Duris atvėrė atnaujintas mokesčių inspekcijos pastatas Šiauliuose


Turto bankas Šiauliuose atidarė atnaujintą pastatų komplekso Vilniaus g. 265 korpusą. Po atliktų darbų 910 kv. m pastatas tapo draugiškesnis darbuotojams ir aplinkai. Projekto vertė beveik 1,2 mln. eurų. Šiuolaikiškuose biuruose įsikūrė Šiaulių apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos (Šiaulių AVMI) darbuotojai.

Darbų metu atnaujintas vienas iš trijų Vilniaus g. 265 esančio pastatų komplekso korpusų. Kiti du korpusai buvo modernizuoti VMI iniciatyva dar iki šį turtą perimant Turto bankui. Pastatas buvo itin neefektyvus ir siekė tik F kategoriją. Atnaujinus pastatą, jo energinio efektyvumo kategorija šoktelėjo iki B, o tai atsispindės ir energijos sąnaudose.

„Atnaujindami savo valdomus pastatus siekiame kurti teigiamą pokytį tiek darbuotojams, tiek jų klientams, tiek aplinkai. Per ilgą darbo patirtį suradome sprendimus, kurie leidžia apjungti ir patenkinti visas šias sąlygas. Atlikti darbai leidžia sumažinti energijos suvartojimą maždaug 62 MWh per metus, o įrengtos pažangios vėdinimo ir vėsinimo sistemos pagerina komforto lygį dirbantiesiems ir lankytojams. Tikime, kad jaukumo lygį pakels ir šiuolaikiškai sutvarkytos darbo bei poilsio patalpos“, – sako laikinasis Turto banko vadovas Ernestas Česokas.

Darbų metu apšiltintos pastato perdangos ir sienos, pakeisti langai ir lauko durys. Automatinis vėsinimo ir vėdinimo sprendimas leis užtikrinti optimaliausią temperatūrą visais metų laikais. Maža to, kiekviena patalpa turės savo vadinamąją klimato kontrolę, o tai leis sumažinti ilgesnį laiką nenaudojamų ar tuščių patalpų šildymą.

„Nuo pat bendro darbo pradžios turėjome ir turime aiškų tikslą, kad darbo sąlygos darbuotojams gerėtų, – sako Šiaulių AVMI  vadovė Auksė Tutkutė, pabrėždama, kad abi pusės visada siekė girdėti viena kitą ir ieškoti optimalių sprendimų. – Mūsų bendradarbiavimas visada buvo dalykiškas ir konstruktyvus. Atnaujintos patalpos suteikia motyvacijos ir tikimės – sumažins šildymo sąskaitas.“

Vilniaus g. 265 pastate taip pat atnaujinta elektros instaliacija, apšvietimas, vandentiekio ir nuotėkų inžinerinės sistemos. Papildomas dėmesys skirtas pastato ir Mokesčių inspekcijos klientų saugumui – įrengtos stebėjimo kameros, atnaujinta gaisro signalizacija.

„Objektas nėra vien tik pastatas, todėl į viską žvelgiame kompleksiškai. Įgyvendindami šį projektą dėmesį skyrėme ir aplinkai bei ją tausojantiems sprendimams. Šalia pastato jau įrengėme elektromobilių įkrovimo stotelę, kurią ateityje planuojame dar labiau praplėsti. Taip pat sutvarkėme teritoriją, atnaujinome pėsčiųjų ir važiuojamąją kelio dangą, įrengėme apšvietimą. Ant komplekso stogų įrengėme beveik 90 kW galios saulės elektrinę“, – aplinkos sutvarkymo svarbą pažymėjo E. Česokas.

Atliekant atnaujinimo darbus, didelis dėmesys skirtas negalią turinčių asmenų patogumui. Pastatas pilnai pritaikytas žmonėms su specialiais poreikiais – tiek akliesiems, tiek turintiems judėjimo negalią. Įrengti takai su specialiu ženklinimu, nuožulnus keltuvas, tualetų patalpos pritaikytos negalią turinčių žmonių poreikiams.

Bendra visų darbų vertė siekia daugiau kaip vieną milijoną eurų (1,185 mln. Eur). Projektas įgyvendinamas pasitelkus Europos Sąjungos fondų bei Turto banko lėšas.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų