Karinis miestelis. Organizatorių nuotr.
Karinis miestelis. Organizatorių nuotr.

„Gilesta“ Šiauliuose iki 2024-ųjų pastatys karinį miestelį


Vilniaus statybų bendrovė „Gilesta“ už neįvardijamą sumą statys karinį miestelį Šiauliuose, antradienį pranešė „Eika“. Jos valdoma įmonė „Samogitia miestelis“ ir „Gilesta“ pasirašė generalinės rangos sutartį. 

„Gilesta“ įsipareigojo atlikti visus karinio miestelio rangos darbus iki 2024 metų kovo. Sutarties suma neskelbiama.

Bataliono dydžio 7,8 ha ploto karinio miestelio atidarymas planuojamas 2024 metų antrąjį ketvirtį.

Krašto apsaugos ministerija sutartį dėl jo statybų užpernai pasirašė su įmonėmis „Partnerystės projektai keturi“ ir „Samogitia miestelis“.

Miestelyje iškils kareivinės, valgykla, štabas, medicinos punktas, taip pat sporto patalpos ir aikštės, sandėliai, garažai, degalinė, rikiuotės bei technikos aikštės, automobilių vietos.

Pirmųjų dviejų naujų karinių miestelių Vilniaus rajone, Rokantiškėse, ir Šilalės rajono Pajūrio miestelyje statybos prasidėjo 2021 metais, juos stato įmonė „Salvinta“.

Visų trijų karinių miestelių statybų partnerystės sutartys pasirašytos 15-kai metų  – iš jų projektavimui ir statybai skirta 2,5  metų, o 12,5 metų numatyta infrastruktūrai prižiūrėti ir aptarnauti. Statybas buvo planuota užbaigti 2023 metų pabaigoje – 2024 metų pradžioje.

Kariniai miesteliai statomi siekiant juose dislokuoti Lietuvos kariuomenės brigadų „Geležinis Vilkas“ ir „Žemaitija“ vienetus. Visuose trijuose naujuose miesteliuose galės tarnauti ir dirbti iki 2,5 tūkst. karių ir krašto apsaugos sistemos civilių darbuotojų.

 

Spaudos pranešimas. Redakcija neatsako už jo turinį. Straipsnis viešinamas visuomenės informavimo tikslais.

 


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

Namai lego principais

Kas sieja prieš 6000 metų nutiestą medinį sweeto taką netoli somerseto Didžiojoje britanijoje, 19 a. Pradžioje darbininkams skirtas mobiliąsias kavinukes…

Has photos

Fasadai, kuriems nėra blogo oro

Vėdinamieji ir jiems giminingi bioklimatiniai fasadai šiuo metu laikomi vienais iš geriausių sprendimų siekiant palaikyti optimalią vidaus temperatūrą ir garso…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų