Industriniai akcentai interjere – patogus ir stilingas gyvenimas mieste


Modernus, jaukus ir šiuolaikinių mados elementų nevengiantis būstas – vizija, kurią sostinės centre esančiame bute įgyvendino įmonės „Giedraitis & Architektai“ interjero dizainerė Justina Gabrionytė su komanda. Du ekspozicinius butus „YIT Kausta“ gyvenamųjų namų projekte „Čiurlionio 3“ įrengusi J. Gabrionytė teigia, kad ieškant šiuolaikinio miesto gyventojų poreikius atitinkančių sprendimų svarbiausia buvo kuo efektyviau išnaudoti kiekvieną buto centimetrą ir sukurti erdvės įspūdį.

Industrinis interjero dizainas veikiau yra stilius nei mada. Nors dažniausiai jis asocijuojasi su didelėmis erdvėmis ar atkurtais loftais, šio stiliaus principai gali būti pritaikomi ir mažesnėse erdvėse, svarbiausia – efektyviai suplanuoti patalpas ir parinkti tinkamas spalvas bei medžiagas. Pasak interjerų kūrėjos, šio stiliaus pagrindas – funkcionalumas.

Svarbiausia – namų jaukumas

Įrengiant butus miesto centre, buvo siekiama ne tik tvarių inžinerinių ir industrinių sprendimų. Pagrindinė ambicija – sukurti modernų ir įkvepiantį, tačiau nepernelyg ekstravagantišką ar būsimus šeimininkus užgožiantį stilių. 55 m2 ploto butas įrengtas taip, kad net santykinai nedidelėje erdvėje žmonės galėtų gyventi jaukiai ir patogiai. Tam buvo pasitelktos erdvios minimalistinio stiliaus spintos ir griežtų, tačiau lengvų formų valgomojo baldai.

„Namų interjere vis dažniau galime pastebėti biurų aplinkoje vyraujančias tendencijas– žaliąsias sienas, transformuojamus baldus ar pertvaras. Mažesniajame bute buvo nuspręsta miegamojo ir svetainės erdves atskirti ne sienomis, o stiklinėmis, kambario erdvę vizualiai plečiančiomis pertvaromis. Esant poreikiui, privatumo suteikia užuolaidos, jos taip pat sušvelnina griežtesnį interjero stilių“, – pasakoja J. Gabrionytė.

Universalios ir tvarios medžiagos

Kalbėdama apie interjero tendencijas, dizainerė atkreipia dėmesį, kad betonas išgyvena atgimimą. Lubos, vazonai, kriauklės, lentynos, šviestuvai ar net kėdės – tik keletas interjero elementų, gaminamų iš šios medžiagos. Paprasta, minimalistinė betono estetika, formų grynumas suteikia universalumo, kuris leidžia šią medžiagą įvairiai taikyti.

„Nors lietuviai betonines lubas dažniau renkasi komercinėse patalpose, 61,5 m2 ploto bute jos buvo sukurtos būtent tokios. Siekėme parodyti, kad drauge su kitais elementais – mediniais paviršiais, minkštais pastelinių spalvų baldais, šviestuvais ir pertvaromis – betoninės lubos gali atrodyti labai natūraliai. Be to, ši medžiaga yra itin tvari ir palanki aplinkai“, – teigia J. Gabrionytė.

Šiuolaikiniam industriniam interjerui būdingas skirtingų medžiagų derinimas – natūralūs elementai, tokie kaip medis ar audiniai, derinami su metalu ar betonu. Žaidžiama su įvairiomis tekstūromis, raštais ir apšvietimu. Architektai ir inžinieriai puikiai suvokia natūralios šviesos naudą komfortui ir energijos naudojimo efektyvumui. Todėl abejuose butuose daug dėmesio buvo skiriama natūraliai šviesai. Šiuolaikiniai miestiečiai didžiąją savo laiko dalį praleidžia uždarose aplinkose, todėl namuose labai svarbu pritaikyti gamtiškų detalių ir apšvietimo sprendimus, kurie suteiktų šilumos ir jaukumo pojūtį.

Gamtos spalvų paletė

Norint pabrėžti modernumą ir minimalizmą, didesnio buto erdvėje pasirinkti tamsesnių tonų elementai – erdvė suvaldyta ir įrengiant juodos spalvos apatinę virtuvės dalį. Elegantiški, išgrynintų formų baldai suapvalintais kampais, lengvos metalo konstrukcijos kartu su šiltais medžio paviršiais kuria patogių ir madingų namų įspūdį. Na, o mažesniajame bute vyrauja šviesesnių spalvų tonai, gausu medžio ir tekstilės detalių. Abiejuose butuose dominuoja žemiškų spalvų tonai, tarpusavyje persipinančios spalvos.

Įrengiant butus buvo naudojama kuo daugiau tvarių, ilgalaikių ir aplinkai palankių medžiagų. Tokia tendencija darosi vis populiaresnė visame pasaulyje. Vis dažniau pasirenkami ilgalaikiai, gerą kainos ir kokybės santykį atitinkantys baldai, didžioji jų dalis buvo pagaminta Lietuvoje. Tokiu būdu galima išlaikyti vidutinę kainą ir įgyvendinti aplinkai palankius sprendimus. Abu įrengti butai šiuo metu laukia savo šeimininkų.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų