Įmonės specializacija – profesionalams skirtų elektrinių įrankių remontas ir pardavimas.
Beveik 20 metų darbuojatės profesionalams skirtų statybos įrankių sferoje. Kaip keičiasi statybininkų poreikiai?
Dauguma supranta, kad ilgalaikio, kokybiško, ergonomiško ir našaus įrankio įsigyti už mažą kainą neįmanoma. Tačiau ne visada tinkamas įrankis yra brangiausias. Pats geriausias kelias – kreiptis į specializuotą įrankių parduotuvę. Mūsų specialistai pasiūlys darbui tinkamiausią įrankį, geriausią kainos ir kokybės santykį. Sugedusį įrankį operatyviai suremontuosime, remonto laikotarpiu suteiksime pakaitinį. Mes sakome: „Nėra blogų įrankių, yra tik tinkami ir netinkami.“ Pavyzdžiui, jei gręžtuvas buvo skirtas vienai skylei išgręžti ir ją išgręžė, vadinasi, įrankis buvo tinkamas. Įrankių ekspertų pareiga – pasiūlyti tinkamiausią statybininko darbui įrankį.
Kokie įrankiai dabar populiariausi?
Vienareikšmiškai – populiariausi akumuliatoriniai įrankiai. Nikelio ir kadmio (Ni-Cd) baterijas pakeitė kur kas lengvesnės ir talpesnės ličio jonų (Li-On), jas krauti galima bet kada. Šiuo metu 3 Ah baterijas keičia 4 Ah ar net 5 Ah akumuliatoriai. Svarbiausia, kad didėjant baterijos talpai jos dydis ir svoris nekinta, o kaina yra net mažesnė už buvusių Ni-Cd akumuliatorių.
Ar akumuliatoriniai įrankiai pakeis elektrinius?
„Bosch GSR 18-EC“ su bešepetėliu varikliu ir vienu 5,0 Ah akumuliatoriumi gali į minkštą medį įsukti daugiau nei 1 000 vnt. 6 x 60 mm sraigtų. |
36 V akumuliatoriniam perforatoriui „Makita DHR264“ tinka du įprasti 18 V akumuliatoriai. |
Vis daugiau akumuliatorinių įrankių gaminami su naujos technologijos bešepetėliais varikliais (žymimi BL ar angl. brushless). Šių variklių naudingo veikimo koeficientas iki 60 % aukštesnis nei įprastų, be to, dvigubai ilgesnis tarnavimo laikas. Naujos kartos akumuliatorinis gręžtuvas-suktuvas „Bosch GSR 18V-EC“ su bešepetėliu varikliu ir 5 Ah Li-On baterija įsuks 2–3 kartus daugiau sraigtų negu įprastas „Bosch GSR 18V-Li“ su 3,0 Ah baterija.
Akumuliatoriniai įrankiai gaminami darbui su 3,6–36 V akumuliatoriais. Tokia didelė įvairovė nepatogi vartotojui, todėl „Makita“ sukoncentravo dėmesį į 10,8 V (lengvi, kompaktiški įrankiai) ir 18 V įtampos įrankius. „Makita“ sukūrė net 130 skirtingų akumuliatorinių įrankių, pritaikytų dirbti su ta pačia 18 V Li-On 3,0 Ah ar 4,0 Ah baterija. Nebūtina kiekvienam darbo procesui turėti komplektišką įrankį. Jei turime keletą akumuliatorių ir įkroviklį, pakanka įsigyti „z“ serijos įrankį (be akumuliatorių ir kroviklio) – taip nebrangiai susikomplektuosite visus darbui būtinus įrankius: akumuliatorinius suktuvus, pjūklus, siaurapjūklius, įvairius šlifuoklius, gręžtuvus, perforatorius ir pan.
Iki šiol visi gamintojai galingiausius akumuliatorinius įrankius gamino su 36 V akumuliatoriais. Akumuliatoriai buvo brangūs ir gana sunkūs, tad 36 V įrankių populiarumas vis mažėjo. Šiemet „Makita“ sukūrė galingus 36 V įrankius, kuriems tinka du nuosekliai sujungti įprasti 18 V Li-On akumuliatoriai. Manome, kad vartotojai labai teigiamai įvertins šį unikalų ir ekonomišką sprendimą.
Lietuvoje didėja karkasinės statybos apimtys. Statybos išlaidas gali sumažinti naujoji akumuliatorinė viniakalė „Dewalt DCN 690M2“.Bešepetėlio variklio technologija leidžia įkalti 90 mm rievėtas vinis į minkštą medieną ir 63 mm ilgio vinis į kietmedį. 18 V 4 Ah akumuliatoriaus užteks pusdienio darbui, nebereikia nepatogaus ir sunkaus kompresoriaus ar brangių dujų balionėlių.
Akumuliatorinė viniakalė „Dewalt DCN 690M2“ įkala iki 90 mm ilgio vinis. |
Unikalus akumuliatorinis elektrinis dulkių siurblys „Dewalt DCV582“ puikiai tinka elektros skydinėms, įvairiems įrenginiams valyti, skysčiams siurbti. |
Dar viena „Dewalt“ naujiena – kompaktiškas, bet galingas dulkių siurblys „Dewalt DCV582“, galintis dirbti ir prijungtas prie elektros tinklo, ir su 14,4 ar 18 V Li-On akumuliatoriais. Jis tinka siurbti tiek šlapiai, tiek sausai.
7,5 l rezervuaro talpos ir tik 4,8 kg svorio siurblio plaunamas „Hepa“ filtras sulaiko net 99,97 % dulkių.
O kokia elektrinių įrankių ateitis?
Be abejo, jie išliks. Akumuliatorinių įrankių maksimalus išvystomas galingumas nesiekia 1 000 W. Darbams, kuriems reikia daug energijos, arba stacionariems darbams ir toliau bus naudojami įvairūs elektriniai pjūklai, šlifuokliai, perforatoriai, frezos ir pan.
Kasmet didėja ES reikalavimai, keliami įrankių saugumui, jų skleidžiamam triukšmui ir vibracijoms, todėl vartotojai, rinkdamiesi įrankį, vertina ne tik galingumą, bet ir vibracijos vertę bei įrankio svorį. „Bosch“ sukūrė naują 1 500 W galios atskėlimo kūjį „Bosch GSH 7VC“, kuris už savo pirmtaką „Bosch GSH 11E“ yra dviem kilogramais lengvesnis, o jo vibracijos vertė dvigubai mažesnė, taigi ir jo efektyvaus darbo trukmė taip pat gali būti dvigubai ilgesnė.
O rankinių įrankių srityje ar galima dar kartą „išrasti dviratį“?
Naujasis 7 kg klasės atskėlimo plaktukas „Bosch GSH 7VC“ išsiskiria ne tik 1,5 kW galia, bet ir mažu svoriu bei darbo komfortu. |
Nors kasmet atsiranda naujų elektrinių ar akumuliatorinių įrankių, negalime „nurašyti“ ir rankinių įrankių. Gamintojai dabar juos kuria ergonomiškus, saugius, patogius ir ilgalaikius ir, ko gero, pasaulinis lyderis šioje srityje yra „Stanley“. Jų gaminami įrankiai idealiai subalansuoti intensyviam ir tiksliam darbui.
Profesionalams skirtas plaktukas „Stanley“ su antivibracine rankena „Graphite“: dėl specialios formos ergonomiškos rankenos dvigubai padidėja smūgio energija ir našumas bei darbo patogumas. |