Interjero dizainas – gerokai daugiau nei suderintos pagalvėlės ant sofos 


Interjero dizainas daugeliui asocijuojasi su patrauklaus estetinio vaizdo kūrimu įrenginėjamose patalpose. Neretai tai būna pagrindinė priežastis kodėl žmonės, neturintys būsto įrenginėjimo ar renovacijos patirties, ryžtasi kurti savo namų interjerą be dizainerio pagalbos. Žmonėms, pasitikintiems savo estetikos suvokimu, dizainerio paslaugos atrodo nereikalingos. Tačiau interjero dizainas – kur kas daugiau nei tik skambi frazė ir gerokai daugiau nei stilingai suderintos pagalvėlės ant sofos. Stilius, grožis, estetika, spalvų ir medžiagiškumo dermė – tikrai svarbūs gero dizaino aspektai, tačiau toli gražu ne pagrindiniai. Geras dizainas apima visą tai, plius ergonomiką, funkcionalumą ir praktiškumą. 

Geras dizainas – patalpų komforto neaukojanti estetika  

Pasak dizaino studijos IJANdesign įkūrėjos Julijos Naradauskaitės  Brunickės, tiek darbo, tiek namų erdvė privalo būti ne tik graži, bet ir patogi. Kiekvienas baldas, kiekviena interjero detalė turi ne tik puikiai atrodyti ir būti funkcionali. O kiekvienas toje erdvėje dirbantis ar gyvenantis asmuo – jaustis komfortiškai. 

Geras dizainas neabejotinai reiškia ir lengvai prižiūrimą erdvę! Juk net ir stilingiausioje patalpoje betvarkė atrodys nekaip… Patogiai, funkcionaliai ir ergonomiškai suplanuotose erdvėse jai atsirasti tiesiog nėra tinkamų sąlygų! 

Jūsų dėmesiui – interjero dizainerių konkurso vertas kotedžo interjeras  

IJANdesign – žmonių komanda, kurios mėgstamiausi projektai – tokie, kurių dizainą kurti reikia nuo nulio. Interjero dizainerių konkurse ši interjero dizaino studija dalyvauja būtent su tokiu projektu. „Tai jaunos šeimos būstas, kurio interjeras traukia akį savo erdvumu ir skoningu dekoratyvumu.“ – sako Julija ir kviečia pasižvalgyti. 

Interjere susipina pastelinių, nude tonų paletė drauge su ryškiomis gamtos spalvomis. Balduose daug natūralios medienos paviršių, kurie organiškai sąveikauja su šlifuoto aukso detalėmis bei gaiviais gamtos atspalviais.  

Baldų fasadų pagalba, šiame interjere moderniai ir subtiliai įkomponuoti į interjero tendencijas sugrįžę frezuoti paviršiai. O medinės, eglutės rašto grindys ne tik atrodo prabangiai, bet ir kuria jaukumą ne tik vizualumo, bet ir praktiškumo prasme – ant tokių grindų vaikščioti nepaprastai malonu, ypač basomis. 

Interjeras alsuoja subtilumu, neperžengdamas saiko ir estetikos ribų. 

Projektui pasirinktos gipsinės lubos, su šešėline siūle. Tai idealus lubų pasirinkimas derantis tiek su objekte šviestuvo grožiui išryškinti panaudota rozete luboms, tiek su dekoratyvinėmis medinėmis sijomis.  

Dekoratyvinėms projekto lubų sijoms, pasirinkta alyvuota mediena. Šiame objekte, ji kuria stiprų, jaukų ir šildantį įspūdį. Natūralus medienos reljefas baltų lubų fone tarsi išryškėja ir atsiskleidžia visu savo grožiu.   

Virtuvės ir valgomojo zoną puošia pačios Julijos tapytas interjerinis paveikslas. „Tapymas –  mano būdas atsipalaiduoti ir įsikrauti kūrybinės energijos, tačiau nuo interjero dizaino toli nepabėgu net ir tuomet, mat tapau būtent interjerinius paveikslus.“ – sako ji. 

Tapant interjerinius paveikslus, jų formatas, faktūra, spalvos, derinamos prie namų, kuriuose jie kabės, interjero. Tad kiekvienas interjerinis paveikslas turi dalelę būsimų namų sielos. Ne išimtis ir šiam interjerui kurtas paveikslas. 

Miegamojo jaukumą kuria drąsūs, bet neįkyrūs atspalviai, suderinti su pastelinės spalvos galvūgalio aksomu ir romantiškais gėlių raštais. Nemažiau romantiškas akcentas ir sienos viduryje besipuikuojantis dekoratyvinis gipsinio apvado intarpas. 

Vaiko kambario interjere taip pat vyrauja medis bei neįkyrios, pastelinės spalvos. Ramūs rožinio kvarco bei pilkšvi tonai puikiai dera prie natūralaus medžio grindų, medinių lentynėlių bei baltų sienų. Subtilios prabangos suteikia ir natūralūs lino audiniai, kurie ir puikiai atrodo, ir yra saugūs jaunajai kambario savininkei. 

Kotedžo vonios kambariui parinktos neutralių tonų plytelės ir industrinio stiliaus stiklinė pertvara, kuri vizualiai atrodo gana elegantiška, kone besvorė ir lengva, pasižyminti neįmantriomis linijomis, tačiau funkciškai labai pasiteisinusi stiklo sienelė. 

Elegancijos vonios kambariui suteikia ir ant stalviršio montuojamas praustuvas – dubuo, subtilus veidrodžio apšvietimas.  

„Visa šio kotedžo koncepcija – novatoriška, funkcionali, moderni ir estetiška. Visus šiuos dalykus dizainerių komanda sujungė į vieną visumą ir išgrynino pačius svarbiausius, ašinius dalykus – medienos ir pastelinių spalvų kuriamą subtilumą bei jaukumą.“ – sako IJANdesign įkūrėja Julija Naradauskaitė Brunickė.  


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų