VILNIAUS GEDIMINO TECHNIKOS UNIVERSITETAS (VGTU) – Elektrėnų komanda

Komandos nariai:

Artūras Vasilevskis, Architektūra, ARfu-12 grupė, 4 kursas; Justina Lyskoit, Architektūra,

Af-12/3 grupė, 4 kursas; Kipras Daukantas, Miestų inžinerija, MIf-13 grupė, 3 kursas;

Kristina Klepaitė, Aplinkos apsaugos inžinerija, AATf-13 grupė, 3 kursas.

Vadovai:

VGTU Aplinkos inžinerijos fakulteto Miestų statybos katedros lektorius

dr. Mindaugas Staniūnas.

Pasirinkta teritorija:
Elektrėnai

1. Kūrybiškoji – studentiška – grupės dalis savęs kol kas neapibrėžia, tad šįkart – formalus pradinis vadovės pristatymas. Grupės kredo – „Trumpai ir aiškiai“. Grupė sudaryta iš keturių normaliai išskirtinių, vizualiai išmanių ir žmoniškai atrodančių studentų. Grupė ypač tolerantiška ir pasisakanti už visų lygias teises, todėl yra dvi mergaitės ir du berniukai, du architektų rūmų ir du Saulėtekio gyventojai, kai kas vyresni, o kai kas jaunesni. Visi šneka ir dalijasi idėjomis. Arba galvoja, kad tai įvyks ateityje. Netolimoje.

2. Mūsų pasirinkta teritorija yra Elektrėnai. Užduotis: pateikti neveikiančio Elektrėnų atrakcionų ir pramogų parko konversijų projektinius pasiūlymus. Elektrėnai – vieta, turinti savo dvasią, šiuolaikiškai vadinamą identitetu. Šis konkursas leidžia pabandyti praturtinti įdomų miesto gyvavimo pasakojimą naujais siužetais. 

3. Turime tokį iššūkį: pritaikyti miestą šių dienų ir ateities poreikiams, išsaugant jo identitetą.

4. Su sunkumais kol kas nesusidūrėme. Komanda dirba sklandžiai ir kryptingai. O grupės vadovė skatina, kad taip būtų ir iki galo!

5. Komandinis darbas įkvepia ir skatina itin spartų tobulėjimą, sieksime to ir ateityje. 

6. Išmanusis miestas – tai toks, kuris žino, koks jis yra, koks jis norėtų būti ir aktyviai juda to link.

7. Mus įkvepia objektai, kurie, dar neatsiradę, jau tampa neatsiejama bendruomenės dalimi. Toks objektas iškilo ir Magdeburge, Vokietijoje, tai – biblioteka („Karo Architekten“, 2009 m.) po atviru dangumi. Biblioteka yra ne tik bendruomenės idėjų, tapatybės ir kasdienybės dalis, bet taip pat ir puikus tvarios architektūros pavyzdys: pagaminta iš antrinių medžiagų, minimalaus tūrio, šiuolaikiškos formos ir ypač lengvai pritaikoma visuomenės poreikiams.

8. Tikras išmanusis miestas turi integralią, tvarumo dėsnius atitinkančią infrastruktūrą ir yra neatsiejama didesnio tinklo dalis. Tokiu miestu galime pavadinti Malmę (Švedija) arba Kopenhagą (Danija).

9. Komandos vadovas dr. Mindaugas Staniūnas: „Linkiu teikti ir gauti per šiuos ateinančius mėnesius patirčių. Pageidautina nepavojingų ir nežalingų sveikatai, bet užkrečiančių. Linkėjimas komandai – kalbėti ir išgirsti kitą.“

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų