Molėtų r. sav. – Vietoženklis Molėtuose

Projektą parengė:
Vytautas Jarutis

“D U B U O” – siūlomas naujas vietoženklis Molėtuose, Pastovio ež. pakrantėje, adr. Vilniaus g. 2. Idėja kilo, ieškant vandens ir architektūros sąsajų, eksperimentuojant su forma. Dubuo – sklidinas vandens, stovintis prie vandens lyg laivo pirmagalis pasiruošęs išplaukti.

Tūris sudalintas horizontalėmis, taip pabrėžiant vientisumą, tarsi laivo bortai sukalti iš lentų. Horizontalės prasišviečia per sudalintus tarpus, įleisdamos į vidaus patalpas išsklaidytą dienos šviesą. Pastato konstrukcinė sistema – monolitinės perdangos, besilaikančios ant biomorfiškų lifto šachtų ir centrinio panduso cilindro.

Tūris iki pusės iškištas virš vandens, inkaruotas ant polių. Pastatas projektuojamas penkių aukštų su eksploatuojamu stogu-terasa. Pirmame aukšte projektuojamas tik paskirstomasis holas su liftais ir centriniu atviru pandusu, kurio centre stovi 15 metrų aukščio skulptūra. Antras aukštas – ofisai su bendradarbystės erdvėmis, susitikimų kambariais, poilsio zonomis.

Projektuojama 100 darbo vietų. Trečias – penktas aukštai – gyvenamoji zona. Projektuojami dviejų tipų butai: šeimoms su vaikais (75 m² ploto) ir poroms (65 m² ploto). Penktame aukšte, pastato kampuose projektuojamos bendros susitikimų ir pramogų zonos vaikams ir suaugusiems. Ant stogo užlipama pandusu. Stogas apželdinamas, terasuojamas, įrengiamos bendro naudojimo poilsio zonos.

Pastatas dėka išplanavimo ir fasado apdailos pilnai apšviečiamas išsklaidytos saulės šviesos, nes atitvaros yra stiklinės, apgaubtos išorėje medinių horizontalių apdailinių dailylenčių su tarpais, praleidžiančiais šviesą žaliuzių principu. Centrinis cilindras veikia kaip šviesos tunelis. Pastatas atitinka universalaus dizaino išplanavimo principus. Į visas pastato patalpas pritaikyta patekti neįgaliesiems liftais ir centriniu pandusu.

Autorius: Vytautas Jarutis

Vadovas: doc. dr. Arnoldas Gabrėnas (Vilnius Tech)

Aiškinamasis raštas.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų