uab sid apsvietimas
Bendrovės nuotr.

Gera sporto aikštynų apšvietimo sistema prasideda nuo kruopštaus plano


Vis intensyvėjantis gyvenimo tempas skatina mus skubėti, o skubėdami darome, regis, nereikšmingų klaidų, kurios ilgainiui transformuojasi į kritines. Neišvengiama to ir projektuojant sporto aikštynus bei jų įrenginius.

Tad ne veltui sakoma, kad gera pradžia – pusė darbo: tik kruopščiai suplanuota sporto aikštynų apšvietimo sistema užtikrins puikų matomumą žaidėjams ir žiūrovams.

Labai svarbu prieš pradedant projektavimo darbus tiksliai apibrėžti projektavimo užduotį. Išsiaiškinti, kuriam tikslui sporto aikštynas statomas – ar jame vyks tik treniruotės ir vietinės reikšmės varžybos, ar numatoma ir profesionalių televizijos transliacijų. Ar bus aikštynas naudojamas dar ir pramogoms – įvairiems renginiams, koncertams, mugėms ir t. t.

Jei tai yra atviras aikštynas, labai svarbu nustatyti statomų apšvietimo atramų vietas ir atlikti tų vietų geologinius tyrimus, kad būtų galima apskaičiuoti pamatų ir atramų kartu su apšvietimo įrenginiais kritines apkrovas pagal regiono vėjingumą.

Projektuojant dengtų maniežų apšvietimo įrangą būtina į skaičiavimus įtraukti statinio konstrukcijų duomenis. Svarbu atsižvelgti ir į aikštyno lokaciją – apšvietimo atramos ir kitos jo konstrukcijos turi sudaryti architektūrinį balansą su visa vietove.

Atsakę į visus išvardytuosius klausimus, pereiname prie apšvietimo skaičiavimų ir apšvietimo įrangos konstrukcijų skaičiavimų. O tada lieka tik kabelinė dalis ir galimi apšvietimo scenarijai.

Sporto aikštynų, ypač tų, kurie turi atitikti tarptautinius reikalavimus, apšvietimo įrengimas – sudėtingas projektavimo, statybos ir pridavimo procesas, todėl tokiems darbams reikėtų rinktis patikimus specialistus, kurie gali didžiuotis ir savo atstovaujamų gamintojų tarptautinėmis praktikomis.

Projektui parenkami gaminiai, užuot kėlę rūpesčių dėl savo abejotinos kilmės ir tinkamumo, visada turi atitikti konkrečius užsakovo poreikius.

www.sidapsvietimas.lt

 

 

Partnerio turinys


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

Namai lego principais

Kas sieja prieš 6000 metų nutiestą medinį sweeto taką netoli somerseto Didžiojoje britanijoje, 19 a. Pradžioje darbininkams skirtas mobiliąsias kavinukes…

Has photos

Fasadai, kuriems nėra blogo oro

Vėdinamieji ir jiems giminingi bioklimatiniai fasadai šiuo metu laikomi vienais iš geriausių sprendimų siekiant palaikyti optimalią vidaus temperatūrą ir garso…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų