VILNIAUS GEDIMINO TECHNIKOS UNIVERSITETAS (VGTU) – Kaišiadorių komanda

Komandos nariai:

Daria Borovyk, Civilinė inžinerija, magistrantūros studijos, 1 kursas;

Edita Meištaitė, Skaistė Domarkaitė, Architektūros inžinerija, bakalauro studijos, 3 kursas; Miglė Rutkauskaitė, Miestų inžinerija, bakalauro studijos, 3 kursas; Kristina Vitkutė, Aplinkosapsaugos inžinerija, bakalauro studijos, 3 kursas.

Vadovai:

VGTU Aplinkos inžinerijos fakulteto Aplinkos apsaugos katedros docentė Aušra Zigmontienė.

Pasirinkta teritorija:
Kaišiadorys

1. Mūsų šūkis: nėra problemų, yra tik iššūkiai, o iššūkis – tai galimybė tobulėti.

2. Sparčiai vystantis miestams ir esant tokiam gyvenimo tempui, sunku pervertinti pastatų konversijos aktualumą. Nuolat atsiranda miestuose pastatų, kurie moraliai pasenę, netenkina šiuolaikinės visuomenės poreikių. Šis aspektas ir nulėmė mūsų konkursinės temos pasirinkimą. Numatytoji Kaišiadorių miesto teritorija yra be galo patraukli. Savo vaizduotėje mes jau matome multifunkcinį kompleksą, kuriame būtų ne tik biurų patalpos, verslo inkubatorius, bet ir meno bei muziejų erdvės.

3. Pagrindinis mūsų komandos tikslas – sukurti funkcionalų, estetišką, šiuolaikinės architektūros kanonus atitinkantį ir draugišką aplinkai projektą. O įgyvendinant šį tikslą pagrindinis iššūkis – „neprisifantazuoti“ ir surasti racionaliausius sprendimus vystant teritoriją.

4. Esame realistai ir manome, kad sunkumai dar laukia ateityje, kai įtemptai prasidės darbas.

5. Dalyvavimas šiame konkurse mums suteikia galimybę ne tik gilinti savo profesinius įgūdžius atliekant kiekvieną teritorijos vystymo etapą, bet ir dirbti kaip komandai išlaikant bendrąją koncepciją. O juk labai svarbu išklausyti ir išgirsti kiekvieną idėją ir dirbti komandoje vienu ritmu.

6. Kaip mes patys įsivaizduojame išmanųjį miestą? Tą pačią minutę, kai pradėjome formuoti savo komandą, vienas kitam mes uždavėme šį klausimą. Prisimindami ir benagrinėdami jau esančius realius pavyzdžius, mes vieningai priėmėme sprendimą, kad išmaniojo miesto koncepcija mums siejasi su vieninga funkcionalios žmogaus gyvenamosios aplinkos idėja. Tai miestas, kuriame kiekvienas sprendimas yra dėl žmogaus gerovės. O esmę sudaro balanso ir harmonijos radimas, diegiant naujoves, kurios „bendrautų“ su esama infrastruktūra.

7. Analizuodami pasaulinius pavyzdžius labiausiai susižavėjome architektų grupės „Archi Union Architects“ projektu Šanchajuje „AU Office and Exhibition Space“. Tai įkvepiantis pavyzdys, kaip buvusių sandėlių angaro tūryje naujai įkomponuojami biurai ir parodų erdvės. Čia formų ir apimčių paprastumas slepia sudėtingą atvirų erdvių perplanavimo struktūrą.

8. Kai galvojame apie išmaniojo miesto koncepciją, prieš akis iškyla Helsinkis. Šis miestas, ko gero, geriausiai iliustruoja išmaniojo miesto pavyzdį. Lankydamasis šiame mieste, iš karto pastebi tris pagrindinius dalykus: paprastumą, racionalumą, žmogiškumą. Čia pagalvota apie kiekvieną gyventoją ir jo poreikius, čia nė viena socialinė grupė neužmiršta. Miesto planavimo ir architektūriniai sprendimai patikrinti ir pagrįsti. Čia panaudotas kiekvienas miesto teritorijos ar senųjų pastatų kvadratinis metras. Modernioji ir senoji architektūra čia „suranda bendrą kalbą“.

9. Komandos vadovė Aušra Zigmontienė:

 

„Tikėkite savimi ir savo idėjomis. Smagaus komandinio darbo ir noro nugalėti, kuris jus vestų tik pirmyn.“  

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų