Vilniaus sav. nuotr.

Darželio Pašilaičiuose įgyvendinimas pajudėjo – išduotas statybą leidžiantis dokumentas


Tankiai gyvenamame Vilniaus Pašilaičių rajone atsiras dar vienas valstybinis lopšelis-darželis, kurį galės lankyti 280 vaikų. Projektui jau išduotas statybą leidžiantis dokumentas ir, jei procesas vyks sklandžiai, statyba turėtų prasidėti iki kitų metų ir trukti apie dvejus metus. Priimti vaikus darželis turėtų būti pasiruošęs nuo 2027 m.

Naujasis darželis atitiks šiuolaikinės ugdymo įstaigos standartus, universalaus dizaino principus, bus kompleksiškas ir funkcionalus, pastate suprojektuotas ir nedidelis baseinas vaikams.

„Darželiai planuojami tose miesto vietose, kur didėja jaunų šeimų skaičius, vystomi nauji nekilnojamojo turto projektai ir eilės į savivaldybės darželius didžiausios. Pašilaičiuose modernaus ir šiuolaikiško darželio nekantriai laukia tikrai daug šeimų, o ir vaikų skaičius mieste yra stabiliai didelis. Tai yra ir džiaugsmas, ir tuo pačiu didelis iššūkis“, – sakė Vilniaus miesto vicemerė Donalda Meiželytė.

Darželis statomas pagal architektūrinės idėjos konkursą laimėjusios bendrovės „Panevėžio statybos trestas“, kartu su jungtinės veiklos partneriais, UAB „4 plius“ projekto idėją, pavadintą „Lego“.

Projekte numatyta, kad darželį galėtų lankyti 280 vaikų. Žemynos g. 2C įsikursiantis darželis bus dviejų aukštų, jame bus 14 grupių. Grupių patalpos suprojektuotos taip, kad tiktų tiek vaikų nuo 2 iki 3 metų, tiek vaikų nuo 3 metų grupių formavimui. Vidinė statinio struktūra pritaikyta specialiųjų poreikių/riboto judumo žmonėms, projektuojant vadovautasi universalaus dizaino, pastatų prieinamumo principais. Maži vaikai, mamos su vaikų vežimėliais ir senjorai galės lengvai patekti į bet kurią sklypo ar pastato vietą.

Pasak projekto autorių, darželio pastatas projektuojamas lyg „Lego“ kaladėlės: panorus erdves galima transformuoti, išplėsti, perdėlioti. Net pastato konstrukcijos, tarsi konstruktorius, numatomos iš betoninių plokščių su apvaliais langais.

Planuojama įrengti universalių matmenų grupes, administracines ir pagalbines patalpas, sporto/aktų salę, valgyklą, sanitarines bei  kitas patalpas, taip pat apie 500 kv. m priestatą su baseinu mažiesiems, kuriame vienu metu galės plaukioti iki 20 vaikų.

Statybos valdymas ir techninė priežiūra patikėta UAB „Vilniaus vystymo kompanija“.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų