Dešimtą kartą vykstantis konkursas „Išmanusis miestas“ bus atvertas Seime


Rugsėjo 27 d. vyks projekto „Išmanusis miestas“ atidarymo renginys. Projektas jau dešimtus metus iš eilės kviečia susitikti Lietuvos savivaldybes bei savo talentu stebinančius architektūros, inžinerijos, statybos studentus ir profesionalus bei kartu kurti Lietuvos ateities miestus.

Atidarymo renginį moderuos ir savo įžvalgomis dalinsis Lietuvos architektų sąjungos kūrybos direkorius Marius Dirgėla. Atidarymo renginyje dalyvaus ir sveikinimo kalbas tars kviestiniai svečiai – aplinkos ministras Simonas Gentvilas,  vidaus reikalų viceministrė Sigita Ščajevienė, kultūros viceministrė Daina Urbanavičienė, susisiekimo viceministrė  Loreta Maskaliovienė, Seimo narys ir atidarymo renginio globėjas Antanas Čepononis, „Išmanusis miestas“ projekto autorė Ignė Dutova ir kiti.

Renginio metu bus pristatytos visos projekte dalyvaujančios savivaldybės, kurių šiemet net trylika: Anykščių rajono, Kaišiadorių rajono, Kalvarijos, Kėdainių rajono, Klaipėdos, Kretingos rajono, Mažeikių rajono, Neringos, Raseinių rajono, Rietavo, Šakių rajono, Vilniaus ir Vilniaus rajono.

Pagalvoti apie tvarumą kvies prof. dr. Mykolas Simas Poškus, kuris skaitys prranešimą „Žmonės nesikeičia, bet tvarumui tai nėra kliūtis“.

Šių metų konkurso šūkis  – „Kuriame miestus rytojaus visuomenei“, tad konkurso dalyviai kviečiami kurti projektus, remiantis darnaus miesto principais, kurie dera su inovatyviomis technologijomis, ekologiškumu, taršos mažinimu bei energetinių resursų taupymu.

10 metus iš eilės vykstančio konkurso tikslas – sukurti žmogaus poreikius atitinkančias miesto koncepcijas, pasitelkiant Lietuvos aukštųjų mokyklų studentų komandas ir Lietuvos architektūros, urbanistikos, kraštovaizdžio, miestų planavimo profesionalus. Konkurso dalyviai rengs savivaldybių poreikius atitinkančius priešprojektinius pasiūlymus.

Konkursas „Išmanusis miestas 10“ truks iki 2024 m. birželio mėn. Jame gali dalyvauti komandos, suformuotos iš Lietuvos aukštųjų mokyklų studentų ar profesionalių savo srities specialistų, vykdančių projektus Lietuvoje ar užsienyje. Geriausi ir išmaniausi konkurso projektai ne tik turės galimybę būti įgyvendinti Lietuvos rajonų savivaldybėse, bet ir pasidalins įspūdingą prizinį fondą – net 15 tūkst. eurų.

„Išmanusis miestas“ projektą globoja Aplinkos, Vidaus reikalų, Kultūros ir Susisiekimo ministerijos. Per devynerius metus buvo sukurta 260 projektų – ateities vizijų savivaldybių teritorijoms. Dalis jų jau yra realizuoti: Elektrėnuose įrengtas rekreacinis parkas, Kuršėnuose – išmanusis tiltas. Ignalinoje planuojamas įgyvendinti sporto ir sveikatingumo centro „Šuolis“ projektas, Tauragėje – arena.

Naujausius taikomus sprendimus, technologijas ir gaminius, padėsiančius dalyviams išpildyti savo kuriamas vizijas, pristatys tokie projekto partneriai kaip: „SCHOMBURG BALTIC“. „ARTECHNIKA“, „BAREMA RYTAI“, „YIT LIETUVA“, „SCENOS TECHNINIS SERVISAS“, „BAUMIT“, „BETONO MOZAIKA“, „HYDRO BUILDING SYSTEMS LITHUANIA“, „PERCUSSION PLAY BALTICS“, „SCHNEIDER ELECTRIC“, „ETERNIT BALTIC“, „BOLLE MODULAR“, „BIPA“, „BY & N“, „ENEFIT“, „PANASONIC HEATING & COOLING SOLUTIONS“, „GEOPARTNERIS“.

Kviečiame registruotis užpildžius anketą.

Turite klausimų? Susisiekite el. paštu ismanusismiestas@structum.lt arba tel. 8 611 179 62.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų