Išmanioji LED sistema: dienos šviesa uždarose patalpose


Sparčiai tobulėjančios išmaniosios technologijos naudingos žmogui ir padeda sukurti komfortišką ir patogią aplinką. Šviesa – vienas labiausiai žmogaus savijautą veikiančių komponentų. Aukštos kokybės apšvietimą, atitinkantį vizualines ir biologines reikmes, užtikrina „BIOWNlight“ technologija, kuri per visą dieną palaiko žmogaus cirkadinį ritmą.

Biologinius poreikius tenkinantis apšvietimas

Per parą žmogaus organizme vyksta daugybė procesų: keičiasi hormonų kiekis kraujyje, kraujospūdis, širdies ritmas, netgi organizmo temperatūra. Šių cikliškų procesų visuma vadinama cirkadine sistema, arba – biologiniu laikrodžiu, kuriam įtakos turi apšvietimas.

Statistika atskleidžia, kad apie 90 proc. žmonių didžiąją laiko dalį praleidžia uždarose aplinkose, todėl dirbtinė šviesa turi įtakos jų gyvenimo kokybei. Tuo tarpu „BIOWNlight“ technologija pagal kokybės rodiklius yra pajėgi sukurti apšvietimą, kuris tiek spalvų, tiek intensyvumo prasme yra arčiausiai natūralios dienos šviesos ir geba prisitaikyti prie žmogaus cirkadinio dienos ritmo poreikių. Kitaip tariant – toks apšvietimas užtikrins, kad žmogus būdamas po stogu jaustų saulę bet kuriuo paros metu.

Išmaniąją apšvietimo valdymo technologiją „BIOWNlight“ rinkai pristatė UAB „Selteka“. Ją kūrė bendradarbiaudama su Vilniaus universiteto ir Kauno technologijos universiteto mokslininkais.

„Šviesos rinka – viena didžiausių komercinių rinkų pasaulyje, kur pečius suremia globalūs žaidėjai ir visi sutartinai tvirtina, kad šių dienų inovacijų tikslas – kurti žmogaus poreikius tenkinančią šviesą. Mes nesirinkome lengviausio kelio, kai tik imituojamas baltos šviesos pokytis nuo melsvos iki rusvos, maišant vos du šviesos kanalus. Mes maišėme iš karto šešis, siekdami išgauti šviesos kokybės parametrus, kurie būtų maksimaliai artimi natūraliai“, – lietuviško produkto pranašumus akcentavo UAB „Selteka“ technikos direktorius Ramūnas Danauskas.

Kaip veikia šviestuvas „Skylighter“?

UAB „Selteka“ sukurtas ir pagamintas šviestuvas „Skylighter“ Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) rengtame konkurse „Lietuvos metų gaminys 2018“ mašinų ir įrenginių pramonės grupėje įvertintas aukso medaliu.

Šviestuvuose baltai spalvai išgauti panaudota unikali šešių šviesos spalvų maišymo technologija „BIOWNlight“, kuri leido pasiekti šviesos parametrus, artimus natūraliam lauko apšvietimui. Ši unikali LED apšvietimo sistema skirta naudoti prekybos ir logistikos centruose, administracinėse patalpose, viešajame sektoriuje (mokyklose, darželiuose, ligoninėse ar poliklinikose ir t. t.), pramonės objektuose ar tiesiog namuose.

„Skylighter“ valdyti iš tiesų paprasta – vos dviem sieniniais mygtukais. Įjungti/išjungti – paspaudžiamas bet kuris mygtukas. Nuspaudus ir laikant vienu mygtuku rankiniu būdu keičiamas šviesos intensyvumas, kitu – spalvinė temperatūra. Paspaudus abu mygtukus, šviestuvas pervedamas į automatinį cirkadinį režimą.

Net vienas šviestuvas pajėgus palaikyti natūralų žmogaus paros bioritmą, automatiškai keisdamas šviesos spalvinę temperatūrą ir intensyvumą. Šviestuve galima įjungti ir ECO automatinį cirkadinį režimą, kai šviesos intensyvumas išlieka pastovus, o keičiasi tiktai spalvinė temperatūra.

UAB „Selteka“ jau kurį laiką rinkai pristato dar vieną naują gaminį – pastatomus šviestuvus. Jie skirti biuro ar namuose įrengtai darbo vietai apšviesti ir išlaiko visus „BIOWNlight“ technologijos privalumus. „Biownlight“ technologija ir „Skylighter“ šviestuvai buvo pristatyti pasaulinėje parodoje „Light & Building 2016/2018“.

„BIOWNlight“ technologiją jau spėjo įvertinti ir „Structum“ organizuojamo konkurso „Išmanusis miestas“ dalyviai, kurie ruošia projektinius pasiūlymus pasirinktoms Lietuvos savivaldybių teritorijoms.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų