Individualus gyvenamasis namas projektas
AUN Design Studio individualaus namo projektas. Nuotr. Wison Tungthunya & W Workspace.
Individualus gyvenamasis namas projektas
AUN Design Studio individualaus namo projektas. Nuotr. Wison Tungthunya & W Workspace.
  1. Structum.lt
  2. Architektūra
  3. Du gyvenimai per du aukštus – namų dizainas skirtingo amžiaus žmonės

Du gyvenimai per du aukštus – namų dizainas skirtingo amžiaus žmonės


„Projektuodami įsivaizdavome berniuką, žaidžiantį su savo draugais kaimynystėje. Lankstantys vaikai įbėga ir išbėga iš namo. Įsivaizdavome kaip suaugusieji, atsirėmę į tvorą, kalbasi ir žiūri, kaip bėgioja ir žaidžia jų vaikai”, – sako individualaus namo projekto Bankoke, Tailande, autoriai – AUN Design Studio.  

Šie malonūs prisiminimai atspindi būsto savininko vaikystės gyvenimo patirtį ir santykius su mama. Dešimtmečius praleidęs atskirai, augęs, gyvenęs, studijavęs ir dirbęs vienas užsienyje, savininkas norėjo sugrįžti į namus, kuriuose gyventi galėtų ir jo senyvo amžiaus mama, ir jis pats, kur skirtingo amžiaus žmonės jaustųsi patogiai ir gyvenantų darnoje. 

Individualus gyvenamasis namas projektas

Išplanavimas skirtingiems gyvenimo būdams 

Namas pastatytas ant jau buvusio pastato pamatų, tad projekto vieta yra glaudžiai apsupta gretimų namų. Dizainas sąmoningai atspindi būsto savininko ir jo mamos prisiminimus, kuriuos jie abu sukūrė per daugelį metų gyvenimo šioje kaimynystėje. Kuriami vizualiniai ryšiai tiek namo viduje, tiek išorėje.  

Architektai nusprendė atskirti įėjimo išplanavimą dėl skirtingos savininkų veiklos ir gyvenimo būdo, o bendras laisvalaikio erdves sutelkti viduryje, atviroje erdvėje.  

Iš abiejų namo pusių yra sodas, į kurį patenka natūrali šviesa ir gaivaus vėjo gūsiai. Erdvė kuruojama atskiriant du gyvenimus per du aukštus. Pirmas aukštas pirmiausia tarnauja kaip motinos gyvenamasis, įskaitant bendrą erdvę, virtuvę ir valgomąjį. Viršutinis aukštas suplanuotas kaip privati erdvė sūnui. 

Individualus gyvenamasis namas projektas

Dizaino kuriamas paprastumas ir erdviškumas 

Bendras projekto dizainas dėl pasirinktų medžiagų ir spalvų daro jį neišsiskiriančiu namu. AUN Design Studio komanda pasirinko palikti plikus betoninius pastato paviršius jų nedažant, o durų staktų spalvai pasirinko tamsiai pilką spalvą.  

Namo formai užbaigti buvo suformuotas stoginės tipo stogas ir namo priekyje esanti tvora, suformuojanti architektūros tąsą, kuri harmonizuoja, neatstumiant aplinkos. Be to, tvorai parinkti plieno strypai, padeda padaryti kiemą erdvesniu ir suteikia ryškų kontrastą tvirtam namo korpusui. 

Atidarytos valgomojo durys abiejose sodų pusėse įneša natūralios šviesos ir švelnų vėjelį, sukurdamos idealią atmosferą atsipalaiduoti, ilsėtis ir bendrauti. 

Individualus gyvenamasis namas projektas

Laiptai – akcentas įkvėptas „origami“ 

Laiptai, vedantys į antrą aukštą, buvo pastatyti namo centre tarsi meninė skulptūra. Jie įkvėpti „origami“ – japoniško meno plokščią kvadratinį popieriaus lapą paversti 3D skulptūra lankstymo ir lipdymo technikomis.  

Dėl gerai apdoroto, perforuoto plieno, laiptai tampa pusiau permatomi, o kiekvienas plonas plieno lakštas geometriškai sulankstytas taip, kad padidintų konstrukcijos tvirtumą. Taip laiptai tampa savarankiški, jiems nereikia jokios papildomos atramos.  

Visi perforuoti plieno lakštai yra pakabinti nuo antrojo aukšto, kabantys virš pirmųjų 3 betoninių laiptelių, kurių kiekvienas suprojektuotas skirtingų formų ir medžiagų, tačiau kiekvienas jų padengtas perforuotu plienu, kad nebūtų slidūs. 

Individualus gyvenamasis namas projektas

Individualus gyvenamasis namas projektas

Erdvė sukurta palengvinti bendravimą 

Antrasis aukštas yra savininko erdvė, skirta jaunuoliui, kuris mėgsta susibūrimus, leisti laiką su savo draugais. Taigi privati erdvė buvo sukurta palengvinti bendravimą, įskaitant tradiciją žiūrėti futbolą švenčių dienomis netrukdant apačioje gyvenančiai mamai.  

Šalia baro įrengta svetainė su nedideliu balkonu, kurį galima išplėsti į didesnę pramogų erdvę. Pilnas svečių vonios kambarys su dušu yra paslėptas už baro, padedantis išlaikyti privatumą, kai svečias apsistoja.  

Miegamasis yra priešingoje darbo kambario pusėje, todėl iš jo atsiveria skirtingi rajono vaizdai, išlaikant ryšį per drabužinę ir vonios kambarį. Virš drabužinės ir vonios kambario išdėstymą užbaigia poilsio zona skirta jogai ar meditacijai. 

Individualus gyvenamasis namas projektas

Individualus gyvenamasis namas projektas

Menas papildantis dizainą 

Namo interjero dizainas orientuotas į negausų kiekį baldų, ko pasekoje erdvės tampa lankstesnės ir švaresnės. Architektūros ir interjero tęstinumą projekto autoriai užtikrino apnuogindami paviršius, sienas ir lubas, palikdami pliko skiedinio ir baltai nudažytas sienas. 

Tam, kad minimalistinei, švaraus dizaino erdvei suteiktų įdomesnį matmenį, savininkai turi galimybę pakabinti dekoracijas iš asmeninės kolekcijos: paveikslus, kėdes, šviestuvus, kabliukus, laikrodžius, meno kūrinius ir tt. Šiuos daiktus bet kada galima keisti, perkelti, didinant ir mažinant jų kiekį, todėl namų interjeras netampa statiškas ir nuobodus. 

Individualus gyvenamasis namas projektas

Nuotr. Wison Tungthunya & W Workspace


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų