VILNIUS GEDIMINO TECHNIKOS UNIVERSITETAS

Komandos nariai:
Silvija Katinaitė ir Miglė Bobinaitė
Vadovai:
Doc. dr. Dalia Dijokienė ir Diana Poškienė
Pasirinkta teritorija:
Vilkaviškis

Kodėl projektui pasirinkote būtent šią teritoriją?

Būtent ši Vilkaviškio r. teritorija ir kelia tuos iššūkius ir klausimus, kaip pritaikyti šiuolaikiniam gyvenimui centrinės miesto dalies keliamą problematiką, masiškai kurtą sovietmečio laikotarpiu. Ši problema aktuali visiems Lietuvos miestams.

Vilkaviškio miestą galima vadinti pasienio miestu, todėl jis utri daug ką pasiūlyti, gali būti patrauklus esamiems bei būsimiems gyventojams ir pritraukti daug potencialių verslų, turistų.

Kokie, Jūsų nuomone aspektai miestą paverčia išmaniuoju? Ko iki išmanumo trūksta Jūsų pasirinktai teritorijai?

Išmanus miestas yra tas, kuris prisitaiko prie žmogaus besikeičiančių poreikių, bet ir išlaiko savo identitetą. Miestą išmaniuoju paverčia jo išvystyta infrastruktūra, sutvarkytos viešosios erdvės ir žmonių skatinimas kurti pridėtinę vertę miestui. Miesto augimą gali skatinanti ir žmonių laisvalaikio veikla. Taip pat išmaniuoju miestu galima vadinti tokį, kuriame įsisavinami gamtos ištekliai.

Vilkaviškis turi potencialą toliau vystytis ir plėtoti infrastruktūrą pėstiesiems, dviratininkams. Taip pat kurti kaimynysčių bendruomeniškumą, sukuriant patrauklias viešąsias erdves, skatinančias bendras veiklas ar pramogas.

Kas Jus labiausiai sudomino pasirinktoje teritorijoje?

Lietuvoje upių daug, tačiau ne visada miestai jas išnaudoja rekreacinėms zonoms. Kiekviena upė turi savo charakterį, formuojantį ir miesto įvaizdį. Iš pirmo žvilgsnio nujautėme, jog Vilkaviškio miestas turi daug potencialo augti ir kokybiškai formuotis, apimant Šeimenos upę ir jos neišnaudotą pakrantės potencialą.

Mus domina sovietmečio architektūriniai ir urbanistiniai sprendiniai, kurie šiai dienai kelia daug klausimų ir turi daug neišspręstų teritorijos formavimo ypatumų.

Išmaniam miestui ne tik svarbu modernizuoti lankytinus ir traukos objektus, jų prieigas, bet taip pat ir gerinti pačių miesto gyvenimo kokybę, organizuoti naujoviškas susibūrimo vietas, gebančias ugdyti pilietiškumą savo kraštui, gerinti fizinį aktyvumą ir komunikaciją.

Kokia yra Jūsų projekto vizija, tikslas?

Integruoti centrinę miesto teritoriją su supančia mažaaukšte statyba.

Kokie užsienio profesionalų pavyzdžiai Jus įkvepia kurti išmanųjį miestą ir kuo?

Sunku išskirti vieną ar kelis profesionalų pavyzdžius. Labiausiai žavimės Vakarų Europos bei skandinavų urbanistų ir architektų darbais. Dažnas projektuotojas siekia kurti tvarią, inovatyvią architektūrą.

NAUJAUSIAS NUMERIS