Vilniaus Gedimino Technikos universitetas

Komandos nariai:
Emilija Martinkevič, Valdemar Pavlovski
Vadovai:
Doc. Raimund Stupak ir doc. Saulius Motieka
Pasirinkta teritorija:
Vilkaviškis

Kodėl projektui pasirinkote būtent šią teritoriją?

Vilkaviškio spirito fabriko statinių kompleksas pasirodė įdomus ne tik savo architektūriniu istorizmu, raudonų plytų mūro ansambliu, bet ir kontekstu. Teritorija pietinėje pusėje ribojasi su pagrindiniu miesto parku, iš šiaurinės pusės, už gatvės teka Šeimenos upė. Šis upės formuojamas erdvinis kanalas yra pagrindinis miesto gamtinis elementas. Mūsų pasirinkta teritorija kaip tik yra visai netoli. Matome daug neišnaudoto potencialo naujoms erdvėms, ryšiams ir scenarijams kurtis ne tik sklypo ribose, bet ir platesniame kontekste.

Kokie, Jūsų nuomone, aspektai miestą paverčia išmaniuoju? Ko iki išmanumo trūksta Jūsų pasirinktai teritorijai?

Išmanumą matome paprastume. Saugios ir įvairios miesto erdvės, rišlus ir patogus gatvių tinklas, kuriame žmogus yra prioritetas. Be abejo, išmanumas apima daug aspektų, bet norėtume išskirti gamtinės aplinkos išsaugojimo svarbą. Mūsų nuomone, išmanumas neatsiejamas nuo tvarumo. Svarbūs yra tokie dalykai kaip novatoriškų sprendinių ir technologijų integravimas, pastatų renovavimas ir jų prikėlimas antram gyvenimui, tvarių medžiagų naudojimas projektuose ir vis didesnis aplinką tausojančių transporto priemonių sufleravimas ir integravimas. Visa tai padėtų apsaugoti ne tik gamtą, bet ir ateities kartas nuo klimato kaitos padarinių.

Kokia yra Jūsų projekto vizija, tikslas?

Mūsų projekto vizija ir idėja kilo po detalesnio istorijos šaltinių nagrinėjimo ir situacijos analizės. Savo koncepciją pradėjome vystyti iš toliau. Norime sukurti platesnę strategiją ir kompleksą integruoti į miesto viešųjų erdvių sistemą, atverti visuomenei ir įveiklinti. Pagrindinis iškeltas tikslas – rasti bendrą kalbą ir sukurti ryšį tarp esamų paveldo pastatų bei kuriamos inovatyvios, tvarios architektūros, o naujai sukurtas, skirtingų funkcijų erdves padaryti patrauklias tiek vietos gyventojams, tiek turistams.

Kokie užsienio profesionalų pavyzdžiai Jus įkvepia kurti išmanųjį miestą ir kuo?

Kadangi esame architektūros studentai, kiekvieną dieną matome ar nagrinėjame daug įvairių, tiek užsienio, tiek Lietuvos projektų, tad pasisemiame įkvėpimo iš kiekvieno. Labiausiai mūsų ideologiją atitinka Skandinavijos šalių architektų ir urbanistų miestų projektavimo principai bei vertybės.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų