Molėtų r. sav. – Kultūrinės ir pramoginės paskirties centras Molėtuose

Projektą parengė:
Diana Kirkliauskaitė, Evita Lodaitė, Erika Sabaliauskaitė, Izabelė Seliavaitė, Monika Žuramskaitė

Pasirinkome Molėtų miestą, nes tai ežerų vietovė. Čia yra daugiau nei 200 ežerų, todėl tai tikrai turi būti miesto identiteto dalis. Tačiau šiuo metu Molėtai siejami su etnokosmologijos muziejumi ir dažnai minimi tik dėl šio pastato.

Mūsų projektas yra paskirstytas į 3 skirtingus etapus:

1. Pagrindinis pastatas. Jis veikia kaip spa, tačiau tai yra laisvalaikio ir ramybės vieta. Jame laukiami atvykstantys žmonės iš visos šalies, nes sklypas yra netoli miesto „įėjimo“. Daugelis čia keliaujančių žmonių pirmiausia pamatys šį pastatą, ir galbūt jis pakankamai sudomins, kad žmonės pasiryžtų įeiti į vidų.

Šiame etape taip pat siūlome antrą pastatą, kuris bus pramogų vieta. Tai vieta, skirta mažoms įmonėms, pramogų paslaugoms ir vieta pavalgyti.
Abiejuose pastatuose yra vandens takas, vedantis aplink visą aikštelę. Jis teka aplink pastatus, vesdamas žmones gilyn ir aplink kiekvieną objektą. Vienas iš objektų, kuris, mūsų manymu, išskiria mus ir mūsų idėją – pirtys ant ežero. Visa mūsų koncepcija – būti apsuptam vandens, todėl išlikti vandens paviršiuje ir visiškoje harmonijoje su gamta tai tik paryškina.

2. Laikini namai. Tikime, kad miesto svečiams pravartu pabūti kur nors arti, kad pamatytų Molėtų teikiamą grožį. Sklype yra vienas iš daugelio mieste esančių ežerų. Taigi logiška siūlome laikiną nakvynę, nedidelį namą su būtinomis priemonėmis pasibuvimui keletai dienų.

3. Esamų pastatų renovacija. Sklype yra keli ,,Molėtų vandens” pastatai, kuriuos reikia renovuoti. Tačiau dėl tam tikrų apribojimų jis šiuo metu neprieinamas. Bet manome, kad jie galėtų būti edukacijos apie Molėtus ir jų vandenį vieta. Taigi siūlome, kad ateityje, kai tik bus galimybė, jis būtų renovuotas ir taptų mokymosi vieta. Tai gali būti galerija, muziejus ar tiesiog fizinė patirtis, bet vaikai ir suaugusieji gali užeiti ir kaskart atėję išmokti kažko naujo.

Autorės: Diana Kirkliauskaitė, Evita Lodaitė, Erika Sabaliauskaitė, Izabelė Seliavaitė, Monika Žuramskaitė
Vadovė: doc. dr. Skirmantė Mozūriūnaitė (Vilnius Tech)

Aiškinamasis raštas.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų