Kauno senamiestyje duris atvėrė „BōHEME HOUSE“ – išskirtinis bohemiškas viešbutis, kuris svečiui žada išskirtinę emocijų paletę. Kiekviena detalė preciziškai apgalvota, kad svečias pasijustų lyg namuose, į kuriuos norėsis sugrįžti vėl. Viešbutyje rasite tris skirtingus restoranus, aštuonis apartamentus ir kino teatrą.
Pavadinimas: „BōHEME HOUSE“
Adresas: Muitinės g. 9, Kaunas
Vystytojas: Vaiva Andriušytė
Architektai: Vaiva Andriušytė
Aukštų skaičius: 2 + mansarda
Miegamųjų vietų skaičius: iki 23
Statybų pradžia: 2019 m. I ketvirtis
Statybų pabaiga: 2021 m. I ketvirtis
Tarpukario dvasios įkvėpta
Kauno senamiestyje įsikūrusio viešbučio „BōHEME HOUSE“ pagrindinė idėja – vietoje įprasto pilkų keturių sienų viešbučio kambario sukurti monumentalius įspūdžius tiek per architektūrą ir dizainą, tiek per kultūrinį turinį, o vienas geriausių būdų pažinti miestą yra pažinti vietos žmonių istorijas.
„Tarpukariu datuojamame name nusprendėme atkurti laikinosios sostinės gyvenimo būdą, kai per 20 kultūrinės ekstazės kupinų Nepriklausomybės metų Kaunas buvo vadinamas Mažuoju Paryžiumi. Aštuoniuose skirtingo dizaino apartamentuose architektūriniais sprendimais perteikėme aštuonias skirtingas tarpukario menininkų istorijas“, – projekto užkulisiais dalijasi viešbučio koncepciją kūrusi architektė Vaida Andriušytė.
Pasirinkta „eiti“ kitokia kryptimi
Nors tarpukario laikotarpis išgyvena tam tikrą renesansą, šio projekto autoriai nenuėjo lengviausiu keliu: „BōHEME HOUSE“ nerasite muziejinių ir tarpukario artdeco interjerų, čia pamatysite modernias ir inspiruojančias tarpukario ir modernizmo alegorijas per formas, medžiagas ir objektus. Originali interpretacija architektei ir interjero kūrėjai leido sukurti unikalius sprendimus.
„Kitoks požiūris leido suformuoti analogų neturinčias erdves ir įdomias patirtis svečiui. Netikėti medžiagų deriniai, natūralus žalvario naudojimas virtuvės stalviršiui ir fasadams, onikso plytelėmis pridengti kondicionieriai ir kiti nestandartiniai sprendimai kuria unikalų interjerą“, – tikina architektė V. Andriušytė.
Pritaikyti kūrybiški ir išmanūs sprendimai
Taip pat šiam projektui būdingas bruožas – skirtingų funkcijų dualumas ir apjungimas vienoje erdvėje. „Į netikėčiausias rūsio ar sandėlio erdves žiūrėjome kaip į galimybę sukurti naujas funkcijas. Taip gimė baseino kopėčiomis pasiekiamas vaiko kambarys bei privatus kino teatras rūsyje įrengtoje skalbykloje. Raudonų plytų pusrūsiuose korpusiniame balde integravome skalbimo ir džiovinimo mašinas, kurios sukūrė amfiteatrinį grindų peraukštėjimą. Tokia struktūra inspiravo įrengti analogų neturintį privatų kino teatrą“, – apie realizuotas kūrybiškas ir nestandartines idėjas pasakoja V. Andriušytė.
Planuojant nebuvo pamiršta ir skaitmenizacija, palengvinanti tiek kliento, tiek personalo patirtį. „Skaitmenizavome įdiegę elektronines spynas bei išmaniąsias raktų paėmimo sistemas. Svečias, gavęs jam skirtus kodus, gali patogiai ir greitai įsiregistruoti ir išsiregistruoti bet kuriuo paros metu“, – kliento patirtį gerinančiais sprendimais dalijasi architektė.
Senamiesčio specifika pažėrė iššūkių
Natūralu, kad objektas, esantis Kauno senamiestyje, susiduria su dideliais iššūkiais. Senamiesčiuose yra tankus įvairios paskirties pastatų tinklas, kur kyla problemų dėl įvairių klausimų. Tokių problemų neišvengė ir projektą įgyvendinusi komanda.
„Sudėtinga senamiesčio lokacija, sena pastato struktūra bei siauri praėjimai neleido sukurti prieigos žmonėms su negalia. Gaila, kad neturėjome galimybės šių unikalių erdvių padaryti prieinamų visiems, tačiau ateityje tikimės sukurti bent jau Brailio rašto navigaciją“, – apie iškilusius sunkumus pasakoja architektė V. Andriušytė.
Kiekvienas rekonstrukcijos projektas yra didelis iššūkis tiek architektams, tiek visai statybų komandai. Tačiau, nepaisant įprastų techninių sunkumų, šiame projekte iškeltas siekis visose erdvėse sukurti skirtingas temas ir skirtingus jų dizainus sukėlė ypač didelius iššūkius. Architektė atvirauja, kad daugiau nei metus teko skirti pačiai pažinčiai su tarpukario kultūra. Siekiant kiekvienoje erdvėje perteikti skirtingas istorijas ir atmosferą, santykinai nedideliam projektui prireikė daugiau laiko, finansų ir dėmesio nei tikėtasi. Kad ir kaip būtų, projekto sumanytojai jau dabar džiaugiasi sulaukę geriausių įvertinimų iš pirmųjų svečių lūpų.
Ypatingi reikalavimai audiniams
Kiekvieno pastato interjerui jaukumą sukurti padeda detalės. Šiame etape, formuojant interjerą, svarbų vaidmenį atlieka užuolaidų pasirinkimas, nes jomis galima sumažinti arba padidinti erdves, koreguoti apšvietimą, reguliuojant į patalpas patenkančią šviesą. Tinkamai pasirinktos užuolaidos gali pasitarnauti ir akustiniams sprendimams.
Viešbučio „Bōheme House“ jaukumą ir komfortą svečiams padėjo sukurti užuolaidų salonas CELESTINA, siūlantis išskirtinio dizaino ir aukštos kokybės medžiagas.
„Užsakovai buvo ypatingi, jų kelti reikalavimai – patys aukščiausi. Juk objektui reikėjo išskirtinai apgalvotų, nestandartinių sprendimų, – teigia salono vadovė Neringa. – Šis projektas buvo kupinas iššūkių ir vertė mus tobulėti: teko ieškoti įdomių išpildymų, kurie padėtų pasiekti maksimaliai gerus rezultatus. Užuolaidų kompozicijos sukurtos pasitelkiant nestandartinius sprendimus.“
Pasak pašnekovės, kiekvienam viešbučio numeriui buvo numatyta skirtinga nuotaika ir stilius, tačiau galutinis rezultatas, turėjo susilieti į bendrą visumą: „Visi produktai pagaminti pagal individualų užsakymą. Objekte durų vietoje panaudotos nestandartinės dvipusės užuolaidos, stoglangių užuolaidos/uždengimo sprendimai, pagalvėlės – pufai, nestandartinės formos ir funkcijos pagalvės, baldakimai, lauko terasos užuolaidos.“
Įgyvendinant šiuos sprendimus buvo naudotos kruopščiai atrinktos geriausios kokybės medžiagos. Užuolaidų salonas CELESTINA, dirbantis tiesiogiai su audinių gamintojais iš Vokietijos, Ispanijos, Italijos, Prancūzijos, Anglijos ir kitų šalių, galėjo pasiūlyti aukščiausios kokybės Itališko, Graikiško aksomo užuolaidas, kurios interjerui suteikia minkštumo ir jaukumo. Audiniai ypač lengvai ir minkštai krinta, todėl, neabejotinai, padeda sukurti nepakartojamą atmosferą.
Kokybiški stogo remonto darbai
Įmonės „Statija“ direktorė Vaida Pėstininkė pripažįsta, kad, įgyvendinant „Bōheme House“ projektą, vienas didžiausių iššūkių buvo užtikrinti, kad atliekami darbai atitiktų įvairius reikalavimus, kurių, rekonstruojant pastatą Kauno senamiestyje, pasitaikė tikrai daug.
Reikėjo ieškoti originalių sprendimų ne vien dėl pastato vietovės, bet ir dėl esamos konstrukcijos. „Pastato stogas nėra didelis, bet sudėtingos konfigūracijos. Be to, prie pastato keblu privažiuoti statybinei technikai, o apačioje – veikiančios patalpos“, – apie projekte pasitaikiusius sunkumus pasakoja V. Pėstininkė.
„Sunkiausia užduotis buvo įrengti stogo konstrukcijas taip, kad ne visos apkrovos tektų esamoms medinėms perdangos konstrukcijoms. Dėl to reikėjo įrengti papildomas metalines sijas perdangoje ir ant jų paremti metalines kolonas bei sijas. Tad sumontavome metalines sijas, skirtas karkasinėms sienoms ir stogo kolonoms atremti.
Šis darbas turėjo būti atliktas itin tiksliai, nes nuo jo priklausė būsimų palėpės pertvarų – sienų – įrengimas. Kadangi palėpės erdvė nėra didelė, buvo svarbus kiekvienas centimetras, kad kitame etape gerai pavyktų realizuoti architektūrinius tikslus, įrengti sanitarinius mazgus ir kambarius“, – sako pašnekovė.
Nestandartinio požiūrio prireikė ir sprendžiant patekimą į terasą įrengimo metu, bet kartu su komanda rastas tiek funkcionalus, tiek estetiškas sprendimas. Nors šis projektas buvo sudėtingas, jam reikėjo ieškoti preciziškai apgalvotų sprendimų, UAB „Statija“ komanda džiaugiasi pasiektais rezultatais ir tuo, kad pavyko pateisinti visus užsakovo poreikius ir pasiekti išsikeltus tikslus.
Išmanūs ir jaukumą kuriantys apšvietimo sprendimai
Gana dažnai galima išgirsti nuomonę, kad išmanieji sprendimai yra brangūs, o jais naudotis sudėtinga.
Tačiau, kaip teigia UAB „Pažangi namų automatika“ pardavimų vadovas Darius Krasinskas, tenka ieškoti balanso tarp produkto dizaino ir kainos, nors tam reikia skirti nemažai laiko.
Anot jo, projektas išsiskiria koncepcija, dizainu ir ypatingu architektės V. Andriušytės įsitraukimu. Įgyvendinant jį, didelis dėmesys skirtas produktų dizainui ir medžiagiškumui.
Tinkamas apšvietimas gali sukurti jaukumą ir paryškinti interjero subtilybes. Renkantis šviestuvus, reikia atsižvelgti, ar jie dera prie esamo pastato stiliaus, ar yra funkcionalūs, ar atliepia kiekvieno besinaudojančiojo lūkesius.
Viešbutyje „Bōheme House“ buvo pritaikyta dalis vidaus ir lauko šviestuvų bei praėjimo sistemos sprendimai, įgyvendinti bendrai darbuojantis įmonei „Pažangi namų automatika“ ir vystytojams.
„Projekte pritaikyti dažnai svetingumo (angl. hospitality) projektuose naudojami olandiški „Karizma Luce“ akcentiniai šviestuvai, o terasose – įtalų gamintojo lauko toršerai. Ypatingai viešbučio numerių nuotaikai išlaikyti, dalyje jų, pagal bendrą koncepciją, buvo parinkti subtilaus dizaino sieniniai šviestuvai“, – apie projekto detales pasakoja D. Krasinskas.
Kiekvienas viešbutis siekia teikti savo lankytojams kuo daugiau komforto ir geros savijautos, maksimaliai gerą patirtį. Vis labiau juose populiarėja ir valdymo sistemos, padedančios taupyti tiek personalo, tiek svečių laiką. Todėl ir išmaniųjų sistemų įrangos pritaikymu viešbutyje rūpinosi UAB „Pažangi namų automatika“.
„Kadangi galime pasiūlyti įvairių sprendimų ir įrangos viešbučiams, šiame projekte parinkome įrangą, kuri lauko kodinę spyną apjungia su kambarių rezervavimo sistema, – pasakoja D. Krasinskas. – Klientas, rezervavęs numerį, priskirtu laikinu kodu gali atsirakinti pagrindines duris. Tai iki minimumo supaprastina administravimą, o ir klientui labai patogu.“
D. Krasinskas džiaugiasi projektu ir nekantrauja apsilankyti šiame objekte dar kartą – tik šį kartą kaip klientas.