Po ilgo laiko tarpo vėl grįžo gyvi STRUCTUM renginiai. Ketvirtadienį Vilniuje įvyko žurnalo STRUCTUM organizuota konferencija „Inžinerinių sistemų inovacijos interjere“, į kurią sugūžėjo būrys interjero inovacijomis besidomininčių žmonių.
Vienos žinomiausių Lietuvos architektų studijos „HEIMA architects“ partneris, architektas Povilas Žakauskas savo pranešime svarstė, slėpti ar neslėpti inžinerines sistemas interjere. Jis pranešimą pradėjo nuo Paryžiuje stovinčio Pompidou muziejaus pavyzdžio, kuriame maksimaliai išreikštas santykis tarp architektūros ir to, ko paprastai mes nematome arba matome tik dalinai – išoriniai vamzdžiai, elektros laidai, kabeliai.
„Iš eksponuojamų vamzdynų fasaduose sukuriama architektūra ir tuo pačiu atlaisvina vietą ir erdvę interjere muziejaus darbams ir veikloms. Erdvė, erdvės poreikis ir noras turėti jos kuo daugiau diktuoja sąlygas kaip panaudoti vamzdynus ir integruoti juos į interjero visumą“, – sakė P. Žakauskas.
Žiūrėkite pranešimo įrašą:
Iš Rumunijos sostinės Bukarešto atvykęs „APIO studio“ architektas Tudor Gheorghe pristatė šiame mieste įgyvendintą įspūdingą konversijos projektą – „Hesper-Wolff“ ginklų gamykla yra iš dalies nenaudojamas pramoninis plotas nuo XIX amžiaus pabaigos. T.Gheorghe analizuos pramoninės erdvės transformacjos potencialą, sieks pabrėžti konversijos procesą ir galutinę erdvės atkūrimo naudą.
Žiūrėkite pranešimo įrašą:
Architektas Petras Sakalauskas pristatė pranešimą „Kaip pasirinkti ir išnaudoti inžinerines sistemas interjere?“. Anot P. Sakalausko, Lietuvoje dažna ribotų biudžetų problema. Architektas taip pat dėmesį atkreipė į tai, jog ne visuomet parenkami ir suprojektuojami racionaliausi inžineriniai sprendimai. Jis pabrėžė būtinybę kuo ankstesnėje stadijoje įtraukti profesionalius inžinerijos specialistus į projektavimo procesą.
„Inžinerinių sistemų panaudojimą interjere iš esmės lemia pastato architektūriniai sprendiniai. Projektuojant interjerą ne dažnai galima įtakoti namo architektūrines formas, kurios galėtų geriausiai optimizuoti reikalingų inžinerinių technologijų pasirinkimą“, – teigė P.Sakalauskas.
Žiūrėkite pranešimo įrašą:
Europos sanitarinių produktų gamybos lyderės, šveicarų kompanijos „Geberit“ atstovybės Lietuvoje projektų vadovas Vytautas Dinda pristatė pranešimą „Nuotekų sistema – nematoma šiuolaikinio pastato arterija“.
„Visi be išimties pastatą vertina pagal jo išvaizdą – fasado grožis, aukštis ir t.t. Tačiau retas susimąsto apie tokius inžinerinius sprendimus kaip pastato nuotekų sistema. Ši inžinerinė sistema nematoma, tačiau itin svarbi pastatų arterija, be kurios neapsieina nė vienas šiuolaikinis pastatas“, – teigė V. Dinda.
Žiūrėkite pranešimo įrašą:
Energijos valdymo ir automatizavimo įrenginių bei programinės įrangos lyderių pasaulyje „Schneider Electric“ atstovas Lietuvoje, pastatų segmento pardavimų inžinierius Šarūnas Miknevičius pristatė pranešimą „Pastatų inžinerinių sistemų valdymas ir analitika“. Jo metu specialistas aptarė pastatų valdymo sistemos (BMS) ypatumus, pastatų valdymo sistemų analitiką ir bandė atsakyti į klausimą: dirbtinis intelektas pastatuose – dabartis ar ateitis?
Žiūrėkite pranešimo įrašą:
Didžiausią patirtį Lietuvoje turinčios erdvių technologijų diegėjų komandos, orientuotos į naudotojų patirtį, komfortą, estetiką „Think Light“ pardavimų projektų vadovas Justinas Žoramskis pristatė pranešimą pavadinimu „Dim to warm, tunable white, RGB(T)W – ar skanu ir su kuo tai valgoma?“.
„Pabėgus nuo kasdienybės jaukioje namų aplinkoje, skanaujant naujus patiekalus restorane ar laukiant saulėtekio skulptūrų parke – šviesa mus supa visada. Šiuolaikinės LED technologijos leidžia stipriai „žaisti“ su šviesos spektru architektūroje“, – sakė J. Žoramskis.
Žiūrėkite pranešimo įrašą:
Nuotraukos: Justė Saulytė
Susirinkusius kava vaišino „Kavos sinergija“.