastaraisiais dešimtmečiais, tačiau vis labiau besistiebiantys mažesni miestai siūlo ir tokį pat kokybišką, ir ne tiek daug resursų reikalaujantį gyvenimą. Viena tokių vietų – dvimiesčio centre įsikūrę Kaišiadorys.
Dvimiesčio centras pabrėžiamas neatsitiktinai. Ne vienerius metus dalis Vilniuje ar aplink jį įsikūrusių gyventojų penkias dienas iš septynių ryte važiuoja į Kauną, po darbo – atgal į namus. Tokia pati situacija yra ir Kaune: Vilniuje karjerą turintys Laikinosios sostinės gyventojai kiekvieną darbo dieną važiuoja 100 kilometrų iki Vilniaus ir dar tiek pat atgal.
Tarp šių dviejų miestų esantys Kaišiadorys tampa vis patrauklesne vieta gyventi. Nors šioje vietoje ilgą laiką dominavo individuali statyba, šiuo metu vyksta tam tikras lūžis.
„Noriu tikėti, kad šis lūžis vyks ir toliau. Mes jau turime kvartalinę statybą: planuojamas naujas 20-ies namų kvartalas, kitur bus statomi A++ klasės namai. Pokyčiai laukia ir butų rinkoje. Išsinuomoti butą Kaišiadoryse beveik neįmanoma, nes tiesiog nėra tokios pasiūlos. Butų trūkumą išspręs pirmieji per nepriklausomybės laikotarpį mūsų mieste nauji daugiabučiai. Jie bus pastatyti vaizdingame sklype, kuris buvo parduotas sausį vykusiame aukcione“, – sako Kaišiadorių rajono savivaldybės meras Vytenis Tomkus.
Kaišiadoryse iškils iškart keturi nauji daugiabučiai. Jie bus keturių aukštų, kiekvieno plotas – 1400 kv.m. Planuojama, kad tai bus itin kokybiški daugiabučiai – jų energinė klasė bus A++.
„Buvome susitikę ir su architektu, ir su Kaišiadorių valdžia. Aptarėme bendrą strategiją, tad dabar jau prasidėjo projektavimo etapas. Manau, kad trejų metų laikotarpyje šis projektas bus užbaigtas“, – sako NT agentūros „Remax“ vadovas Alius Jankauskas.
Šie sprendimai Kaišiadorių NT rinkoje sukurs dar daugiau galimybių didmiesčių gyventojams pasirinkti gyvenamąją vietą būtent dvimiesčio centre.
„Turime greitkelį, kuris šiemet virs automagistrale, taip pat „Rail Baltic“ vėžę. Tai reiškia, kad iš Kaišiadorių nukeliauti į Vilnių bus galima per maždaug 20 minučių, į Kauną – dar greičiau. Pavyzdžiui Kaišiadorių gyventojai Kauno LEZ pasiekia tikrai greičiau nei patys kauniečiai. Todėl naujas, modernus nekilnojamasis turtas Kaišiadoryse, ypač didėjant hibridinio darbo, kurį galima atlikti iš bet kurios vietos, paklausai, yra geras ir naudingas pasirinkimas.
Galime pasiūlyti viską: gražią aplinką – parkus, Kauno marias, Rumšiškes ir kitas apylinkes, – darbo galimybes, gerą infrastruktūrą ir susisiekimą su kitais miestais, kultūrą“, – teigia Kaišiadorių r. mero patarėjas Audris Narbutas.
Savivaldybės pagalbos gali tikėtis jaunos šeimos. Pasirinkusi gyvenimą Kaišiadoryse, jauna šeima gali gauti svarią paramą pirmajam būstui, kainuojančiam iki 87 tūkst. eurų. Jeigu būstas kainuoja daugiau, parama jam skaičiuojama taip, lyg kainuotų 87 tūkst. Tai reiškia, kad už pilnai įrengtą gyvenamąjį namą galima gauti iki 26 tūkst. eurų paramos, šiuos pinigus galima panaudoti pradiniam įnašui.
„Priežastys, kurios lėmė mūsų su žmona apsisprendimą grįžti iš Vilniaus gyventi Kaišiadoryse paprastos. Miestas yra tarp Vilniaus ir Kauno į kuriuos nuvykti galima trumpiau kaip per valandą. Gamtos apsuptyje, kurioje nestinga dviračių takų, pažintinių takų, vaikų žaidimų aikštelių, galima lengvai atsipalaiduoti. Nestinga bendruomeninių ir neformalių veiklų, kuriose save realizuoti gali tiek jaunimas, tiek ir brandesnio amžiaus žmonės. Mąstant apie ateitį ir vaikus džiugina, kad darželiuose visuomet yra vietų. Žinoma, svarbi buvo ir parama jaunoms šeimoms, perkančioms pirmąjį būstą. Visos šios priežastys persvėrė gyvenimą Vilniuje, kuriame viskas sudėtingiau ir brangiau“, – teigia netrukus į naujutėlį namą persikelsiantis Robertas Šustavičius.
Naudą jaunos šeimos pajus ir kitur.
„Turime puikių švietimo galimybių. Pavyzdžiui vaikų darželiai siūlo įvairių veiklų, todėl vaikas gali būti užimtas visą darbo dieną. Daugiau galimybių nei didmiesčiuose ir leisti sau nueiti į restoranus, kurie siūlo gerą kainos ir kokybės santykį. Maistas Kaišiadoryse savo kokybe nenusileidžia Vilniaus senamiesčio restoranų siūlomam meniu, tačiau kainos – maždaug 5-7 eurais mažesnės. Jaunos šeimos, auginančios 2-3 vaikus, gyvenimo kokybė yra aukštesnė nei Vilniuje, nes mūsų krašte tokia šeima gali sau leisti daugiau nei sostinėje“, – tikina Kaišiadorių r. meras V. Tomkus.
Pašnekovas akcentuoja, kad dar vienas kokybiško gyvenimo Kaišiadoryse įrodymas – užimtumo rodiklis. Jis yra aukštesnis už Lietuvos vidurkį, o tai reiškia, kad Kaišiadorių gyventojai turi ne tik patogias galimybes dirbti didmiesčiuose, bet ir pačiuose Kaišiadoryse.
Čia savo veiklą vykdo tokios bendrovės, kaip „Nematekas“, „Kaišiadorių paukštynas“, „Gudobelė“, taip pat veikia moderni sulčių gamykla „Elmenhorster“. Daugiau nei 100 naujų darbo vietų sukurs lietuviško kapitalo vėdinimo sistemų gamintojai „Komfovent“, kurie nusprendė Kaišiadoryse statyti modernią gamyklą. Kaišiadoryse savo veiklą plėtos biotechnologijų bendrovė „Froceth“.
„Stabiliai auganti vėdinimo sistemų rinka paskatino mus ieškoti vietos naujos gamyklos statyboms. Strategiškai patraukli Kaišiadorių rajono vieta ir nuoširdžios savivaldybės mero Vytenio Tomkaus pastangos pritraukti investicijas nepaliko jokių abejonių, kad Kaišiadorys yra tinkama vieta investuoti ir kurti darbo vietas“, – teigia UAB „Komfovent“ vadovas Albinas Čėpla.
„Dirbti ir užsidirbti Kaišiadoryse yra tikrai daug galimybių. Su mumis, pavyzdžiui, aktyviai kalbasi tokios įmonės, kaip „Continental“ ir „Hella“, nes jie žino, kad turime pakankamai kvalifikuotų darbuotojų. Taip pat nekantriai laukiame greitųjų „Rail Baltica“ traukinių, kurie dvigubai sutrumpins keliones iš Kaišiadorių į Vilniaus ir Kauno miestus. Tai, kad kelionė į Vilniaus geležinkelio stotį truks apie 25 minutes, iš esmės leis Kaišiadorims savo patrauklumu konkuruoti su Vilniaus miegamaisiais rajonais.
Kaišiadorių augimą pažymi ir sparčiai plėtojami infrastruktūros projektai. Pastaraisiais metais Kaišiadoryse buvo sutvarkytos paplūdimio zonos, taip pat buvusios kino teatro patalpos pritaikytos verslui ir jaunimui – čia nuo šiol galima rengti kokybiškas konferencijas.
„Tokie pokyčiai iš esmės gerina ir gyvenimo, ir darbo sąlygas Kaišiadorių krašte“, – sako „Remax“ vadovas A. Jankauskas.
Jis pabrėžia, kad Kaišiadorių augimui svarbus ir kitas laimėjimas – 2024-aisiais šis miestas taps Lietuvos kultūros sostine.
„Tai svarbu siekiant dar vieno lūžio – nebesame periferija, esame dvimiesčio centras. Todėl kultūros sostinės metais planuojame daug projektų. Vienas iš svarbiausių projektų planuojamas – Kaišiadorių krašto muziejus, kuris vertingos ekspozicijos dėka leis atskleisti turtingą krašto istoriją“, – pasakoja Kaišiadorių r. meras V. Tomkus.