„ICON“ biuras, kuris pirmasis pradėjo didelio masto 3D spausdinimą, paskelbė apie naują gyvenamųjų namų, atspausdintų 3D spausdintuvu, statybą Wimberley Springs, Teksase, Jungtinėse Amerikos Valstijose. Komplekse, kurį sudaro 8 vienbučiai namai, naudojami projektai iš ICON skaitmeninės architektūros katalogo CODEX. Šiuo metu statomuose ir parduodamuose namuose naudojamos ICON robotų technologijos, kad būtų sukurtas energiją taupantis ir mažai anglies dioksido į aplinką išskiriantis statybos procesas.
Naujajame projekte pirkėjai gali rinktis iš 4 skirtingų aukštų planų iš „AlphaBeta“ ir „TextNext“ kolekcijų. Pirmoji kolekcija – tai erdvesni ICON projektai, kuriuose yra nuo keturių iki penkių miegamųjų ir nuo 850 iki 1200 kvadratinių metrų. TexNext prototipai sukurti bendradarbiaujant su „Bjarke Ingels Group“ (BIG) ir pritaikyti taip, kad įsilietų į vietovės kontekstą ir architektūrinį paveldą.
„Wimberley Springs“ suprojektuotuose namuose siekiama aukštų šiluminių savybių dėl betoninės konstrukcijos, kuri suteikia šiluminės masės, leidžiančios lėtai perduoti šilumą tarp namo vidaus ir išorės, taip apribojant temperatūros svyravimus vidaus patalpose. Siekdama sumažinti naujojo pastato anglies pėdsaką, bendrovė ICON naudoja savo patentuotą mažai anglies dioksido į aplinką išskiriančią medžiagą CarbonX. Pasak projektuotojų, tai kartu su robotizuotu statybos metodu užtikrina mažesnį medžiagų naudojimą ir didesnį energijos vartojimo efektyvumą, palyginti su standartiniais naujai statomais namais.
Namai parduodami su išmaniosiomis namų technologijomis, kad būtų galima dar labiau optimizuoti energijos naudojimą. Naujas gyvenamųjų namų projektas, įsikūręs Wimberley Springs rajone, siekia pasiūlyti gyventojams aukšto energinio efektyvumo namus, kuriuose būtų panaudotos naujos statybos technologijos, ir kartu sukurti patogią kaimynystę, glaudžiai susijusią su gamta.
Tęsdama pastangas ištirti 3D spausdinimo galimybes, bendrovė „ICON“ paskelbė atvirą konkursą „Iniciatyva 99“, kuriuo skatinamas įperkamų namų, kuriuos galima pastatyti už mažesnę nei 99 000 JAV dolerių kainą naudojant 3D spausdinimo robotus, dizainas. Atviroje kategorijoje paaiškėjo trys nugalėtojai: architektūros biuras „For Everyday.Life“ (FEL) pasiūlė projektus, skirtus bendruomenės gyvenimui Puerto Rike, „MTspace Studio“ pasiūlė tvirtą potvyniams atsparų dizainą, reaguodama į būsto krizę Naujosios Zelandijos potvynių zonose, o „Beta Realities“ sukūrė iniciatyvą „Collective Parts“ – dizaino ir technologijų platformą, leidžiančią statyti įperkamus 3D spausdintuvu atspausdintus būstus.