Į Lietuvą atvyksta išskirtinės kraštovaizdžio architektūros kūrėjai


Rytoj, rugpjūčio 23 dieną, Vilniuje pranešimus skaitys tokie architektai vizionieriai kaip Havier Vilalta, Iš Olandijos atvykęs „Rene van Zuuk Architekten įkūrėjas Rene van Zuukprojektavimo naujienas pasakos Reynaers” vadovas Linas Kėvalaitis. Kūrėjai kvies atsakyti į klausimą, ar technologijos keičia vartotojų poreikius, ar jos atliepia kūrėjų lūkesčius?  

Inovacijos suteikia absoliučią laisvę kurti ir padeda suderinti tradicines žinias, technologinį potencialą ir neribotą kūrybiškumą. Tai – ateities miestų pagrindas, architektūrinė evoliucija.  

Džiaugiuosi, kad tokie architektai kaip Havier Vilalta ir Rene van Zuuk atvyksta į Lietuvą ir noriai dalinasi savo patirtimi ir praktika. Jų išskirtinio dizaino architektūra ir projektavimo principai kelia susižavėjimą. Tikiuosi, kad jų pranešimai taps nauju impulsu tne tik architektūros profesionalams, bet ir visuomenei. Kiekvienam, kuris ieško pokyčio ir nori prisidėti prie ateities miesto kūrimo”, – pasakoja portalo STRUCTUM projektų vadovė Gabrielė Marozaitė 

Gamtos integracijai reikia technologijų 

Architektūrą apibrėžia technologijos. Kaip sako vienas garsiausių olandų architektų Rene van Zuuk, skirtingas idėjas galima sujungti į darnią visumą, tačiau svajones apriboja galimybės. Ar bent jau taip buvo iki šiol. Kalbėdami apie tai ką sukūrėme dažnai pamirštame galimybes, kurias turime dar atverti. Kokių inovacijų ir technologijų trūksta architektūrai?  

Architektas Havier Vilalta siekia sustiprinti gamtos bei žmonių ryšį per moderniąją architektūrą. Jo pastarasis projektas buvo pastebėtas net UNESCO organizuojamuose Prix Versailles’ World Winner apdovanojimuose.  

Architektas sako, kad esami resursai gali tapti dar vienu įkvėpimo šaltiniu. Jo tikslas – sujungti bendruomenę su gamta. Jam antrina bendrovės Reynaers” generalinis direktorius Linas Kėvalaitis 

Greitis, kokybė ir novatoriški sprendimai”, – apie šiuolaikines projektavimo tendencijas pasakoja įmonės, kurios projektai nekartą buvo apdovanoti tiek Lietuvoje, tiek užsienyje vadovas Linas Kėvalaitis 

Tarp kokių sienų mes gyvename?  

Konferencijoje  „Architektūros inovacijos – dizaino disciplinos modernizacija” inovacijas pristatys  „Sirewall sistemų kūrėjas Meror Krayenhoff „Reynaers” vadovas Linas Kėvalaitis, ŠVOK inovacijos specialistas Tadas Medelinskas, apie polisterinio putplasčio panaudojimą kalbės Ramūnas Mockevičius.  

Tarp kokių sienų mes gyvename? Ar pakankamai dėmesio skiriame tikslingam energijos efektyvumui?” – klausia  „Sirewall įmonės įkūrėjas Meror KrayenhoffŠiandien svarbu ne tik pastatyti, tačiau statyti tvariai, sukurti komfortišką aplinką. Jam pritaria Ramūnas Mockevičius Šilputa group” pardavimų vadovas. Kalbėdami apie inovacijas turime įvertinti kokiuose stereotipuose ir mituose paskendę esame tradicinių medžiagų srityse, tarkim, kalbėdami apie polistireninį putplastį.  

Daugiausiai dėmesio sulaukiantis patalpų mikroklimatas dažniausiai kuriamas drastiškomis priemonėmis.  Tadas Medelinskas ŠVOK specialistas sako, kad tinkamą temperatūrą patalpose galima užtikrinti net ir nesiimant drastiškų, brangių ar sudėtingų sprendimų.  

Išgirsti viską iš pirmųjų lūpų, galima užsiregistravus čia.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų