KAUNO TECHNOLOGIJOS UNIVERSITETAS (KTU) – Kaišiadorių komanda

Komandos nariai:

Marija Surokina, Architektūra, 4 kursas; Aidas Bobyrius, Modestas Mizgaitis, Tomas Vaiciukevičius, Statybos technologijos, magistrantūros studijos, 1 kursas.

Vadovai:

lektorius Tada Žebrauskas, Architektūros ir kraštotvarkos katedros dėstytojas Vytautas Baltus.

Pasirinkta teritorija:
Kaišiadorys

1. Mūsų šūkis – „Pamatai ir pastatai.“

2. Kaišiadorių miestas mus sužavėjo savo istorija, mat miestas pradėjo formuotis atsiradus geležinkeliui. Kaišiadorys turi daug potencialo, deja, neturi aiškiai suformuoto taškinio miesto centro. Mūsų tikslas – suformuoti aiškų miesto centrą, kuris turėtų tris funkcinio zonavimo tipus: komercinę zoną (verslo), kultūrinę bei rekreacinę zonas.

3. Pagrindinis iššūkis – naujų technologijų pritaikymas mūsų pastatui ir teritorijai. Dar vienas svarbus iššūkis – išmokti bendradarbiauti su įvairių specialybių studentais. Paskutinis, bet vienas sunkiausių, – tai kuo geriau išnaudoti duotą biudžetą ir pritaikyti visų rėmėjų produkciją, kuriant savo viziją.

4. Kartais labai sunku suburti visus studentus į vieną vietą ir priimti tinkamą sprendimą. Šiuo klausimu mums labai padeda internetine erdvė. Čia mes bendraujame, dalijamės idėjomis, realiais pavyzdžiais ir galų gale prieiname bendrą sprendimą.

5. Manome, kad visada reikėtų išnaudoti visas galimybes, kurias suteikia universitetas. Bet koks dalyvavimas konkurse yra žingsnis asmeninėje karjeroje.

6. Išmanusis miestas – tai miestas, kuris pritaikytas žmonių poreikiams, toks miestas turėtų prisidėti prie kiekvieno gyventojo kasdienybės ir ją padaryti patogesnę bei lengvesnę.

7. Mus įkvepia „Grimshaw Architects USA“ architektų darbas – Medijų ir meno centras. Manome, kad tai greičiausiai vienas įspūdingiausių architektūrinių ir inžinerinių statinių pasaulyje. Šis pastatas yra neeilinės kūrybos vaisius ir inžinerinis šedevras. Suvokdami šio pastato braižą ir idėją, norėtume ir mes ateityje suprojektuoti visus stereotipus paneigiantį ir galimybes pranokstantį šedevrą.

8. Barselona – inovatyvus ir išmanus miestas. Nuo elektroninių gidų gatvėse iki elektrinių viešųjų dviračių. Barselona gali pasigirti nemažu kiekiu naujųjų technologijų gatvėse ir ne tik, o tai, kas laukia netolimoje ateityje, nustebins visus.

9. Komandos vadovas Tadas Žebrauskas:

 

„Studentai dirba operatyviai, bet laikas bėga nenumaldomai. Linkiu savo komandai didžiausios sėkmės. Mes nugalėsim!“

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų