Incantations: magiškos žvakės – meno kūriniai


Kvapų namai „Smells Like Spells“, bendradarbiaudami su bene žymiausiu Lietuvos grafiku Mikalojumi Povilu Vilučiu, sukūrė unikalią kvapiųjų žvakių kolekciją „Incantations“. Tai aukštoji namų parfumerija porceliano indais, puoštais originaliais, specialiai šiai kolekcijai M. P. Vilučio sukurtais grafikos darbais. Ši kvapiųjų žvakių ir drauge meno kūrinių kolekcija jau sulaukė ovacijų prestižinėje parodoje Paryžiuje „Maison & Objet“.

„Incantations“ (lot. incantare – „šventinti burtais, žavėti ar užkerėti“) kolekcijos pradžia – įvairių pasaulio tautų užkalbėjimų tekstai. Jau aštuonerius metu kuriame kvapiąsias žvakes, namų kvepalus, smilkalus ir eterinių aliejų mišinius remdamiesi įvairiomis magijos tradicijomis, todėl turėjome surinkę nemenką užkalbėjimų tekstų kolekciją. Jų interpretaciją patikėjome bene žymiausiam Lietuvos grafikui M. P. Vilučiui. Jo specialiai „Smells Like Spells“ sukurti meno kūriniai ir nugulė ant porcelianinių žvakių indų“, – projekto pradžią prisimena vienas iš „Smells Like Spells“ įkūrėjų Marius Bartkevičius.

Aukštosios namų parfumerijos kolekcija „Incantations“ jungia penkias pasaulio magijos tradicijas – jų užkalbėjimams sukurti unikalūs žvakių kvapų receptai, kurių kvapų natos parinktos taip, kad atspindėtų būtent toje magijos tradicijoje dominuojančius aromatus. O M. P. Vilučio grafikos darbai tarsi nesustabdomas magiškų simbolių kaleidoskopas įtraukia savo mistiškumu, šiuolaikinio baroko puošnumu ir su niekuo nesupainiojamu Lietuvoje ir pasaulyje žinomo grafiko braižu.

Kiekvienas užkalbėjimas – tarsi magiška formulė, kuri gali būti šnabždama, dainuojama ar giedama. Įvairių šalių tautosakos tyrinėtojai ilgai svarstė, kam priskirtini užkalbėjimai ir maldos – tam pačiam ar dviem skirtingiems folkloro žanrams. Nors pasaulio užkalbėjimų tekstai gali būti labai skirtingi, jų struktūra ir forma panašios, pagal tai užkalbėjimai ir gali būti atskirti nuo kitų folkloro tekstų.

„Beveik visų užkalbėjimų tekstų tikslas – atkurti negandų sujauktą pasaulio santvarką. Kartais užkeikimų tekstai gali pasirodyti nelogiški, tačiau čia susiduriame su kita – magiškojo pasaulio logika. Ją ir norėjome perteikti kvapais. Naujosios kvapiųjų žvakių kolekcijos „Incantations“ aromatai sukurti remiantis senaisiais papročiais ir tradicijomis, tikėjimu, kad kiekvienas augalas, kvapas turi savo maginę paskirtį. Tai lyg raganiškas receptas, kuriame kiekvienas augalas ir jo aromatas atlieka labai reikšmingą aromaterapinę ir magišką funkciją, o pagrindinės kvapų natos, papildydamos viena kitą aromaterapinėmis savybėmis, sukuria aukštajai parfumerijai būdingą kvapų piramidę, kurioje kiekvienas kvapas randa savo nišą ir harmoningai dera kitų aromatų apsuptyje“, – kvapų receptų kūrimą apibūdina antrasis iš kvapų namų „Smells Like Spells“ įkūrėjų Vilius Malinauskas.

„M. P. Vilutis – vienas originaliausių lietuvių grafikų, gyvasis klasikas, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas. Jis ir unikalios grafikos technikos – šilkografijos pradininkas Lietuvoje. Ant „Smells Like Spells“ kolekcijos „Incantations“ porcelianinių žvakių indų taip pat matome šilkografijos technika sukurtus piešinius, kurių simbolika remiasi pasaulio tautų etnografiniu paveldu – senoviniais užkeikimais ir užkalbėjimais. Tai pirmasis M. P. Vilučio bendradarbiavimas kuriant funkcinius dizaino objektus, kuriuose nuosekliai sujungiama menininko idėja, simbolika ir objekto paskirtis“, – naująją kolekciją komentuoja nepriklausoma meno kritikė Algė Gudaitytė.

Kiekvienas įspūdingo dydžio rankų darbo kvapiųjų žvakių porceliano indas paženklintas unikaliu autentiškumo numeriu, susidedančiu iš meno kūrinio numerio, leidimo spaudų skaičiaus ir paties leidimo numerio. Kiekvieno unikalaus dizaino žvakių indo pirmasis leidimas – vos 200 vienetų, todėl kiekviena „Smells Like Spells“ kvapiųjų žvakių kolekcijos „Incantations“ žvakė įgyja ir išskirtinę meninę bei kolekcinę vertę. Sudeginus natūralaus sojų vaško žvakę, jos porceliano indas gali būti užpildytas nauja žvake arba išvalytas tapti unikaliu namų akcentu.

„Smells Like Spells“, bendradarbiaudami su Lietuvos grafikos legenda M. P. Vilučiu, kvapiųjų žvakių kolekciją „Incantations“ kūrė beveik trejus metus. Pakuočių autorė – viena žinomiausių Lietuvoje pakuočių dizaino studijų „Étiquette“. Analogų pasaulyje neturinti kvapiųjų žvakių-meno kūrinių kolekcija šį rugsėjį pristatyta prestižinėje parodoje Paryžiuje „Maison & Objet“.

 

smellslikespells.com

 

Studija Vilniuje:

Mėsinių g. 7

Kasdien 11:00–20:00

+370 686 21 550


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

„Vestum“: verslo ir peizažo dermė

Netoli Vakarinio sostinės aplinkkelio, prie Buivydiškių tvenkinio, harmoningai prigludo modernus verslo parkas „Vestum“. Jį patogu pasiekti iš bet kurios miesto…

Has photos

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų