Ekspertų patarimai: išoriniai sprendimai šviesos kontrolei


Dienos šviesa žmogaus fizinei ir psichinei sveikatai būtina. Tačiau saulės spinduliai namuose, o ypač šiltuoju sezonu, gali tapti ir trūkumu. Kaip išmaniai spręsti dėl saulės šviesos atsirandančius trūkumus ir šviesą išnaudoti tinkamai, pataria ekspertai.

Dienos šviesa – būtinybė, o ne prabanga

UAB „Velux Lietuva“ pardavimų vadovas Marius Vinclovas sutinka, kad vienas svarbiausių namų mikroklimato komponentų yra dienos šviesa, daranti tiesioginę įtaką žmogaus sveikatai ir savijautai. Dėl dienos šviesos trūkumo 15 % žmonių jaučiasi liūdni. Todėl svarbu į savo namus įsileisti kuo daugiau dienos šviesos.

„Dirbtinė šviesa negali atstoti teigiamų savybių, kuriomis išsiskiria natūraliu antidepresantu laikoma saulės šviesa, todėl stenkitės naudoti dienos šviesą kaip pirminį šviesos šaltinį“, – pataria pašnekovas.

Tačiau, viena vertus, saulės šviesa gali džiuginti, ypač niūriuoju metų laiku. Kita vertus, pavasarį ir vasarą ryškūs saulės spinduliai dažnai vargina. UAB „Velux Lietuva“ siūlo keletą sprendimų, kurie galėtų padėti sukurti komfortišką dienos šviesos valdymą namuose.

„Valdyti į namus patenkančią šviesą reikia tam, kad galėtume susikoncentruoti į savo veiklą, išvengti ją trikdančių šviesos atspindžių, mėgautis privatumu miegamajame arba vonios kambaryje“, – vardija M. Vinclovas.

Anot jo, nemažai galimybių reguliuoti dienos šviesos srautą siūlo UAB „Velux Lietuva“ užuolaidėlių, markizių, išorinių žaliuzių modelių asortimentas bei funkcionalumas. Šie produktai skirti patalpoms užtamsinti, šviesos srautui reguliuoti, šilumai izoliuoti, kambariui dekoruoti ir t. t.

Pavyzdžiui, jeigu norite suteikti kambariui jaukumo ir kartu apsisaugoti nuo tiesioginių saulės spindulių, vienas iš būdų – itin dekoratyvių klostuotų ar ritininių peršviečiamų užuolaidėlių įrengimas. Dienos šviesa reikalinga ne tik kambariuose, bet ir vonioje. Šiuo atveju puikiai tiktų horizontalios klasikinio dizaino žaliuzės.


Vienu paspaudimu

UAB „Velux Lietuva“ suteikia galimybę dienos šviesą, sklindančią per stoglangius, užuolaidėles ir žaliuzes, valdyti nuotoliniu būdu. Anot M. Vinclovo, bendradarbiaujant su prancūzų įmone „Netatmo“ ir taikant naujausią, išmaniaisiais jutikliais paremtą technologiją, buvo sukurta sistema „Velux Active with Netatmo“, galvojanti ir veikianti už vartotoją.

Ši sistema sujungia dvi puikias technologijas: aukštos kokybės stoglangius „Velux“ ir „Netatmo“ patirtį, kuriant paprastus bei naudingus produktus ir programėles. Automatizavus stoglangių atidarymą, uždarymą bei uždengimą užuolaidėlėmis, galima stipriai pakeisti situaciją ir pagerinti patalpų mikroklimatą. Išmanieji jutikliai matuoja temperatūrą, drėgmę ir CO2 koncentraciją namuose bei suaktyvina tinklų sietuvą, kad stogo langai atsidarytų ar užsidarytų ir patalpų mikroklimatas pagerėtų.

Pasirinkimo galimybės

Viena pirmųjų visų rūšių žaliuzėmis pradėjusi prekiauti UAB „Barema rytai“ šviesos kontrolei siūlo rinktis geriausius išorinius sprendimus: fasado ritinines užuolaidas ir fasado žaliuzes. Pastarosios yra viena efektyviausių priemonių, sulaikančių didžiąją dalį tiesioginių saulės spindulių.

Fasado žaliuzės reguliuojamos, todėl suteikia galimybę valdyti patalpų užtamsinimo lygį. Keičiant juostelių pasukimo kampą, reguliuojamas šviesos srautas, tačiau, nusprendus į patalpas įsileisti daugiau šviesos, žaliuzes galima visiškai pakelti. Fasado žaliuzės gali būti valdomos dviem būdais: rankiniu – kai šviesos srautas reguliuojamas rankenėle ar virvele, arba automatiniu – kai gaunamas šviesos kiekis valdomas nuotoliniu valdymo pulteliu ar klavišiniu jungikliu.

Išorinių stiklinių paviršių užtamsinimą ar tiesioginių saulės spindulių kontrolę gali užtikrinti ir fasado ritininės užuolaidos. Tokiu atveju, netgi sulaikant saulės spindulius, dienos šviesos į vidų patenka pakankamai.

UAB „Barema rytai“ siūlo rinktis iš keleto pagrindinių fasado ritininių užuolaidų rūšių: tradicinių, stoglangių ir didelių matmenų. Tradicinės ritininės užuolaidos lengvai pritaikomos prie bet kokio lango ir yra ne tik patikima apsauga nuo saulės spindulių, bet ir gali atlikti projekcinio ekrano funkciją. Stoglangių ritininės užuolaidos yra specialiai pritaikytos pasvirusiems langams. Didelių matmenų ritininės užuolaidos – puikus sprendimas tiems, kurie ne tik nori apsisaugoti nuo karštos saulės, bet ir išlaikyti šviesą.

Inovatyvių sprendimų, kurie praverstų kasdieniame gyvenime, o ypač ilgalaikėje perspektyvoje, nuolatos ieško „Structum“ organizuojamo konkurso „Išmanusis miestas“ dalyviai. Jie ruošia projektinius pasiūlymus pasirinktoms Lietuvos savivaldybių teritorijoms, kurios laukia išskirtinių idėjų, kaip jas atnaujinti bei paversti moderniomis.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

Namai lego principais

Kas sieja prieš 6000 metų nutiestą medinį sweeto taką netoli somerseto Didžiojoje britanijoje, 19 a. Pradžioje darbininkams skirtas mobiliąsias kavinukes…

Has photos

Fasadai, kuriems nėra blogo oro

Vėdinamieji ir jiems giminingi bioklimatiniai fasadai šiuo metu laikomi vienais iš geriausių sprendimų siekiant palaikyti optimalią vidaus temperatūrą ir garso…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų