Tauragės r. sav. – Pulsas (Skaudvilė)

Projektą parengė:
Karolina Andrulytė, Aurelija Grinkevičiūtė, Jogilė Stancelytė

Aptariama teritorija yra išsidėsčiusi miesto centrinėje dalyje į kurią veda keturi keliai. Teritorija ribojasi su svarbesnėmis Tauragės, Upynos, Malūno, Kelmės, Vilniaus ir smulkesnėmis gatvėmis.

Pažymėtina, kad centrinė rajono vieta reiškia, kad ji apima arba yra netoli įvairių gyvybiškai svarbių miesto objektų, įskaitant bažnyčią, specialiąją mokyklą, parduotuves, seniūnijos, gaisrinę ir turgaus aikštę. Svarbu paminėti, jog aplink gausu ir gyvenamųjų vienbučių namų.

Nagrinėjamos teritorijos problematika apima keletą aspektų. Šiuo metu analizuojama situacija yra nesuvaldyta, nesuformuotos erdvės, kurios neturi aiškios struktūros.

Erdvės miesto širdyje neįveiklintos ir nepritraukia lankytojų, todėl neišnaudojamas tikrasis šios teritorijos potencialias. Egzistuoja tokios problemos kaip kultūrinių objektų trūkumas, erdvių nepritaikymas laisvalaikiui, trukdžių keliančios automobilių stovėjimo aikštelės, urbanistinis tinklas neatskleidžia miesto tikrojo vaizdo.

Projektavimo proceso metu skyrėme laiko apsilankymui Skaudvilėje ir bendravimui su vietos gyventojais bei miesto atstovais, siekiant suprasti jų norus, rūpesčius ir lūkesčius, teritorijos (ir miesto) silpnąsias ir stipriąsias vietas. Išgirdus atsakymus, paaiškėjo, jog gyventojams labiausiai trūksta erdvių veikti – kultūros ir pramogų objektų ar patalpų šioms veikloms.

Taip pat gyventojai pasigedo „gyvybės” miesto širdyje – turgaus aikštėje, žaliųjų erdvių. Dėl šių priežasčių gvildenant idėjas ir projektuojant buvo stengiamasi įkvėpti minėtosios gyvybės, sukurti priežasčių žmonėms užsukti į Skaudvilę ir joje užsibūti, naujai nupiešti jos veidą. Nuspręsta į centro teritoriją įtraukti daugiau viešųjų žaliųjų erdvių, sutvarkyti prieigas, įdiegti naujas funkcijas.

Projektuojant atsižvelgta tiek į viso miesto problematiką, tiek į lokalias problemas, tokias kaip urbanistinio tinklo neveiksnumas, žaliųjų erdvių, ryšių, veiklų ar patalpų stoka. Sprendiniais buvo siekiama ne tik pagerinti žmonių gyvenimo kokybę, bet ir kviesti kitus patirti Skaudvilę.

Autorės: Karolina Andrulytė, Aurelija Grinkevičiūtė, Jogilė Stancelytė

Vadovai: Doc. Dr. Dalia Dijokienė, Doc. Saulius Motieka (Vilnius Tech)

Aiškinamasis raštas.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų