Gargžduose statys minimalistinio skandinaviško stiliaus darželį, kuriame ugdys virš 220 vaikų


Klaipėdos rajono savivaldybė pranešė apie naujo darželio statybas Gargžduose, Vingio g. 10. Jame bus įkurta 12 naujų grupių, kuriose bus ugdoma daugiau nei 220 vaikų, teigiama savivaldybės pranešime.

 

Dviejų aukštų darželis bus minimalistinio skandinaviško stiliaus su atviromis erdvėmis, vitrinomis. Didžioji dalis apšvietimo bus kuriama natūraliai – langais ir stoglangiais.

Darželio išskirtinumas – dengta aktų salė, kuri bus apšviesta per stoglangį, o veiklas bus galima stebėti ir esant antrame aukšte. Naujame darželyje bus įrengta 12 grupių, virtuvė, edukacinės-korekcinės erdvės, sporto salė, skalbyklos patalpa. Grupių patalpose projektuojamos ir antresolės, kurias bus galima naudoti kaip vaikų žaidimo, nusiraminimo zonas.

 

darzelis gargzdai vingio g 10 uab maspro

darzelis gargzdai vingio g 10 uab maspro

 

„Klaipėdos rajonas yra augantis, čia kuriasi daug jaunų šeimų, todėl susiduriame su problema, kuri iki šiol buvo aktuali, ko gero, tik didmiesčiams, – vietų darželiuose trūkumu. Ir ši problema aktuali ne tik priemiestinėse seniūnijose, bet ir rajono centre – Gargžduose.

Situaciją sprendžiame kompleksiškai: skatiname privačių darželių steigimąsi bei investuojame į Savivaldybės darželių plėtrą. Jau suprojektuotas naujas modernus darželis Gargžduose, kuris talpins per du šimtus vaikų. Viliuosi, kad visi procesai vyks sklandžiai ir po kelerių metų džiaugsimės dar viena nauja ugdymo įstaiga rajone“, – sako meras Bronius Markauskas.

Sklypą planuojama apželdinti įvairiais medžiais, krūmais ir kitais želdiniais, aptverti tvora. Siūloma įrengti 4 žaidimų aikštelių zonas, skirtas trims grupėms, atskirtas tvorelėmis. Aikštelių zonose numatomos pavėsinės. Taip pat lauke projektuojama futbolo aikštelė, saugaus eismo sankryža, edukacinis daržas-sodas.

 

 

darzelis gargzdai vingio g 10 uab maspro

 

„Ilgai lauktas projektas pagaliau tampa realiu. Turime projektinius pasiūlymus, kuriuos jau įvertino ir Administracijos specialistai, lopšelio-darželio „Gintarėlis“ direktorė. Darželis bus šviesus, modernus ir tikrai tikiu, kad patiks tiek vaikams, jų tėvams, tiek ir būsimam kolektyvui. Turime užtikrinti, kad kuo daugiau tėvų turėtų galimybę leisti vaikus į valstybinius darželius, todėl Savivaldybei steigti darželius yra būtina. Kviečiu bendruomenę susipažinti su naujojo darželio projektu ir aktyviai teikti pasiūlymus“, – ragina Administracijos direktorius Sigitas Karbauskas.

Naująjį darželi projektavo UAB „Maspro“. Projektavimo ir projekto vykdymo priežiūros kaina – 113,6 tūkst. eurų. Pasiūlymai dėl projekto teikiami iki rugsėjo 12 d.

 

darzelis gargzdai vingio g 10 uab maspro

darzelis gargzdai vingio g 10 uab maspro

darzelis gargzdai vingio g 10 uab maspro

darzelis gargzdai vingio g 10 uab maspro

 

Klaipėdos rajonas ne tik skatina privačių darželių steigimąsi ir skiria didžiausią Lietuvoje 250 eurų dotaciją tėvams, kurių vaikai lanko privačius darželius, bet ir investuoja į Savivaldybės darželių plėtrą. Jau pastatyta nauja Jakų mokykla, kurioje bus ugdomi ir darželinukai, taip pat šį gruodį duris turėtų atverti dvi papildomos darželio grupės Sendvaryje. Šiemet ruošiamasi pasirašyti sutartį ir dėl Sendvario daugiafunkcio centro statybos, kuriame įsikurs mokykla ir darželis. Planuojamos darželių Mazūriškėse, Dituvoje, Dercekliuose statybos.

 

Spaudos pranešimas. Portalo Structum.lt redakcija neatsako už jo turinį. Straipsnis viešinamas visuomenės informavimo tikslais.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

Namai lego principais

Kas sieja prieš 6000 metų nutiestą medinį sweeto taką netoli somerseto Didžiojoje britanijoje, 19 a. Pradžioje darbininkams skirtas mobiliąsias kavinukes…

Has photos

Fasadai, kuriems nėra blogo oro

Vėdinamieji ir jiems giminingi bioklimatiniai fasadai šiuo metu laikomi vienais iš geriausių sprendimų siekiant palaikyti optimalią vidaus temperatūrą ir garso…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų