Energiniam efektyvumui didinti – Soudatherm SFI 600P


Langai yra labai svarbi pastato konstrukcija ir turi atitikti ne tik fasado dizainą, bet ir būti „šilti“ bei sandarūs. Bene daugiausia energijos iš pastato prarandame pro namo „akis“ – langus. Dėl nesandarių langų būstas gali patirti iki 50 % sunaudojamos šilumos nuostolių. Langai – ilgalaikė investicija, todėl privalo patikimai tarnauti daugelį metų ir kartu taupyti šilumos energiją Jūsų namuose. Jie turi būti ne tik jaukaus būsto, bet ir efektyvios garso bei šiluminės izoliacijos garantija. Energiškai efektyviems langams galioja taisyklės – šilumos perdavimo koeficientas, garso izoliacija, tvirtumas ir sandarumas. Langų šiluminiam koeficientui pagerinti dabar plastikiniai langai gaminami iš daugiakamerių profilių. Gaminant medinius langus, naudojami platūs klijuotos medienos profiliai.

Langams stiklinti naudojami trijų stiklų selektyviniai net iki 52 mm storio stiklo paketai, užpildyti argono dujomis ir šiltais plastikiniais termorėmeliais tarp stiklų. Tačiau dar nėra deramai išspręsta varčios tarp stiklo paketo ir rėmo problema, kur tarpas siekia nuo 3 iki 17 mm. Nepanaudojus tam tikrų medžiagų šioje vietoje yra tuštuma. Kai kurie gamintojai renkasi papildomą PE sandarinimo tarpinę, dedamą tarp paketo ir varčios. Ji varčioje sumažina oro judėjimą aplink stiklo paketą. Siekdami užtikrinti lango, kaip gaminio, sandarumą, gamintojai stiklo paketus klijuoja į varčią arba sandarina silikonais bei poliuretano hermetikais. Tai suteikia neblogus sandarumo rezultatus, tačiau kartu tai brangus procesas, kuriam reikia daug laiko, be to, kyla problemų keičiant pažeistą stiklo paketą.Šiai problemai spręsti SOUDAL sukūrė specialų poliuretano hermetiką „Soudatherm SFI 600P“. Tai struktūrinė lango rėmo izoliacija poliuretano pagrindu, skirta ekonomiškai stiklo paketui hermetizuoti ir suklijuoti su varčios rėmu, suteikianti jam mechaninį stabilumą, didinanti sandarumą ir energijos efektyvumą, gerinanti komfortą bei garso izoliaciją.„Soudatherm SFI 600P“ gerina lango rėmo mechaninį stabilumą dėl stiklo paketo ir profilio sujungimo ir nedidina lango svorio. O tai tampa vis aktualiau, esant langams su trigubais stiklais. Hermetikas turi puikių izoliacinių savybių ir gerai limpa prie stiklo paketo bei lango profilio. „Soudatherm SFI 600P“ naudojamas efektyviai ir greitai. Iš 10,4 kg baliono gaunama daugiau nei 2000 m hermetiko, kai tarpas yra 10 x 10 mm.

Labai lengvai naudojamas, o tai leidžia daugiau kaip 30 % taupyti laiką, palyginti su tradiciniais sandarikliais (pavyzdžiui, lipniąja PU juosta).

Be to, stiklo paketą lengva išimti ir pakeisti.

Įvairūs laboratoriniai tyrimai rodo, kad šis produktas gali pagerinti ne tik gaminamų, bet ir jau sumontuotų langų sandarumą. Galima teigti, kad tai tikra revoliucija, užtikrinanti langų sandarumą. Tikėtina, kad ši medžiaga palengvins pasiekti reikiamą pastato energinio naudingumo klasę.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų