Vilniaus dailės akademija

Komandos nariai:
Justina Čepanauskaitė, Mikas Karalevičius, Gabrielė Ibėnaitė, Domas Tvarijonas, Birutė Jankauskaitė
Vadovai:
Doc. Zigmantas Brazauskas
Pasirinkta teritorija:
Zarasai

Mūsų komandos iššūkis – Žaliosios jungties teritorija Zarasuose. Pasirinkome vadinamos lietuviškos Šveicarijos aplinką, kurioje matome ne iki galo išnaudotą potencialą, turintingą kontekstą tiek istoriškai, tiek kultūriškai, išsiskirtinį kraštovaizdį. Šiaurės Lietuvoje įsikūręs kurortinis miestelis žavi savo taisyklingu infrastruktūros tinklu bei miestelio charakteriu. Mūsų vizija Žaliosios jungties teritorijai yra ne tik techniškai išpildyti mums keliamus tikslus, sujungti teritorijas, bet ir jas funkciškai išnaudoti taip, kad tai taptų dar vienu traukos objektu Zarasuose.

Vizija – erdvės, veikiančios kaip atskiros vietos, kurios kartu sudaro bendrą visumą – jungtį, prisitaikančią prie skulptūriško reljefo. Taip pat šiai teritorijai turime tikslą – „vieta visiems“, t. y. bendradarbiavimas tarp: skirtingų kartų, skirtingų prioritetų, fizinės būklės bendruomenių. Taigi, pagrindinis uždavinys yra žaidžiant tūriais bei erdvėmis išgauti funkcinį laipsniškumą – traukos teritoriją.

Išmanumu įvardijame ne tik technologijas, sąmoningą išteklių panaudojimą, kas jau yra architektūrinė tendencija, tampanti norma. Grįžtame į erdvę visiems, į išmanų komponavimą, bendradarbiavimą ir erdvių funkcinį ryšį.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų