Vilkaviškio r.

Projektą parengė:
DNA STUDIO komanda: Antanas Dominas, Goda Žukaitė, Algirdas Rasimavičius

Vilkaviškio spirito fabriko statinių kompleksas yra valstybės saugomas bei antras pagal dydį mieste, miesto centre, todėl kaip architektūrinis kultūros paveldo objektas yra ypač svarbus Vilkaviškio įvaizdžio formavimui. Dėl tos priežasties kompleksą yra būtina kokybiškai sutvarkyti, padaryti jį gyvą kultūrinį-daugiafunkcinį miesto elementą suteikiant galimybę visuomenei laisvai juo naudotis. Šiam tikslui siekti, siūloma keletas tvarkymo krypčių, atspindinčių siūlomą koncepciją.

1. Istorinių saugomų komplekso pastatų architektūra stilistiškai vienoda, vieno laikmečio, fasadai gausiai dekoruoti, ryškūs – raudonų plytų su geltonų plytų fragmentais. Išlaikant komplekso vientisumą, prie pastatų priblokuoti priestatai, taip pat pastatai stovintys atskirai teritorijoje ir neturintys vertingųjų savybių požymių griaunami. Taip esami istoriniai pastatai įgauna daugiau erdvės, grąžinama pirminė tūrinė išvaizda, jų fasadai išeksponuojami.

2. Nauji pastatų tūriai – tai rekonstruojami esami nesaugomi pastatai, keičiant jų užstatymo kontūrą taip, kad darytų kuo mažesnę įtaką saugomiems pastatams, pvz. be tiesioginės jungties su paveldu, atitraukiant, iš ugniasienių pusės (Ūkinis pastatas su kaminu, kodas 23560) ar išlaikant (papildant) saugomų pastatų simetriją (Gamybinis pastatas, kodas 951). Naujų tūrių architektūra turi būti šiuolaikiško lakoniško foninio dizaino, neužgožianti istorinių pastatų.

3. Papildant komplekso vientisumą, istoriniai raudono mūro pastatai tarpusavyje per dangą surišami spalva – naudojamos rausvų atspalvių grindinio dangos, pvz. raudono, rausvo klinkerio trinkelės, rausvo granito trinkelės, asfalto su raudonu pigmentu danga, raudonos gumos granulių danga, raudonas mulčias ar pan.

4. Sklypo plano ir elementų struktūra organizuojama pagal besiribojančios pagrindinės Vytauto gatvės orientaciją, pabrėžiant šios gatvės ašies kryptį, vedančią centro link. Sklypo plano Struktūrą uždaro Ūkinis pastatas su kaminu (kodas 23560) ir Administracinis pastatas (kodas 23562).

Daugiau informacijos apie šį projektą rasite ČIA.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų