IŠMANIOJO BŪSTO VALDIKLIAI, KURIE NEPAVERS NAMO KOSMINIU LAIVU


 Interjero negadina

Išmanusis būstas – tai ištisos automatinės sistemos, kurias po visų įrengimo darbų valdome smulkiausiais ir funkcionaliausiais interjero elementais – jungikliais ir valdikliais. Tokiomis sistemomis galima valdyti pačias įvairiausias būsto funkcijas: šildymą, vėdinimą, apšvietimą, garso įrangą, signalizaciją. Kiekvieną sistemą skirtinguose kambariuose galima kontroliuoti atskirai arba visas įjungti ar išjungti vos vienu mygtuko paspaudimu. Kiekvienas jungiklis ar prietaisų valdymo sistema pritaikomi individualiai, atsižvelgiant į klientų pageidavimus, poreikius ir fi nansus.

Pasak R. Skurdenio, išmaniajam namui tinkamai parinkti jungiklius svarbu dėl kelių priežasčių. Viena jų – estetika. Juk paprastas baltas ir prie interjero nederantis jungiklis kambario nepapuoš, kaip ir daugybė įvairiausių mygtukų ant sienų.

„Jeigu jungikliai, valdikliai parinkti netinkamai arba įrengdami namą mes išvis apie juos negalvojame, ant sienos gali atsirasti valdymo sistema, primenanti kosminio laivo vidų: vienas jungiklių blokas būtų įrengtas šviesai valdyti, kitas – signalizacijai, trečias – kondicionieriui, dar vienas – šildymui. Taip kambarys taptų labai negražia technine patalpa ir visas interjero specialistų darbas nueitų perniek. Mes gaminame dideliu funkcionalumu išsiskiriančius ir kartu gražiai atrodančius daiktus. Vartotojas gauna ergonomišką, patogų būsto valdymą, kuriame dera ir funkcionalumas, ir estetika“, – sakė pašnekovas.

Jungiklius ir valdiklius dažniausiai parenka interjero specialistai. Jie paprastai laikosi dviejų krypčių – arba stengiasi juos visiškai priderinti prie interjero, vizualiai tarsi užmaskuoti, arba juos išryškina ir paverčia interjero dalimi. Kadangi „Jung“ siūlo įvairaus dizaino ir spalvų bei iš skirtingų medžiagų pagamintus jungiklius, dizaineriai gali nesunkiai rasti tokius, kurie idealiai tiktų prie bet kokios aplinkos.

Lengva suprasti

Išmanusis namas turi daug funkcijų ir kai kurie žmonės nerimauja, kad nesugebės jų visų valdyti. Todėl ne mažesnį dėmesį nei grožiui „Jung“ skiria ir išmaniojo būsto valdymo paprastumui.

Pasak R. Skurdenio, panašių išmaniojo namo valdiklių sukurta daug, bet dažniausiai jie būna labai techniški, tad jiems valdyti reikia specialių žinių. „Jung“ valdikliai sukurti taip, kad ne tik gražiai atrodytų, neužimtų daug vietos, bet ir būtų kuo paprastesni, suprantamesni kiekvienam vartotojui: tiek vaikui, tiek pagyvenusiam žmogui.

Dauguma jungiklių mygtukų pažymėti užrašais ar simboliais, nurodančiais, kokias funkcijas galima valdyti. Taip kiekvienas prie jų priėjęs žmogus gali intuityviai suprasti, ką mato prieš save ir kaip tai veikia. „Mes siūlome vientisą, gražų valdymo bloką, kuris yra gana paprastas ir suprantamas kiekvienam vartotojui“, – teigė R. Skurdenis.

Valdymas vienu mygtuku

Vienas didžiausių išmaniosios „Jung“ valdymo sistemos pranašumų – galimybė visus prietaisus reguliuoti vienu mygtuko paspaudimu. Tai labai patogu, nes išeinant iš namų nereikia galvoti apie būtinybę išjungti šviesas, įjungti signalizaciją, sumažinti būsto šildymo intensyvumą ir įjungti stebėjimo kameras. Užtenka paspausti mygtuką ir namo valdymo sistema pati visa tai padarys pagal iš anksto specialistų paruoštus scenarijus.

„Norint visą namą pervesti į ekonominį režimą: išeinant užgesinti visas lempas, išjungti muziką ir nereikalingus prietaisus, primažinti šildymą ir dar įsijungti signalizaciją, reikėtų tiek mygtukų, kad ant sienos turėtume pastatyti pianiną. Mūsų siūlomos sistemos leidžia viską atlikti vienu mygtuko paspaudimu“, – sakė R. Skurdenis.

Be to, būsto valdymo sistemą galima užprogramuoti taip, kad ji pati įsijungtų ar išsijungtų, atsižvelgdama į šeimos gyvenimo ritmą. Pavyzdžiui, kai šeimos nariai išeina į darbus, mokyklas ar darželius, būstas gali pats automatiškai pereiti į ekonominį režimą, o vakarop vėl pradėti šilti ar vėdintis, kad sugrįžę gyventojai jaustųsi komfortiškai. Automatiškai šildymas gali sumažėti ir nakties metu. Toks namo programavimas anaiptol nereiškia, kad jo gyventojai taps bejėgiais prieš valdymo sistemą.

„Žmogus visada turi viršenybę prieš automatiką. Grįžimo namo laikus galima perstumdyti taip, kaip patogu, arba pakoreguoti juos nuotoliniu būdu. Jeigu suplanavote grįžti anksčiau, šildymą galite įjungti net telefonu. Svarbu ir psichologiniai dalykai, kai pagal savo nuotaiką, šilumą jaučiame kitaip, todėl patalpų šeimininkai gali bet kada šilumą sumažinti ar pasididinti“, – teigė pašnekovas.

Sistemą galima lengvai perprogramuoti ir išvykstant atostogauti, kad tuo metu, kol šeimos narių nebus namuose, ji nebegrįžtų į komfortinį režimą, o veiktų vien ekonominiu. Taip pat išvykstant atostogauti sistemą galima užprogramuoti taip, kad ji imituotų gyvenimą name – kartais įjungtų šviesas, televizorių ar radiją 

ir taip klaidintų galimus įsibrovėlius.

Padeda sutaupyti

Nors tokia išmanioji būsto valdymo sistema yra brangesnė už paprastus jungiklius, ji gali atsipirkti. Tiems, kuriems svarbu taupyti, gali būti pasiūlyta net papildoma drausminanti funkcija, kuri skirtingomis spalvomis vartotojus įspėja, jei namas eikvoja per daug energijos. Pasak R. Skurdenio, valdymo sistemos atsiperkamumo laikas priklauso nuo konkretaus būsto šiluminės varžos, sumontuotos šildymo sistemos ir kitų panašių dalykų. Atsiperkamumą lemia ir pasirinktos sistemos sudėtingumas, medžiagų, iš kurių pagaminti valdikliai, brangumas.

Renkantis būsto valdymo sistemą būtina nuspręsti, koks yra jos tikslas: ar svarbu griežtas taupymas (kas reikš, kad valdymo prietaisai bus paprastesni, su mažiau funkcijų), ar bus labiau orientuojamasi į komfortą bei patogumą, tada namai tikrai bus funkcionalesni. „Jeigu planuojame, kad sistema atsipirks per ilgesnį laiką, tarkime, per 10 metų, komfortui, valdymo patogumui gali būti skiriamas didesnis dėmesys. Bet kokiu atveju sistema, neatsižvelgiant į tai, ar ji orientuota į taupymą, ar ne, leidžia sutaupyti mažiausiai 30 % energijos“, – teigė pašnekovas.

 

Sistemos atsiperkamumui svarbu ir tai, kaip ji sureguliuota. Todėl išmaniuosius tokio būsto valdiklius turėtų montuoti ne bet koks elektrikas, o kvalifikuotas specialistas.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų