Šiuo atveju į išmanų miestą žiūrima kaip į miestą, kuriame patogu ir gera gyventi ir pirmenybė teikiama žmogui. Projektuojama atsižvelgiant į žmonių gerbūvį bei gamtinę aplinką.
Urbanistinis planavimas ir architektūra turi savo vaidmenį išmaniojoj miesto gyvenime. Kuriami ryšiai, gerinantys susisiekimą tiek transportui, tiek pėstiesiems bei dviratininkams. Automobilių stovėjimo vietos projektuojamos kvartalų pakraščiuose ir taip kartu mažinamas automobilių srautas. Kuriamos naujos viešosios erdvės, gerinančios gyventojų gerbūvį. Skatinančios bendravimą ir pasiūlančios įvairovę skirtingų veiklų. Buvusios gatvės, kuriose važinėjo automobiliai dabar yra skirtos žmonėms, jos yra saugios, jaukios. Projektuojama architektūra, kuri pritrauktų gyventojus ir pagerintų miesto ekonominę ir socialinę situaciją. Architektūrinė išraiška taptų miesto identiteto dalimi, įsimintini pastatai ir struktūros padėtų plėsti turizmą.
Renovuojami, rekonstruojami esami pastatai, naudojamos perdirbtos ir gamtai draugiškos medžiagos pastatų fasadams – visa tai padeda miestui tapti švaresniu, ekologiškesniu ir padeda labiau įsilieti į Anykščių miesto gamtinę įvairovę. Taip pat projekte naudojamos naujausios technologijos, tokios kaip išmanieji elektros skaitikliai ir vėdinimo sistemos, kurios padeda taupyti energiją. Taip projektas priartina Anykščių miestą link išmanaus miesto vizijos.
Daugiau informacijos apie šį projektą rasite ČIA.