KAUNO TECHNOLOGIJOS UNIVERSITETAS (KTU) – KLAIPĖDOS komanda

Komandos nariai:

Vaiva Vaitkevičiūtė

Laurynas Bublys

Kamilė Jakubauskaitė

Nerijus Lesevičius

Laura Jarmalaitė

Vadovai:

Doc. GITANA Šukaitytė

Pasirinkta teritorija:
Klaipėda, senamiestis

Vaiva Vaitkevičiūtė

studentė

Konkursas man yra iššūkis ir galimybė pasisemti darbo komandoje, bendradarbiavimo ir kitokios patirties. Siekiu išmėginti save ir kuo geriau atlikti užduotį, įgyvendinti pačios lūkesčius sau, atrasti ką nors nauja architektūroje, patirti, ką reiškia užsiimti architektūrine praktika, ir šia patirtimi pasinaudoti ateityje. Ateities miestą įsivaizduoju švarų, organiškai ir darniai sujungiantį senąją istoriją su naujovėmis. Svarbiausias išmaniojo miesto atributas, mano nuomone, tikrai ne gražūs pastatai ir skraidančios mašinos, bet mąstantis ir aplinką bei kitus tausojantis žmogus, gebantis visomis naujomis priemonėmis aplink save sukurti darnią ir jaukią gyventi atmosferą.

Laurynas Bublys

studentas

Dalyvauju projekte, nes norisi įgyti kuo daugiau praktikos, siekiu pasisemti kuo daugiau žinių ir sužinoti apie įvairiais naujoves, įdomu dirbti grupėmis. Ateities miestą įsivaizduoju įvairių, įdomių architektūrinių formų, palankų aplinkai ir jaukų gyvenantiems jame žmonėms.

Kamilė Jakubauskaitė

studentė

Sudomino projekto idėja, taip pat buvo įdomu išbandyti savo jėgas dirbant komandoje, darbui pasitelkiant pažangiąsias BIM technologijas, įdomu ieškoti įvairių teritorijos užstatymo ir projektuojamo pastato sprendimų. Siekiu, kad su visa grupe pasirodytume kaip įmanoma geriau, kad pasisemčiau daug žinių, pamatyčiau, kaip vyksta darbas komandoje, kai reikia nuveikti tiek daug. Išmanųjį miestą įsivaizduoju kaip tokį, kuriame vietą atrastų kiekvienas – tiek jaunas, tiek pagyvenęs. Toks miestas būtų užstatytas pastatais, atitinkančiais žaliosios architektūros principus, ir būtų universalaus dizaino. Nemažą dalį išmaniojo miesto užimtų žaliosios erdvės. 

Doc. GITANA Šukaitytė

Galima tik pasveikinti žurnalo „Structum“ kolektyvą, paskelbusį tokį konkursą. Jis skirtas ne tik architektūros studijų programos studentams, tai galimybė bendradarbiauti su kitų statybos srities studijų programų studentais. Tai taip pat galimybė bendradarbiauti dėstytojams, verslo atstovams. Šiuo konkursu siekiama, kad į šiandienį miestą būtų pažvelgta išsamesniu žvilgsniu, panagrinėta įvairiais aspektais, išmokta bendradarbiauti, pasidalyta užduotimis ir atsakomybe. Konkurso dalyviams suteikta galimybė geriau susipažinti ir įgyvendinti BIM technologijas. Tokia įvairi patirtis bus labai naudinga ir ateityje.

Nerijus Lesevičius

studentas

Noriu susipažinti su inovacijomis ir sukauptas žinias realizuoti naujoje srityje, pagausinti pažintis su inžinerinės pakraipos specialistais. Manau, sunkiausia yra esamos padėties analizė ir ekonomiškai pagrįstų sprendimų paieška, tai kai kas nauja, ko anksčiau nėra tekę daryti. Ateities išmanųjį miestą įsivaizduoju kaip darnų, pažangų, gamtos išteklių neeikvojantį miestą. Miestą, nuolatos tobulėjantį ir besiplečiantį, bet taip pat išlaikantį komforto ir darnos su gamta santykį.

Laura Jarmalaitė

studentė

Šis projektas įdomus tuo, kad komanda sudaryta iš įvairių sričių studentų, turinčių savų idėjų. Jomis pasidaliję visi kartu galime įgyvendinti gerą bendrą idėją. Taip pat patinka, kad vyksta mokymai, kurių metu išmokstame dirbti su nauja programa. Išmanusis miestas – tai miestas, kuriame tinkamai panaudoti efektyvūs nauji mokslo laimėjimai. Pasitelkiant juos ir optimaliai naudojant energinius, žmogiškuosius bei gamybinius išteklius palengvinamas miesto gyvenimas, sumažinamos išlaidos.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų